Přejít na obsah

Octavia II - Facelift


radek_m

Doporučené příspěvky

Právě teď na tom vydělávají-vývoj a počáteční náklady dávno zaplacené, linka postavená, je jí jen potřeba udržovat, takže proč ne? Čím dýl se bude vyrábět, tím víc škodovka vydělá...

a navíc to není vůbec špatné auto

přesně tak, pokud trochu upraví světla, trochu maska, trochu nárazníky, trochu jinej volant, jiná páčka pod volantem, jiný čalounění a máš to, skoro nový auto, který furt vypadá good. s tou vybavou kontra cena, furt bomba, a navíc mě osobně so OI líbí víc, jak OII, připadá mě taková povedenejší

Me se víbí líc OII, ale OI taky není k zahození...a navíc myslím u nás, kde se podává i hrozný Logan je možné vše...

A to jsem jeste nekde cetl ze Renault zvazuje vyrobu lacinejsiho auta nez je Logan!!! :feve: Tady uz by se asi nejednalo o zadnej vzhled... :ph34r: (Ale to je trosku od tematu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je jasny, ze ted na tom vydelavaji, minimalni naklady!!! Ale Skodovka vubec nestaci vyrabet Octavii II v combi...je o ni strasnej zajem (nez predpokladali), skoro kazda firma si ji objednava jako sluzebni auto (viz. v CR nejvetsi tel. operator-ty jezdi uplne vsude)!! Kamarad ceka na N1 asi tri mesice, a to jsem si rikal minulej rok ze ja uz cekam na RS fakt hodne dlouho (2 mesice-presne na den). No jo, ale to by nedavno nesmel vyhoret vyrobni zavod hlavniho dodavatele radii pro Skoda auto, takze pry byla vetsina expedice tim pozdrzena!! A v te dobe se jeste objevila u Fabii II spatna kvalita prednich sloupku, takze taky nic nebylo expedovano. No ve Skodovce toho ted asi moc nevyrobili!!! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no kombíky se Škodovce vůbec povedly, fakt je málo kombíku, kteří by měli na Combi OI nebo Combi OII, to jsou prostě mazlíci

Jo prodejce rikal ze Skodovka vyrobi 800ks/mesic Oct II combi!! ;)

No, 800ks/měsíc..to se nedivím,že se na ní tak čeká..to je jen 9600/rok? ;) To asi prodejce někde schoval nějakou nulu,ne... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No že jdou Škodovky na odbyt je známá věc, ale spíš by mě zajímalo, jak to hodlají řešit, protože zájem asi poroste a když už nyní mají plný kapacity, nevím nevím, asi by mohli zvýšit produkci v zahraničních závodech, taky by mohli výrazně zvýšit podíl robotizované práce, výrazně by se snížila doba potřebná k produkci jednoho kusu, v čemž mají zatím veliké rezervy, jak řekl Jahn a taky by se zvýšila kvalita produkce a odpadlo riziko se stávkami apod. V podstatě to znamená, že na další model si můžeme nechat zajít chutě, protože nemají, kde ho vyrábět...ale zase je pravda, že koncern má velký nevyužitý kapacity, takže tahle obava je asi zbytečná, když bude potřeba, Superby můžou "bastlit" s Passatama a Octávky s Golfama a tak dále.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no kombíky se Škodovce vůbec povedly, fakt je málo kombíku, kteří by měli na Combi OI nebo Combi OII, to jsou prostě mazlíci

No, záleží od uhla pohľadu - len tak z pamäti Focus Combi, Mondeo Combi, Ceed Combi (aj keď sa zatiaľ oficiálne nepredáva, ale čoskoro už bude)...

Som škodovák, ale bohužiaľ musím pripustiť, že Škoda sa nechytá v jednej veci - a tou je bohužiaľ cena. Je kopec minimálne porovnateľných áut, ktoré sú lacnejšie. Trebárs Focus Combi, v rovnakej výbave je O2 drahšia na Slovensku o 220tisíc. Nech je O2 sebelepšie auto, nemyslím si, že je lepšia o 220tisíc Sk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doli: Na Slovensku žiaden problém - zadávačka na O2 Combi do výroby je na 5-6 týždňov. Jediný problém je s O2 Scout, ktorý sa aktuálne zadáva až na 33-34. týždeň. Teraz v strede leta nastane určitý posun aj u ostatných modelov kvôli celozávodnej dovolenke, ale aj tak sa mi to nezdá nijak strašné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja osobne dost po OI pokukuju(me se proste líbí), ale zas tak zazracna me nepripadne jak nekteri rikaji, a tour me pripadne docela draha, jeste ze je ted kombi za cenu liftb. jinak to je uplne priserny

