Přejít na obsah

Program na diagnostiku - zjištění skutečných km


dyrup

Doporučené příspěvky

Zdravím odborníky z oboru. :)

Potřeboval bych radu. Dá se vůbec zjistit stav tachometru, když je stočený digitálně? Chci si kupovat starší octavii TDi a je divné, že auta staré 8 - 9 let mají najeto 100 000 - 150 000 km. Někde jsem slyšel, že u TDi jde zjistit stav tachometru i když je stočeny. Jde to zjistit programem na diagnostiku? Za každou radu předem děkuji. :help:

Editováno: , autor: dyrup
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím odborníky z oboru. :)

Potřeboval bych radu. Dá se vůbec zjistit stav tachometru, když je stočený digitálně? Chci si kupovat starší octavii TDi a je divné, že auta staré 8 - 9 let mají najeto 100 000 - 150 000 km. Někde jsem slyšel, že u TDi jde zjistit stav tachometru i když je stočeny. Jde to zjistit programem na diagnostiku? Za každou radu předem děkuji. :help:

Jde zjisti u O1 po faceliftu MR 2001 a výš . Před faceliftem je to složitější

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím taky bych potřeboval jak se to dá zjistit. Mám octu po tchýni je to 98 a má natočíno 65tis.vím, že určitě ve svým věku nic nestáčela, ale servisku to nemá vyplněnou, protože se to nevyplatilo s jejímy km za rok,stačilo vyměnit olej s filtrem.Teď sice pokračuji se serviskou,ale až to budu chtít jednou prodat tak tomu nikdo neuvěří , že to má tak málo.Je to tdi 66 kw.

Editováno: , autor: Tezmen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to si právě nejsem jistej , jestli stačí VAG-COM .......

písni SZ Cosbymu, třeba poradí

vag com nestačí.... až verze 607 to umí... tušim.

Aha...takze mam smulu, mam starej kabel ;-) i tak diky za odpovedi

Jenom takový malý dotázek: když pujdu do škodovky tak tam by mi to mohly zjistit jestli to mam stočený.

octavka r.v.99

Díky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Zdravím odborníky z oboru. :)

Potřeboval bych radu. Dá se vůbec zjistit stav tachometru, když je stočený digitálně? Chci si kupovat starší octavii TDi a je divné, že auta staré 8 - 9 let mají najeto 100 000 - 150 000 km. Někde jsem slyšel, že u TDi jde zjistit stav tachometru i když je stočeny. Jde to zjistit programem na diagnostiku? Za každou radu předem děkuji. :help:

Proč by to mělo být divné? Já mám Octavii TDi 4 roky a najeto poctivých 60.253km (k dnešnímu dni) - kupoval jsem ji novou. Takže za až jí bude 8 let, bude mít cca 120.000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kamoš se byl podívat v AAA na Octavii, říkal celkem pěkný kus, najeto něco kolem 90 tis., když si nechal otevřít motorový prostor našel tam štítek, že rozvody byly dělané ve 120 tis. Tak to je asi super auto, že rozvody jsou zařízené dopředu ne.

OD AAA bych nekoupil ani poklice na kola.Větši zloději snad ani neexistuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím jestli jsou dost blbí, teda v AAA, ale určitě mají někoho, kdo to spláchne za ně. Jinak bacha na bazary kde se handrkují s doklady. Týpek z okolí si koupil v Ostravě Oktu, servisku mu měli dodat později (prý ji někam založili), a když mu ten majitel bazaru volal o měsíc později, že má pro něj servisku ať mu řekne, kde těď bydlí a kde má auto, na druhý den bylo auto pryč a týpkovi zbyly jen oči pro pláč. Náhoda??? Na tom parkovišti parkovalo 5 oktávek v podobné výbavě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:kol-128:

Já si vybral asi před rokem OCI 1,8t v AAA auto,borec mi řekl že stojí ve Zlině že mi jí nafotí a pošlou foto.Foto poslali auto nádherný plná palba i s kůží. Tak jsem tam zavolal ,že se mi moc líbí a borec že mi jí dovezou ještě dnes.( bylo 17,00hod.)Tak jsem řekl že jo,ale že si sní zajedu do škodovky ať se na to mrknou,bylo mi řečeno že to není problém ať si to domluvím na určitou hodinu a že tam se mnou někdo zajede.V 19,45hod. telefon že je už v Ol ať se přijedu mrknout,tak jsem tam zajel, projel a říkám dobrý zítra v 17,00 je domluvenej servis.Borec tak jestli se vám líbí tak jí kupte hned.Tak jsem mu řekl že chci aby to viděl autorizovaný servis.Druhý den v 16,45 jsem tam přijel sedli jsem do auta jeli k Hlaváčkovi a tam to začlo. Tachometr 1,9tdi,vyklepaný zadní blatníky, kromě zadních dveří nový lak. Pak to zvedli a katastrofa rovnaný na stolici,křivě usazenej motor,kladivem vyklepávaný nějaký tyče na nápravě,tekla klima,po havárii nebyl spodek auta natřen žádným antikorozním nátěrem.Wag už ani neproběhl. Technik to zhodnotil na auto v katastrofálním stavu. Ve finále mi v AAA řekli co bych chtěl za 190.000kč a bylo.

Tak tady je příklad že v AAA auto jsou blbí, protože museli dobře vědět co je to za auto a pustí to do autorizovanýho servisu. lol lol lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:kol-128:

Já si vybral asi před rokem OCI 1,8t v AAA auto,borec mi řekl že stojí ve Zlině že mi jí nafotí a pošlou foto.Foto poslali auto nádherný plná palba i s kůží. Tak jsem tam zavolal ,že se mi moc líbí a borec že mi jí dovezou ještě dnes.( bylo 17,00hod.)Tak jsem řekl že jo,ale že si sní zajedu do škodovky ať se na to mrknou,bylo mi řečeno že to není problém ať si to domluvím na určitou hodinu a že tam se mnou někdo zajede.V 19,45hod. telefon že je už v Ol ať se přijedu mrknout,tak jsem tam zajel, projel a říkám dobrý zítra v 17,00 je domluvenej servis.Borec tak jestli se vám líbí tak jí kupte hned.Tak jsem mu řekl že chci aby to viděl autorizovaný servis.Druhý den v 16,45 jsem tam přijel sedli jsem do auta jeli k Hlaváčkovi a tam to začlo. Tachometr 1,9tdi,vyklepaný zadní blatníky, kromě zadních dveří nový lak. Pak to zvedli a katastrofa rovnaný na stolici,křivě usazenej motor,kladivem vyklepávaný nějaký tyče na nápravě,tekla klima,po havárii nebyl spodek auta natřen žádným antikorozním nátěrem.Wag už ani neproběhl. Technik to zhodnotil na auto v katastrofálním stavu. Ve finále mi v AAA řekli co bych chtěl za 190.000kč a bylo.

Tak tady je příklad že v AAA auto jsou blbí, protože museli dobře vědět co je to za auto a pustí to do autorizovanýho servisu. lol lol lol

AAA aaaaaaaaaau ani nekomentuju, prodávali jsme jim tam asi 4 auta, feliny a pickupy, jednou jsme tam dávali dvě auta z jedno denním odstupem, tak jsme se šli pokoukat po ploše a našli jsme si tam to auto, co jsme tam minulý den dávali, jelikož jsem auto důkladně vyčistil umyl a naleštil, tak jediná změna, jaká v AAA nastala byly km, ty šly o 30tis km dolu :kuk:

Druhá zkušennost: Objevil jsem tam oktu 4x4 TDI 2003 kolem 80k km najeto cenu si už nepamatuju, bylo to v AAA Praha, pak jsem byl o týden později v Brně v AAA a ta samá okta - absolutně ta samá (měla šrám na dveřích) tak jsem si to pamatoval a měla 90k km s cenou o 20tis výš. Do třetice jsem jí viděl v Olmíku s 80k km a cenou jako tehdá v Pze.

Oni s těma autama hrozně handlujou mezi pobočkama, aby se neokoukaly, ale hejbat s km je hnus.

Ale pozitivní zkušennost s AAA: známý, co tam dělá, tak nám sehnal před lety Terrano II TDI rv. 94 120t km se serviskou, ani to auto nešlo na plochu. V Ově ho vykoupili a jak zjistil, že se veze do Phy, tak nám dal vědět a rovnou z tahače jsme ho koupily, sice se muselo celý vydrbat, ale vím, že cena byla velmi příznivá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...