Přejít na obsah

Interiérový držák na kola


Doporučené příspěvky

Nemáte někdo origo držák na kola do auta nebo jiný, který tam lze umístit na dvě kola. popřípadě nevíte o někom kdo levně sežene?? Zdá se mi že cena originálního je nehorázně drahá. Jak je tam vůbec uchycen - dotaz u třech prodejců byl k ničemu nikde ho nemaj na skladě pouze na objednání . Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte někdo origo držák na kola do auta nebo jiný, který tam lze umístit na dvě kola. popřípadě nevíte o někom kdo levně sežene?? Zdá se mi že cena originálního je nehorázně drahá. Jak je tam vůbec uchycen - dotaz u třech prodejců byl k ničemu nikde ho nemaj na skladě pouze na objednání . Díky za rady.

Ahoj, Foromen má pravdu, vyrobil jsem si držák doma za pomoci kamárada se soustruhem, mám ho dokonce na 3 kola, přitom tam zůstává zadní levá sedačka, takže 3 osoby jedou v autě a vezou si 3 kola.

Pokud se týká origo držáku, tak jsem se na něj byl dívat v Berouně, mají jej vystaven v Roomsteru na prodejně. Ta cena je dost děsná, stálo to prý polovinu, ale Škodovka to odmítla od toho prvotního výrobce odebírat, protože to údajně nebylo kvalitní. Takže nový výrobce a dvojnásobná cena.

Až se pochlapím, vyvěsím na fóru detailní fotky, tak vydrž, alespoň budeš mít potom nějakou inspiraci pro případnou samovýrobu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Noooo...vyzera to fakt dobre. ;) A podla coho si zistil aku dlzku pouzit tych jednotlivych T konstrukcii? Pokus omyl? Preco maju vlastne inu dlzku? :rolleyes:

V podstatě sis odpověděl, byl to pokus-omyl. Možná jsi zaregistroval, že u dvou téček je díra navíc, musel jsem to převrtat.

Jinak je to nastaveno na konkrétní kola, což je trochu nevýhoda, protože u kupovaného držáku si můžeš to téčko nastavit ve dvou rovinách a tím tedy můžeš upnout jakékoliv kolo. Podle mě ale do origo držáku neuchytíš 3 kola za podmínky, že tam zůstane jedna krajní zadní sedačka. Poslal bych Ti ještě fotku kol uchycených v autě, ale nechce mi to tam dát jako přílohu. Takže vydrž, udělám detailní fotky a pošlu Ti je emailem.

Editováno: , autor: mirda328
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to RomanKo: mozes sa potom pustit hned do vyroby dvoch drziakov :palec2: bral by som okamzite ;)

Mne by stačilo na 2 bicykle + 2 sedacky vzadu, len neviem, ci by sa to zmestilo...

Ahoj,

no to by asi nešlo, myslím že jsem to tak podle uložení kol odhadl, že by prostřední sedačka vadila. Musel by si ty kola lidově narvat na sebe a ještě sundat šlapku z té strany prostřední sedačky.

Možná by to ale šlo, kdyby si prostřední sedačku vyndal a místo ní dal ty kola, ale chce to ozkoušet. Rommster je dost variabilní, tak snad na něco přijdeš, přeji hodně úspěchů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
to RomanKo: mozes sa potom pustit hned do vyroby dvoch drziakov :palec2: bral by som okamzite ;)

Mne by stačilo na 2 bicykle + 2 sedacky vzadu, len neviem, ci by sa to zmestilo...

Ahoj,

no to by asi nešlo, myslím že jsem to tak podle uložení kol odhadl, že by prostřední sedačka vadila. Musel by si ty kola lidově narvat na sebe a ještě sundat šlapku z té strany prostřední sedačky.

Možná by to ale šlo, kdyby si prostřední sedačku vyndal a místo ní dal ty kola, ale chce to ozkoušet. Rommster je dost variabilní, tak snad na něco přijdeš, přeji hodně úspěchů.