vzdyt napriklad FocusII, combi collection je za 399tis v 1,6/16V a za tu cenu tam je krome klimy i tempomat s ovladanim na volantu, radio na CD s ovladanim na volantu, 6 airbagu a komplet ostatni elektro vybava (okynka, zrcka, central s dalkou) zatimco OI Tour za 389 tis ma 2 pytle a klimu a neco malo "elektriky" kdyz k tomu prictu o dost novejsi konstrukci a techniku fordu, nezavisle zaveseni zadni napravy a hlavne o dost delsi rozvor a ¨jeste neopomenu ze 1,6/16V jede trochu jinak nez 8V od VW

nevim chtit novy auto tak snad chte nechte opustim koncern :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja osobne dost po OI pokukuju(me se proste líbí), ale zas tak zazracna me nepripadne jak nekteri rikaji, a tour me pripadne docela draha, jeste ze je ted kombi za cenu liftb. jinak to je uplne priserny

vzdyt napriklad FocusII, combi collection je za 399tis v 1,6/16V a za tu cenu tam je krome klimy i tempomat s ovladanim na volantu, radio na CD s ovladanim na volantu, 6 airbagu a komplet ostatni elektro vybava (okynka, zrcka, central s dalkou) zatimco OI Tour za 389 tis ma 2 pytle a klimu a neco malo "elektriky" kdyz k tomu prictu o dost novejsi konstrukci a techniku fordu, nezavisle zaveseni zadni napravy a hlavne o dost delsi rozvor a ¨jeste neopomenu ze 1,6/16V jede trochu jinak nez 8V od VW

nevim chtit novy auto tak snad chte nechte opustim koncern :-(

A ještě ta srovnatelná kvalita OI a Focusu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s tebou je docela pokec ;)

projed si statistiky TUV nakoukni treba ve stanku do katalogu ojetin

v roce 2002 byl focus dokonce na prvnim miste v TUV atd

ja tady nechci nijak zastavat forda(ja ho nikdy nejak moc nezral), mam stejne radsi skodovku, ale snazim se nemit uplne zavreny oci

a at chci nebo ne ford se dost zlepsil, staci precist nejake posledni recenze nebo napriklad srovanavaci testy passat vs mondeo treba

kdyz k tomu prictu ze focus ma viceprvkovou zadni napravu a hlavne poradnej rozvor oproti OI vychazi me jako velmi slusny auto

1,6/16V jede taky podstatne jinak nez 1,6MPI, TDCi jsou o hodne kultivovanejsi nez TDI-PD(ono koneckoncu proc asi VW prechazi na CR) nevim proc se fordu vysmivat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JirikDC: Ja som mal podobný názor, do Ford predajne sme zablúdili čírou náhodou, keď v jeden štátny sviatok mali otvorené. Focus ma dostal, jednoznačne je to vyspelé auto - a musím podotknúť, že hocako som sa na Ford pozeral s dešpektom, mýlil som sa.

Focus má podstatne lepšiu cenu, než O2, dvojnásobne dlhšiu záruku (ok, stále ale nemá na Ceed). O2 Combi má bohužiaľ len jednu jedinú výhodu - v prípade N1 je O2 5-miestna, kdežto Focus N1 je len 4-miestny. Eto vsjo.

Amogh: No to je to čo som písal už inde - majitelia O2 su najviac háklivý na nie celkom pozitívne názory na ich auto... Áno, O2 je dobrý voz, bohužiaľ zďaleka nie je najlepší vo svojej triede a absolútne si nezaslúži titul uberwagenu. A pritom by stačilo tak málo - predĺžiť záruku (trebárs aj za príplatok), a aspoň o 15% znížiť cenu... Na Slovensku sa ale blýska na lepšie časy, hádam to kompetentným teraz už dôjde - v máji sa predalo viac Ceedov, ako O2!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me prave focus taky nadchnul a kdyz jsem si do nej sednul tak jeste vic, kdyz jsem si pak vyhledal recenze tak se moje nazory a pocity jenom potvrdili

jinak ja tu hlavne srovnaval Fokus a OI tour kde mi to pripadne naprosto jasna volba pro focus co se OII tyce tam bych radsi OII ale musela by bejt za jinou cenu, pce za 399 si ji ve slusny vybave nekoupim :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me prave focus taky nadchnul a kdyz jsem si do nej sednul tak jeste vic, kdyz jsem si pak vyhledal recenze tak se moje nazory a pocity jenom potvrdili

jinak ja tu hlavne srovnaval Fokus a OI tour kde mi to pripadne naprosto jasna volba pro focus co se OII tyce tam bych radsi OII ale musela by bejt za jinou cenu, pce za 399 si ji ve slusny vybave nekoupim :-(

