Přejít na obsah

je to na p.ču


TomasB

Doporučené příspěvky

přiznám se, že když jsem ho prcka viděl s těma trubičkama v těle, s tím, že má problém sotva se narodil, bude tam dlouhej čas sám, tak se mi hrnuly slzy. Už ho chci mít doma. Vlastně je od prvního okamžiku prakticky bez fyzického kontaktu s námi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže máma už je na normálním pokoji a už udělá pár kroků. Jsem ji dneska odvezl za Vojtou, bohužel byl zrovna nakrmenej, tak jsme nekojili, ale na zejtřek už to je domluvený, že dojdeme na 9:30 kojit. Tak zas mámu naložím na vozejk a jedem. Malej má krev O.K., trošku žloutne, tak ho asi budou osvěcovat, což je normální, moč má také v pořádku. Podle výsledků moči má funkci ledvin pro jeho organizmus dostačující. Dle ultrazvuku je ta blbá ledvina na stupni 4 a ta druhá stupeň 1, takže by se měla upravit sama. Co bude s tou horší, zatém těžko říct. Ale v nejbližší době mu stříknou rentgenokontrastní látku do urologického traktu a pod roentgenem budou sledovat jak moč putuje a budou hledat kde je problém. Je několik možností, a podle toho kde to bude a co to bude se bude postupovat dál.Operace bude endoskopická přes pinďoura. Pokud tam bude nějaká překážka která brání odvodu moči, tak ji odřežou. Pokud to bude netěsnost u ledviny, tak udělaj buď plastiku nebo případně upraví nástřikm jakési látky, která přilne a netěsnost odstraní, to podle toho, v jakém to bude rozsahu. Prozatím má drény, aby se moč odváděla co nejvíce pryč(aby se to nezhoršovalo) a je na antibiotikách. Minimální doba jeho pobytu v nemocnici je 14 dní, a to pouze pokud by to mělo ten nejlepší možný průběh jaký to mít může. V nejhorším případě to může být v řádu měsíců. Naštěstí momentálně nějaké akutní riziko nehrozí, jen je potřeba té špatné ledvině co nejdříve ulevit a té co je jen mírně zvětšená pomáhat, aby se to zlepšilo.

Jinak je tam ještě v takové malé místnosti s dalšími asi 5 miminky, všichni jsou na přístrojích. Většinou to jsou asi nedonošená miminka, jedno je skoro tak do dlaně. Jeden ten drobek má chudák nějakou divně formovanou dozadu protaženou a vekou hlavičku, asi hydrocefalus. Chudáčci tam jsou sami, jen sestřičky průběžně pobíhaj od jednoho ke druhému a furt něco upravujou, každou chvíli tam pípaj alarmy, že něco není úplně O.K., tak sestřičky kmitaj. Permanentně tam je s nimi doktorka. Stejně tam ale chybí ten kontakt. Uvidíme, jestli mu zejtra půjde kojení. Už ho přestali krmit stříkačkou, když viděli, že ho chceme chodit kojit a zavedli mu přes nos do žaludku sondu, kterou mu stříkaj výživu rovnou do žaludku aby se snáze naučil sám kojit. Když se prý krmí stříkačkou, tak ztrácí sací reflex. Až bude máma trošku O.K.(zatím docela skučí bolestí a je pod anestetiky) a bude se moct více pohybovat, tak ji budou držet na té dětské klinice lůžko pro matky, aby mohla chodit pravidelně kojit. Zatím budu několikkrát denně jezdit z Pardubic do HK a vozit ji tam na vozejku.

Teď mi volala, že má teplotu a že z ní stále nejdou očistky, tak doufám, že to bude O.K. a nebudou muset tohle nějak řešit. Minule v ní něco zůstalo a ránu částečně otevřeli a tahali to ven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomasi, jestli to alespoň trochu pomůže,

tak má kamarádka (to je trochu dlouhá historie ;) nějak se svým manželem

nemohla mít děti. Tak tedy došlo na umělé oplodnění, a při její váze modelky

(je to strašně krásná žena) 50 kg se jí nakonec narodila dvojčata, ale příliš brzy, již

v 6. měsíci )!) Oba kluci, při porodu měli oba jen 650 gr a lékaři jim dávali 50% šanci na přežití.

