Přejít na obsah

Dovolená


Octavius84

Doporučené příspěvky

Btw ... na kolik pak pride mesic v Thajsku ? Nevi nekdo ?>

no stručně, co si ještě pamatuju....

zpáteční letenka s Jordanien Royal Airlines vč. všech tax a poplatků se vešla do 40 tis. Pak jsem byl 10 dní ve 4* hotelu se snídaní a to stálo cca kolem 8000 tis. V Thajsku je vše hoodně levné a v pohodě se dá přežít za 100 USD na týden a to se denně několikrát stravuješ v restauracích. Doporučuju nebát se místních trhů a vklidu si koupit kuřecí kousky na grilu s medem a tu jejich pytlikovou lepivou rejži... nacpeš se a stálo to cca 30,- Kč. Platil jsem jejich Bahtama, ale už přesně nevim jejich kurz... Vynikající záležitost jsou místní prodejci zeleniny a ovoce s takovym tím 3-kolovým kolem. Kup si ananas a nech si ho na místě nakrájet, to budeš koukat jak jim to s tim nožem jde... A cena? pár korun za luxusně čerstvý ananas... Vůbec místní ovoce a zelenina je luxusní požitek. Vše čerstvé, velké a levné. Taky jsem objevil plno druhů, které u nás vůbec neseženeš. Jídlo!!! Další vynikající požitek. Dej si kokosovou polívku s chilli. A vlastně cokoliv si dáš je opravdu požitek... Kurnik já tam chci.... NATRVALO!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jeste jeden dotaz, byl nekdo v okolnich statech ? Slysel sem, ze kdyz uz tam clovek je tak to stoji zato tam jet.

To rozhodně. Další 3 týdny jsem pak jezdil kde jen se dalo... Nech si aspon 3 dny na BKK, já tam byl jen 2 a sotva to stačilo. Z okolních států jsem navšívil Kambodžu a Laos. Kambodža je trochu nebezpečná (řádí tam Rudí Khmérové a jsou tam nášlapné miny), takže držet se jen obvyklých tras je nutnost!!! Ale nááádherná příroda, krásný prales, řeky vodopády atd... Měl jsem v plánu i Čínu, ale bohužel nezbyl čas... Lidi jsou příjemní, pomohou jak jen můžou, ale často nerozumí ani jednomu ze 3 jazyků kterými jakž takž vládnu. Obecně je Thajsko relativně bezpečnou destinací (až na pár severních provincií), ale v Laosu a Kambodži je třeba být fakt opatrný...

Ale jinak DOPORUČUJU!!!!!

jo ještě k letu... z ČR létá v jednom období přímý let do Thajska (není to pravidelná linka, ale ten turistický let, ted nevim jak se jim říká) a doporučuju se mu vyhnout a fakt přitlačit a letět něčim pořádným jako je B747 či A340. Let je fakt dloooouhý a dle vyprávění je v tom malém letadle zatraceně nepříjemný. To já jsem si na palubě B747 z Kodaně ten let užil a to luxusně. A jestli můžeš tak vol Jordánské královské aerolinie. Létal jsem celkem dost a nic se jim nevyrovná (ne ani BA ne!!!)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jooo , tak to já pojedu do p...... vrazím peníze do bytu

ale s drahou polovičkou pojedeme aspoň na Mácháč a po cestě to vezmeme do Dětenic do staročeský hospody.

Můžu vřele doporučit. Byl jsem tam vloni a trefili jsme i večerní představení. Starověk se vším všudy..... pěknýýý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem zrovna v Chorvatsku a taky doporucuju. Clovek je tu autem za chvili a skoro celou cestu po dalnici (az na ten usek pres Slovinsko). Pred tydnem otevreli dalsi usek dalnice ze Slovinskych hranic smerem na Zahreb a koncem cervna otevrou dalsi kus ze Splitu do Sestanovace (smer Dubrovnik).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak by me zajimalo kam jezdite na dovolenou (autem), kde se vam libilo, kam by jste jeli znova, kam uz nikdy....

A tak podobne, vsechny mozny i nemozny postrehy....

Hovno ti je potom kam jezdím na dovču :p

Hele, ze si starsi nezname ze si budes vyskakovat :smich::smich::smich:

tak to si šlápl do hadího hnízda ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak by me zajimalo kam jezdite na dovolenou (autem), kde se vam libilo, kam by jste jeli znova, kam uz nikdy....

A tak podobne, vsechny mozny i nemozny postrehy....

Hovno ti je potom kam jezdím na dovču :p

Hele, ze si starsi nezname ze si budes vyskakovat :smich::smich::smich:

tak to si šlápl do hadího hnízda ;)

Jak to? Palo je had?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...