To je pravda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me prave focus taky nadchnul a kdyz jsem si do nej sednul tak jeste vic, kdyz jsem si pak vyhledal recenze tak se moje nazory a pocity jenom potvrdili

jinak ja tu hlavne srovnaval Fokus a OI tour kde mi to pripadne naprosto jasna volba pro focus co se OII tyce tam bych radsi OII ale musela by bejt za jinou cenu, pce za 399 si ji ve slusny vybave nekoupim :-(

Tak myslím, že srovnávat Focus z roku 2005? A Octavii Tour z roku 96 nemá cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja osobne dost po OI pokukuju(me se proste líbí), ale zas tak zazracna me nepripadne jak nekteri rikaji, a tour me pripadne docela draha, jeste ze je ted kombi za cenu liftb. jinak to je uplne priserny

vzdyt napriklad FocusII, combi collection je za 399tis v 1,6/16V a za tu cenu tam je krome klimy i tempomat s ovladanim na volantu, radio na CD s ovladanim na volantu, 6 airbagu a komplet ostatni elektro vybava (okynka, zrcka, central s dalkou) zatimco OI Tour za 389 tis ma 2 pytle a klimu a neco malo "elektriky" kdyz k tomu prictu o dost novejsi konstrukci a techniku fordu, nezavisle zaveseni zadni napravy a hlavne o dost delsi rozvor a ¨jeste neopomenu ze 1,6/16V jede trochu jinak nez 8V od VW

nevim chtit novy auto tak snad chte nechte opustim koncern :-(

podpis pod tohle :palec2: podobný je to i s OII

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JirikDC: Ja som mal podobný názor, do Ford predajne sme zablúdili čírou náhodou, keď v jeden štátny sviatok mali otvorené. Focus ma dostal, jednoznačne je to vyspelé auto - a musím podotknúť, že hocako som sa na Ford pozeral s dešpektom, mýlil som sa.

Focus má podstatne lepšiu cenu, než O2, dvojnásobne dlhšiu záruku (ok, stále ale nemá na Ceed). O2 Combi má bohužiaľ len jednu jedinú výhodu - v prípade N1 je O2 5-miestna, kdežto Focus N1 je len 4-miestny. Eto vsjo.

Amogh: No to je to čo som písal už inde - majitelia O2 su najviac háklivý na nie celkom pozitívne názory na ich auto... Áno, O2 je dobrý voz, bohužiaľ zďaleka nie je najlepší vo svojej triede a absolútne si nezaslúži titul uberwagenu. A pritom by stačilo tak málo - predĺžiť záruku (trebárs aj za príplatok), a aspoň o 15% znížiť cenu... Na Slovensku sa ale blýska na lepšie časy, hádam to kompetentným teraz už dôjde - v máji sa predalo viac Ceedov, ako O2!

s tou zárukou prodloužit ale i rozvor - ok, prostor je celkem dobře obestavěný, ale je to komická hodnota (nevim teď kolik přesně) oproti těm 2600mm +/-, co se teď "nosí"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me prave focus taky nadchnul a kdyz jsem si do nej sednul tak jeste vic, kdyz jsem si pak vyhledal recenze tak se moje nazory a pocity jenom potvrdili

jinak ja tu hlavne srovnaval Fokus a OI tour kde mi to pripadne naprosto jasna volba pro focus co se OII tyce tam bych radsi OII ale musela by bejt za jinou cenu, pce za 399 si ji ve slusny vybave nekoupim :-(

Tak myslím, že srovnávat Focus z roku 2005? A Octavii Tour z roku 96 nemá cenu.

já myslim, že smysl to má, obojí se dá koupit jako nový a za cca stejný peníze...ostatní bych radši nesrovnával...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me prave focus taky nadchnul a kdyz jsem si do nej sednul tak jeste vic, kdyz jsem si pak vyhledal recenze tak se moje nazory a pocity jenom potvrdili

jinak ja tu hlavne srovnaval Fokus a OI tour kde mi to pripadne naprosto jasna volba pro focus co se OII tyce tam bych radsi OII ale musela by bejt za jinou cenu, pce za 399 si ji ve slusny vybave nekoupim :-(

Tak myslím, že srovnávat Focus z roku 2005? A Octavii Tour z roku 96 nemá cenu.

já myslim, že smysl to má, obojí se dá koupit jako nový a za cca stejný peníze...ostatní bych radši nesrovnával...

Jenže ta doba vzniku má celkem vliv na to srovnávání...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...