Tak mám již po dovolené, byl jsem na Slovensku mezi Prešovem a Vranovem nad Toplou. Jeli jsme ve třech, do auta jsem nandal 3 horská kola a řadu tašek a potřebných (i nepotřebných) věcí. Při této příležitosti jsem kola upevněná v autě vyfotil, tak pokud má někdo zájem o fota ze všech stran, tak mi mailněte a já vám to pošlu. Tady na fórum se mi to nějak nedaří umístit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
chtěl bych se zaptat uživatelů držáků na kola, vejdou se kola aniž bych musel vyndat sedačky a nechat je doma?

mám dělaný držák doma a jednu krajní a prostřední sedačku musím nechat doma. Předpokládám, že tato situace bude i u koupeného držáku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to máte pravdu, ale kolo uvnitř má taky dost výhod, můžu klidněji někde stát a nemusím tak moc řešit možnost ukradení kol, které jsou na střeše snáze ukradnutelný, na delší cesty (Alpy, Itálie ...) je to trochu pohodlnější a nejsem omezen určitými změnami stability auta, přeci jen se s kolama tak moc letět po dálnici nedá, room je taky trochu vyšší pro manipulaci s kolama na střeše, zablácený kolo není až takový problém vyřešit,

osobně se mi osvědčil tenhle, Pecoun, dej sem foto

včera jsem se byl podívat na FII Combi a tak porovnávám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to máte pravdu, ale kolo uvnitř má taky dost výhod, můžu klidněji někde stát a nemusím tak moc řešit možnost ukradení kol, které jsou na střeše snáze ukradnutelný, na delší cesty (Alpy, Itálie ...) je to trochu pohodlnější a nejsem omezen určitými změnami stability auta, přeci jen se s kolama tak moc letět po dálnici nedá, room je taky trochu vyšší pro manipulaci s kolama na střeše, zablácený kolo není až takový problém vyřešit,

osobně se mi osvědčil tenhle, Pecoun, dej sem foto

včera jsem se byl podívat na FII Combi a tak porovnávám

tahle vypada ten muj krasavec :prc::palec2:

p.s. vedle me stoji fabie combi s kolama na strese! jinak dalnice 160 km-h bezproblemu.

post-8-1199985897_thumb.jpg

post-8-1199985902_thumb.jpg

post-8-1199985906_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pecoun, díkes,

jak jsou kola za autem tak je to super, jinak 160 s kolama nahoře není nic moc, vejdou se ti tam asi jen dvě???

P.S. ty už taky nevíš co bys Bačákům udělal, takhle provokovat na jejich místě, jinak se jím nějak rozpadá elektro středisko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pecoun, díkes,

jak jsou kola za autem tak je to super, jinak 160 s kolama nahoře není nic moc, vejdou se ti tam asi jen dvě???

P.S. ty už taky nevíš co bys Bačákům udělal, takhle provokovat na jejich místě, jinak se jím nějak rozpadá elektro středisko

to je moje misto...... ten barak s otevrenejma dverma je nas lol

jinak ja mam na 2 kola s rozsirenim na 3 a prodavaj 3mista+1.

jak jednou vyzkousis kola za autem uz nikdy nebudes chtit kola na strechu!!!!! to mi ver

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty držáky dozadu jsou dobrý, jen se blbě leze do kufru, třeba se objeví ještě nějaký přímo na páté dveře jako to mám na vw, tam jdou páté dveře vyklopit, sice těžko a samozřejmě nedrží, ale jde to

Bacha .Kdyz se sklopi tak pristupnost dobra.A ty drzaky na 5 dvere,nevim jestli to udrzí panty.Kolega ma vw T4 a ma ten drzak a jak to jednou zvedl ,tak ten cep v pantu se krapek zohne tak to ma vuli.Ty dvere nejsou na to stavnne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
žiju v domění, že když se kola dají do toho origo držáku, tak se musí sedačky nechat doma, prostě je auto krátký, fakt se tam vejdou?

presne tak, sedacku musis vyndat a predni kolo sundat, v tom drzaku to prave uchytis za vidlici predniho kola...me se tam teda kolo a sklopena sedacka rozhodne neveslo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...