Přejít na obsah

Interiérový držák na kola


Doporučené příspěvky

A zadni kolo drzi jak ? Je pridelano k nejakemu drzaku ?

kolo je uchyceno za predni vidlici v tom drzaku (je tam rychloupinak) a pak kolo dotahnes popruhem. To upnuti popruhem vychazi zhruba na stredni cast kola

Na kazdem konci popruhu jsou skoby a ty zahaknes do poutek, co jsou hned za zadnimi sedacky na boku blatniku a popruh uchytis za trubku od sedla. Je tam takova skoba a tu zacvaknes za trubku sedla.

Kolo drzi za predni vidlici a ten poruh vlastne jen to kolo stabilizuje, aby se to tolik nekejvalo.

Drzak i ten popruh je delany na dve kola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Ahoj!Taky jsem pred letni sezonou dlouho shanel interierovy drzak na kolo a resenim nakonec byla domaci vyroba.Stacilo navstivit zelezarstvi, sehnat nekoho se svareckou, koupit dva rychloupinaky na predni kolo a cela vec byla behem vikendu hotova, navic za minimalni naklady.Jednoduse shrnuto:T-cko(sroub navareny na trubce) se da natacet, umistit do trech poloh(3 matice navarene na jeklu), a to cele se da posouvat po sroubovici, uchycene napinaky za oka na krajich v zadnim kufru.Puvodne to mel byt prototyp, coz dokladaji ruzne roztece, delky, atp. ale osvedcil se a ted ho pouzivam prakticky porad.Samozrejme je potreba napinaky neprepnout, aby se oka v kufru nevytrhly a taky zafixovat kolo popruhem, protoze samotny drzak by kolo pri jizde pevne neudrzel, ale to se tyka i pri upevneni na origo drzak.Cela vec je hodne variabilni- stejne jako Roomster;), a zvladla bez problemu cestu do Francie - dve osoby, dve kola.Takze spokojenost :).

post-41579-023932000 1283806481_thumb.jp

post-41579-009442700 1283806518_thumb.jp

post-41579-027429800 1283806541_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahojte.

Začala sa už sezóna bicyklovania (aspoň u mňa) a je tu čas poriešiť ten interiérový držiak na bicykle. Ľutujem, že som ho nezobral pri objednávke auta, alebo vtedy by ma vyšiel na nejakých 170 €, ale teraz pozerám, že cena je vyše 240 €, čo sú neskutočné peniaze :aggressive:

Nevie nikto, kde by sa to dalo kúpiť lacnejšie alebo či to niekto nevie zohnať, prípadne vyrobiť a poslať za normálny peniaz ? :feve:

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 let později...

Zdravim všechny Roomstraře? Chtěl jsem se zeptat, jak by se dala vyřešit přeprava dvou kol a vozíku za kolo,když nemám ani tažák a ani hagusy. Dát kola dovnitř a vozík případně dát na páté dveře a na něj SPZ, nebo jinak?Vozík sám o sobě zabere pomalu celej kufr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než něco bastlit na dveře a když by to nebylo jen na jedno použití šel bych raději do tažného a nosiče kol, který použiješ v budoucnu na jiné auto, nebo si ho jen vypůjčit.

Pozn. řešil bych nosnost nosiče a povolené hmotnosti na kouli TZ a třetí RZ a ne její padělky od prodejců nosičů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě že jsem se už na nosiče kol na dveře díval. Mám v merku jeden, kterej by šel i na Felicii.Akorát u Roomstera je problém, že by kola zakrejvala světla a musel bych řešit světelnou rampu a její napojení. Tomu bych právě předešel tim, že bych na nosič zavěsil vozík a SPZ připevnil do rámečku na nosič. Světla bych tim nezakryl. A navíc bych moh pak i líp někdy převážet veterána a nemusel bych ho cpát na střechu. Ono i u Feldy je to docela blbý. To kolo je docela těžký a v zatáčkách a při bočnim větru je to znát. Tažný mám na Felicii, ale do ní zase nedám sedačku v protisměru, kvůli krátkym pásům. Takže hledám optimální řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to máš těžký, ty světla budeš složitě řešit. Jak říkám koule je koule a její instalace pokud nemáš senzory nebude náročná, na O1 i F1 jsem to dal před domem. Veterána jakého? Já vozím motoveterány na vleku s lyžinou. Jo felda má fakt krátký pásy (neexistuje nějaké prodloužení?), vozil jsem na její střeše 3 dospělý kola plus dětské i po dálnici a bylo to už tak těžký, že jsem boční vítr ani nevnímal. Uni nosiče na dveře považuju za nesmysl a někde byly i testy, které to potvrdily.

 

Pozn. prodložení pásu normálně koupíš.

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám kolo Tripol z roku 1936. Jako oproti současnýmu horskýmu kolu,který mam já a oproti crosovýmu, který má manželka, je těžký. Je to holt poctivý železo:-) To prodloužení na pásy existuje. Na to jsem už taky koukal. Tak asi to bude nejjednodušší řešení a nebo, až bude moct mrňous sedět po směru jízdy, tak koupit ještě jednu sedačku čistě do Feldy a kola vozit i s vozíkem na káře a pak časem na střeše i třetí kolo, nebo opravdu ten nosič na kouli. Jinak ten nosič je https://m.heureka.cz/nosice-kol/menabo-main/

Podle prodejců a i podle listu s typama aut, na který nosič jde, tak rampa potřeba neni. Ale logicky potřeba bude, protože na Roomsteru světla kolo zakreje stoprocentně. Zajímalo by mě, jak to někdo schvaluje:-)

Editováno: , autor: Honza_D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo řadu aut s překrytými světly a RZ jsem potkal (ale jsou i auta např. větší mpv kde to nějak vyjde), prodejci vždy jen kecají aby prodali. I za tu jejich samodomo RZ, kterou i oni taky často nabízí je flastr jak Brno včetně zákazu řízení a na toleranci orgána se nelze spolehnout.

Někteří si na kouli narvou nosič pus 4 kola což je jistě daleko víc než nejběžnější nosnost koule ve svislém zatížení, kdy je jen 50kg a prodejcům je to taky asi jedno. Vím, že v cizině se zatížení na kouli už běžně řeší, co by na to u nás řekla pojišťovna při problému je k širší diskusi.

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...