Přejít na obsah

záruční oprava


bweb

Doporučené příspěvky

rozsvítila se kontrolka řídící jednotky. Odjel jsem s autem do servisu Škoda auto, kde vozidlo převzali do opravy. Projeli se s ním a zkontatovali to samé, co já. A pak to začalo, napojili diagnostiku, vymontovali výfuk, kontrolovali rozvody, benzín, vstřiky, svíčky a další možné a nemožné věci. Auto po každém zásahu projeli a pořád stejný dojem. Nakonec auto ani neškytlo a v opravně stojí už od 9. 5. 2007. Servis se jen ohání kopiemi mailové pošty, kde konzultují zásahy do vozidla s automobilkou. Doba opravy už přesáhla 30 dnů a výsledek žádný. Dnes jsem jim podepsal prodloužení do 15. 6. 07. Poraďte prosím, co si mám počít?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neschopnost vyresit opravu do 30dni, je problem automobilky. Pokud si tam tedy koupil auto, a je nefunkcni a ubehla 30ti denni doba, mas podle zakona pravo na vraceni penez pripade na opravenou vec. Takto to funguje u mobilu, pocitace nebo treba mikrovlnky. Auto je podle me stejne vecne bremeno a budou se na nej vztahovat stejne zakony. Tim, ze to rozlozili a rozkuchali, to je vec jejich a tebe to nemusi vubec zajimat. Maji 30dni na to aby to ficelo jak ma...

Pokud neni vse v poradku a nemaji ani zajem se s tebou treba o tom bavit a uz je zjevne ze jim lezes na nervy, je treba se bavit s SOS - sdruzeni ochrany spotrebitele...Pokud je to firma jakoze autosalon, tak muzes resit vse pres COI. V kazdem pripade bych se snazil s nimi domluvit to, ze dokud to nebude funkcni a je po 30ti denni zaruce, ze ti daji nahradni auto ve stejne vybave zdarma na dobu dokud to tam bude a tlacil je at to zprovozni. 1.2htp, neni nejak moc slozity motor. Tzn, ze spise bude problem nekde v diagnostice, nejakem kabelu nebo tak. Nez by se menili svody, vyfuk, hlava atp...

vsak uvidis sam, doufam ze sem ti alespon trosku pomohl svym nazorem a budu rad, kdyz mi pisnes jak si dopadl.

cawko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt, že minimálně by Ti měli půjčit auto zdarma. Já měl malý ťukanec a auto šlo do servisu. Tam zjistili, že zadní blatník se nebude opravovat ale měnit. Znova museli nahánět likvidátora na focení a celé se to o týden protáhlo. V den předem dohodnuté opravy mi servisní technik volal a omlouval se, že to nestihli v limitu a na týden mi zdarma /za cenu benzínu/ půjčili jejich auto.

Zda u auta lze odstoupit od smlouvy, když to do 30 dní neopravili netuším, ale určitě by to bylo běh na dlouhé tratě. Hlavně, ať to vše dobře dopadne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt, že minimálně by Ti měli půjčit auto zdarma. Já měl malý ťukanec a auto šlo do servisu. Tam zjistili, že zadní blatník se nebude opravovat ale měnit. Znova museli nahánět likvidátora na focení a celé se to o týden protáhlo. V den předem dohodnuté opravy mi servisní technik volal a omlouval se, že to nestihli v limitu a na týden mi zdarma /za cenu benzínu/ půjčili jejich auto.

Zda u auta lze odstoupit od smlouvy, když to do 30 dní neopravili netuším, ale určitě by to bylo běh na dlouhé tratě. Hlavně, ať to vše dobře dopadne...

Auto je tovar ako kazdy iny. To znamena, ze ak ho nie su shopny opravit v ramci 30dnovej lehoty, povazuje sa vyrobok za neopravitelny. Problem je, ze v pripade auta bude dany predajca robit urcite drahoty a moze sa to dostat az na sud, co by trvalo roky. To auto by si samozrejme pocas sudneho sporu pouzivat nemohol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi dostatocne netlacis na nich. podla zakona maju na odstranenie zavady 30dni, ak to do tejto doby nestihmu musia ti dat druhu cize novu alebo vratit peniaze. uz len to ze ti dealer neposkytol nahradne vozidlo je neseriozne. to ze komunikuju s vyrobcom je pekne ale co s toho ked to aj tak nevedia opravit. vyrobca ma poslat cloveka ktory im je napomocny alebo ti maju vymenit cely motor za novy a nie ze budu skumat hokus pokus celu vecnost kym na to prijdu. urcite by som nepodpisoval nic o predlzeni opravy jednoducho maju zo zakona na to 30dni a musia vyriesit a ked nie tak nemaju co podnikat a predava t vyrobky potom je to ich neschopnost. inak neviem co mozu tak dlho skumat na to motore, to sprepacenim ani tolko netrval vyvoj :))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě to dělá přesně opak, občas motor nestartuje, a jak naschvál diaknostika bez závad v servisu se jim to nestalo, a tak to nejde opravit, když není co hledat.

Jinak k té 30-ti denní záruce je to od nich pěkná drzost, nechat si opravu prodloužit, nic neopravit, nedát k dispozici náhradnín auto a ještě se vymlouvat že to jejich chyba není že zato může výrobce.

Doporučoval bych zavolat do Mladé Boleslavi (už je to dosti dlouho, trvající oprava) a vylíčit jim tam jak postupujeje jejich dealer, zadarmo to totiž nedělají MB jim zato dosti pěkně platí. Pak by se měli věci začít hýbat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co mas robit?

domahat sa svojich prav.

1. nemal si podpisat predlzenie opravy

2. ak si uz podpisalm, cakaj a chci okamzite nahradne vozidlo

3. ak to nespravia do uvedeneho datumu pyutaj si peniaze alebo new car

si mu to zhnul v kocke, napisal som mu to obsirnejsie.

sorry, necital som vyssie uvedene prispevky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co mas robit?

domahat sa svojich prav.

1. nemal si podpisat predlzenie opravy

2. ak si uz podpisalm, cakaj a chci okamzite nahradne vozidlo

3. ak to nespravia do uvedeneho datumu pyutaj si peniaze alebo new car

si mu to zhnul v kocke, napisal som mu to obsirnejsie.

sorry, necital som vyssie uvedene prispevky

v pohode si mu to dal tak skolsky ako tahak :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro celou záležitost je rozhodující reklamační list. Na tvém místě bych počkal do skončení prodlouženého termínu opravy a pokud nebude auto OK, žádal bych o odstoupení z kupní smlouvy nebo o jiné-nové auto stejného typu. Vše samozřejmě písemně na doručenku s požadavkem o vyjádření do 14-ti dnů. Pokud ti neodpoví nebo budou dělat jiné problémy obrať se na advokáta, který si se vším již poradí. Nákladů spojených se zastupováním u soudu bych si hlavu nelámal, neboť je uhradí protistana-t.j. žalovaný. V případném soudním sporu bych si na tvém místě nárokoval i příslušnou náhradu škody, která ti vznikla po dobu, kdy jsi auto nemohl užívat. Dobou se myslí rozmezí od konce prodlouženého termínu opravy, až do pravomocného rozsudku soudu,resp. vrácení kupní ceny. Pro doložení vzniklých nákladů by bylo idealní si půjčit jiné auto (půjčovna, známý)- nezbytná je příslušná smlouva o půjčce mot.voz. :)

Editováno: , autor: tondaz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...