Přejít na obsah

Dodělávka zadních el.oken


peteres

Doporučené příspěvky

ještě než to někdo přehodí, tak ti odpovím.

Budeš potřebovat hlavně

2x stahovačky s motorkama, mozky stahovaček musí být ze stejné verze komfortu jako zbytek auta

2x vedení zadních dveří

2x ovladač zadních oken

2x zadní tapecy (pokud nechceš mít díru po kličce)

1x klávesnici u řidiče na 4x okna

komfortka se možná dá přeprogramovat na 4x el. okna, ale určitě to nevím, pak to bude chtít ještě překopat vedené do zadních dveří, pokud máš centrál, tak by se daly použít stávající kabeláže s úpravou, ale neseděly by barvy, osobně doporučuji to vedení sehnat od komfortky do zadních dveří origo.

a ještě pár šikovných rukou, občas i dva :)

doufám, že jsem nic neopoměl.

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám ovladače a "klávesnici" ... Jen by mě dál zajímalo jestli je třeba stahovačky s motorkama nebo jestli nestačí jen motorky, je to přeci stahované přes lanka v obou případech, nebo že by nee??? Další věcí, kde sehnat origo vedení, to že zatim nevim, co jak zapojit bych zatim neřešil, snad to nějak dopadne, nejdřív by to chtělo všechno sehnat ... Dají se koupit samotné kabely třebas v servise? Ale tam to bude asi drahý jako prase ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám ovladače a "klávesnici" ... Jen by mě dál zajímalo jestli je třeba stahovačky s motorkama nebo jestli nestačí jen motorky, je to přeci stahované přes lanka v obou případech, nebo že by nee??? Další věcí, kde sehnat origo vedení, to že zatim nevim, co jak zapojit bych zatim neřešil, snad to nějak dopadne, nejdřív by to chtělo všechno sehnat ... Dají se koupit samotné kabely třebas v servise? Ale tam to bude asi drahý jako prase ...

na kabeláže doporučuji vrakáč nebo někdo, kdo je tu občas prodává, stahovačky musíš koupit celé komplet - mechanismus, motorek s mozkem, jinak to prostě nejde. Ty kabeláže ke svorkovnici zadních dveří stačí napojit u svorkovnic předních dveří, takže rozebírání v samotném interiéru moc není.

Máš centrál?

Jinak možná bych to vedení o kterém píšu měl příští týden :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to tak koumal a nebude to tak lehké jak jsem počítal, jsem zapoměl zkontrolovat komfortku a 799A to nepodporuje, tudíž výměna další věci, nějaké to programování atd. a nějak se to finančně balí, že bych se pod 5000 určitě nevešel a to mi za to v současné době prostě nestojí ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to tak koumal a nebude to tak lehké jak jsem počítal, jsem zapoměl zkontrolovat komfortku a 799A to nepodporuje, tudíž výměna další věci, nějaké to programování atd. a nějak se to finančně balí, že bych se pod 5000 určitě nevešel a to mi za to v současné době prostě nestojí ...

toto jsem také dodělával a faktem je, že 5000 je mááálo

kabely 500

stahovačky s motorkem 3000

ovladač k řidiči 500

komfortka 799B 1000

tapecy 800

přepinování komfortky 200

ostatní instalace a matroš 500

tlačítka do zadníc tapeců 240

-----------------------------------

6740 :feve::feve:

faktem je, že dnes bych se na to vys.al a za ty prachy koupil radši navigaci :( Doporučuju postupovat jako já. Nekupovat to všechno najednou a nic aktivně neshánět. Prostě koupit až se to objeví a hotovo... já to tak skupoval 4 měsíce a vůbec mi to nepřišlo. Až když jsem to pak sečetl, tak jsem myslel že mě omyjou... Je to dražší než dodělání climatronicu z manualní klimy!!! :( Dodělával jsem fakt hodně do avého autí, a zadní okna do elektriky je jedna, nepočítám kola, z nejdražších investic co jsem dělal... Je to daný i tim, že věci které z přestavby zbydou jsou neprodejné... Tak asi tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu potvrdit - z ničeho na 4 el. okna... celkem palba.

počítám, že s tapecama tak 10 tisíc, ne?

Tak nějak, budíky a klíčky to ještě trochu navýšily. Pak jsem taky musel koupit novou jednoku ke spolujezdci. No nebylo to zrovna levný, ale byla to jedna z věcí, která mě v autě chyběla :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně mi tady nenabízejte žádnej matroš, co se k tomu hodí, pořád mi to vrtá hlavou ... ale za ty prachy na to :prc:lol

No otázkou je jak často větráš zadníma oknama - když to cca od 80km/h začne tak strašně "bouchat" - prostě nějakej vzduchovej vír :(

nejsem sám :) a už jsme si dlouho dobu myslel, že jsem, to bouchání mám taky, když jsme to slyšel poprvé, tak jsme myslel, že mám po ložiskách několikrát jsem jel a druhý poslouchal, co to kde dělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No otázkou je jak často větráš zadníma oknama - když to cca od 80km/h začne tak strašně "bouchat" - prostě nějakej vzduchovej vír :(

ked neotvoris okno na plno, tak to randal nerobi. staci tak 1-2cm. vzduch to pohne a usi usetri.

Jo to máš samozřejmě pravdu. Líbí se mi, že si DO otevřu všechny okna a pak když kousek popojedu - auto se celkem rychle vyvětrá, pak zavřít a pustit klima ;) Na krátkou cestu po městě si stáhnu okno u řidiče a jeto :)

Jinak s tím "boucháním" je to docela zajímavý - passat ten stejný problém v obdobné rychlosti. Nevím teda jak na jinejch autech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně mi tady nenabízejte žádnej matroš, co se k tomu hodí, pořád mi to vrtá hlavou ... ale za ty prachy na to :prc:lol

No otázkou je jak často větráš zadníma oknama - když to cca od 80km/h začne tak strašně "bouchat" - prostě nějakej vzduchovej vír :(

No, páč mám vzadu kličky, tak opravdu zadníma nevětrám, bych si zlomil ruku, než bych je otevřel ... :prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně mi tady nenabízejte žádnej matroš, co se k tomu hodí, pořád mi to vrtá hlavou ... ale za ty prachy na to :prc:lol

No otázkou je jak často větráš zadníma oknama - když to cca od 80km/h začne tak strašně "bouchat" - prostě nějakej vzduchovej vír :(

No, páč mám vzadu kličky, tak opravdu zadníma nevětrám, bych si zlomil ruku, než bych je otevřel ... :prc:

Mě je to jasný, to byla spíš úvaha :) raděj si pusť klimu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Chlapi dá se zjistit číslo komfortky jinak než přes VAG? Chci dodělat elektriku do zadních oken a nerad bych objednal něco co mi potom nebude fungovat. Mam O1 combi 2003, motor ALH, manuální klima, bez maxidotu, ve předu elektrický okna a vyhřejvaný el. zrcátka, airbagy v sedačkách, centrál na dálku (klíček mam obyčejnej a ne vystřelovák) Dá se podle týhle výbavy určit co je to za číslo komfortky,nebo to budu muset napíchnout? Neznam nikoho s kabelem a nechci s tim jezdit do servisu. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...