Přejít na obsah

Dvoutónový klakson


Jered

Doporučené příspěvky

  • o 6 měsíců později...
  • o 11 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Ahoj, nějak to tady vyznělo do prázdna...takto oživím, měl bych dotaz, kolik stojí ten dvoutónový klakson a jeho předělání? Vím, že tady je samej machr, co se týče předělávek a dodělávek na auta, tak by mě zajímala cena a co to obnáší (a případná domluva na kšeftě...:)). Dík za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dej tam podtlakovky s kompresorem, měl sem je na všech autech, vždy je předělávám a na tu fabku nemám čas to tam dát. Je to 5trubek a jeden kompresor.Zapojíš to přes relé-ovládací zůstane ze starého klaksonu a spínací 30 co sepne kompresor vyvedeš s pojistky která je na aku.Kostru vezmeš z kostry starýho, nebo při upevnění kompresoru.

691.jpg tohle třeba stojí 390kč.

Jinak klakson kupuj jenom italský, který zapojíš na ten původní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
dej tam podtlakovky s kompresorem, měl sem je na všech autech, vždy je předělávám a na tu fabku nemám čas to tam dát. Je to 5trubek a jeden kompresor.Zapojíš to přes relé-ovládací zůstane ze starého klaksonu a spínací 30 co sepne kompresor vyvedeš s pojistky která je na aku.Kostru vezmeš z kostry starýho, nebo při upevnění kompresoru.

tohle třeba stojí 390kč.

Jinak klakson kupuj jenom italský, který zapojíš na ten původní.

hele, jeden rýpavý dotaz, jak jinak u mě....je to homologované a tedy povolené?

Editováno: , autor: Blacky
edit: obrazek fuc :o)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Tak dnes jsem to řešil ve škodovce ohledně dvouton klaksonu.Je tam potřeba držák klaksonů za cca 500kč bez dph,dále klakson -hluboký ton 6Q0951221G za 788kč bez dph,konektor s pinami a kabely za cca 200kč.Takže materiál vyjde na cca 1700kč origo.plus práce.A nebo sehnat klakson hluboký ton z např.OII starší na vrakovišti,koupit jen držák,nebo použít vše z OII,nebo F I nějaká vyšší výbava.Těžko říct,co je lepší,já koupím vše origo nový a nemusím nic upravovat,vyrábět,jen napojím kabely k 2 klaksonu a hotovo a je klid. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já se taky přidám s poptávkou na nějakej popis montáže. Měl bych k dispozici dvoutónovej klakson z R nebo z FI. Dneska sem to zkoumal a do každýho šneka vedou káble. Ale nevim odkud a jak to zapojit/přepojit.

Jo to je jednoduchý- na tvým R vedou kabely k jednomu klaksonu.Tak to vlastně napojíš na ně-vlastně každý kabel bude mít 2 vývody.Prostě to,,rozdvojíš''Jen je tam potřeba to řádně zaizolovat,protože jinak to vyhnije,tam cáká v zimě svinstvo,a správně dimenzovat vodiče jak délkově tak průřezem,a dodržet polaritu.Jinak nic zvláštního,relé už to má instalovaný z výroby. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych sem dát nějaké foto z montáže,ale nevím jak to udělat abych v jednom příspěvku dal třeba 6 fotek.

Dobrý,už jsem na to přišel. :) Tak na to mrkněte,není to zas nic těžkýho,jenom je potřeba mít pájku,el.pásku kvalitní,nejlépe samosmrštovací bužírku,štípačky,kleště na izolace kabelů,různé kabely a gola sadu.A samozrejmě díly které jsem popsal v předchozích příspěvcích.

post-42334-1269115505,5121_thumb.jpg

post-42334-1269115538,6441_thumb.jpg

post-42334-1269115566,494_thumb.jpg

post-42334-1269115585,1896_thumb.jpg

post-42334-1269115612,3173_thumb.jpg

post-42334-1269115644,8446_thumb.jpg

post-42334-1269115678,2722_thumb.jpg

post-42334-1269115712,2853_thumb.jpg

post-42334-1269115751,3085_thumb.jpg

post-42334-1269115778,4004_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nechci nikoho zahanbovat, urážet za nepodařenou práci nebo něco vychvalovat - ale známý si do své před lety milované Feli udělal následující vychytávku: do volného místa pod kapotu tlakový reproduktor, určený pro namontování na auto = odolný dešti a dalším povětrnostním vlivům, původně určený pro sirény sanitek a vozů VB; pod palubovku 50W zesilovač s měničem, aby měl opravdu těch 50W sinus a ne jen PMPO (v Poslední Moment Před Ohněm); na palubní desku si přilepil malou klávesničku, ovládající modul s digitální zvukovou pamětí - 30sekundová verze s možností dělení na části a s možností reprodukce každého segmentu samostatně.

A pak jen dva dny surfoval po netu a stahoval zvuky - nakonec vyjel na silnici a podle stisknutého knoflíku se z tlakáče ozývalo tu pořádné zabučení, tam rachot střelby samopalu, samozřejmě několik různých sirén, řev lva nebo tryskového motoru anebo taky prosté zařvání "Uhni, ty krávo nebeská!"... Jednou jsem s ním jel, dojeli jsme "sportující" hejnko cyklistů - samozřejmě rozcapení přes celou silnici a neuhnou, kamarád zmáčknul "kulomet" a pak jsme málem ch*ali smíchy, když "sportovci" skákali s koly do pankejtů... Na vesnické báby jedoucí ráno na kole bez světla do kravína dojit zase prý nejlíp fungovala ta replika s "Uhni ty..."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych sem dát nějaké foto z montáže,ale nevím jak to udělat abych v jednom příspěvku dal třeba 6 fotek.

Dobrý,už jsem na to přišel. :) Tak na to mrkněte,není to zas nic těžkýho,jenom je potřeba mít pájku,el.pásku kvalitní,nejlépe samosmrštovací bužírku,štípačky,kleště na izolace kabelů,různé kabely a gola sadu.A samozrejmě díly které jsem popsal v předchozích příspěvcích.

Takze staci jen rozvest dratky na dva klaksony? A pojistka zustava stejna nabo se musi menit? A taky predpokladam za mi staci dvoutonovka treba z Octy pokud mozno i s kusem kablu na kterem je ta svorka. Navstivim vrakac a jdu na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za tuhle věc bych zaplatil klidně x Kč. Pokud tohle někdo umí, budu rád, když se ozve.

Bojler, podívej se sem:

http://www.stualarm.cz/produkt/lt-yh100b-reproduktor-k-vystraznemu-systemu-100w/ máš jeden reprák,

http://www.stualarm.cz/produkt/lt-yhd-reproduktor-k-vystraznemu-systemu-100w/ druhý reprák,

http://www.stualarm.cz/produkt/si-703-vystrazny-system-s-mikrofonem-100w/ tady máš celou sadu i se zesilovačem,

http://www.stualarm.cz/produkt/si-737-vystrazny-system-s-30-prednastavenymi-tony/ a tady něco méně profi.

Stačí objednat, zaplatit a (nechat) namontovat. Pokud chceš jiné zvuky, stačí ta nejlacinější mp-troska a do ní nahrané cokoliv - zapojí se do zdířky pro mikrofon, hlasitost se upraví nastavením přímo na té mp-3. Jiná věc je homologace - klasický klakson bych s tím rozhodně nenahrazoval, i když na idioty rozcapující se po silnici to je daleko účinnější než obyčejná továrně montovaná houkačka. A když se podíváš na tu cenu, doma to rozhodně laciněji neubastlíš...

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...