Byla z toho zoufalá, ale v Podolí se fakt snažili a dnes jsou to kluci jako buci,

co vše dohánějí safra rychle :-)

Když s nima frčím v kočárku, tak čím víc to drnká a nadskakuje, tím jsou veselejší lol

Tak nevěš hlavu chlape, povede se to, vím to! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přeji všechno nej. Tvoje fotky mně vrátily o 3 roky zpět a vehnaly slzy do očí. V té době jsem si užíval s svým čerstvě narozeným Honzíkem. Těch prvních 5 týdnů bylo prostě hororových,pak mu v Motole provedli operaci srdíčka a přál bych ti ho vidět dneska když začne zlobit ( je to prostě živel). určitě to u Vás taky dobře dopadne. Ahoj Honza. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přeji všechno nej. Tvoje fotky mně vrátily o 3 roky zpět a vehnaly slzy do očí. V té době jsem si užíval s svým čerstvě narozeným Honzíkem. Těch prvních 5 týdnů bylo prostě hororových,pak mu v Motole provedli operaci srdíčka a přál bych ti ho vidět dneska když začne zlobit ( je to prostě živel). určitě to u Vás taky dobře dopadne. Ahoj Honza. :palec2:

jj, díky. Určitě to bude dobrý, o tom nepochybuju. Ale operace nás každopádně čeká, jen ještě nevědí jak a kde a kdy, protože zatím neznají kde ten problém je a jakého charakteru. Podle toho co zjistí, tak od toho se to odvine. Zatím bude do čtvrtka zadrénovaný(údajně u tohoto problému standartní postup drény na týden) a v pátek mu to vyndaj a půjde na ten roentgen. Stříknou mu do močáku rentgenokontrastní látku a budou sledovat jak putuje a podle toho najdou tu "závadu". Co zjišťovala manželka ještě před porodem na netu, tak se to vyšetření odbývá údajně pod narkózou, tož z toho taky nemám radost.

Každopádně je to na hovno, dneska jsem koukal jak si odváželi domů holčinu, která se narodila přibližně ve stejnou dobu, stepoval jsem s jejím fotříkem v porodnici. Tak je to takové k vzteku. No hlavní je, že funkce ledvin na jeho organismus postačuje, i když ta jedna je už nenávratně částečně poškozená. Co jsem dneska na té dětské klinice studoval jejich doktorský knížky, tak jsem se dočetl, že od toho 4. stupně dochází k praskání tkáně ledvin a ke vzniku jizev. Tím se ta funkce ledviny zhoršuje. Když to popraská moc, tak se ledvina musí odstranit, protože hrozí, že by "začala uhnívat", ale to je až v tom nejhorším pátým stupni.

Další "dobrá" zpráva je, že by ta operace pravděpodobně neměla být skalpelem, ale jen sondou přes pinďoura(endoskopicky). Takže minivercajkem to tam nějak opižlaj aby to bylo dobrý. No a hned od narození je teda na antibiotikách, aby nedostal zánět, což je problém se kterým se budeme v následujících letech potýkat. Bude prý trpět na záněty močových cest, takže s každým zvýšením teploty hnedka na urologii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trošku odbočím, zjišťuju, že vždycky když mám mrňouse, tak jsem znatelně více agresivní a mnohem snáze se naseru a nemám daleko k výbuchu. No a obzvlášť, když je to něco kolem prcka. Asi nějaké obranářské pudy. lol

když byla Terka malá a někdo se jen škaredě podíval směrem na kočárek, nebo to vypadalo, že by do něj mohl narazit a podobně, už jsem startoval, až měla manželka obavy, že někoho přizabiju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trošku odbočím, zjišťuju, že vždycky když mám mrňouse, tak jsem znatelně více agresivní a mnohem snáze se naseru a nemám daleko k výbuchu. No a obzvlášť, když je to něco kolem prcka. Asi nějaké obranářské pudy. lol

když byla Terka malá a někdo se jen škaredě podíval směrem na kočárek, nebo to vypadalo, že by do něj mohl narazit a podobně, už jsem startoval, až měla manželka obavy, že někoho přizabiju.

možná je to tím, že se nám skoro udusila při porodu a Vojta teď zase problémy s ledvinami. No každopádně to sám vidím, že jak se něco děje jen s náznakem nějakého ohrožení členů rodiny, tak jsem jak prasnice který se někdo přiblížil k čuňátkům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trošku odbočím, zjišťuju, že vždycky když mám mrňouse, tak jsem znatelně více agresivní a mnohem snáze se naseru a nemám daleko k výbuchu. No a obzvlášť, když je to něco kolem prcka. Asi nějaké obranářské pudy. lol

Ja jich vice nemam, ale citil jem z kraje to same... Byl jsem na lidi hodne hustej, v situacich co se kocarku, zeny a male tyce... Treba v MHD, coz jsem diky kocarku zacal vyuzivat, nebo proste kdekoli mezi lidma... Jen mezi nami se lide k sobe, nejen k autum, ale i k sobe chovaji jako zasranej DOBYTEK!!!!! :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trošku odbočím, zjišťuju, že vždycky když mám mrňouse, tak jsem znatelně více agresivní a mnohem snáze se naseru a nemám daleko k výbuchu. No a obzvlášť, když je to něco kolem prcka. Asi nějaké obranářské pudy. lol

Ja jich vice nemam, ale citil jem z kraje to same... Byl jsem na lidi hodne hustej, v situacich co se kocarku, zeny a male tyce... Treba v MHD, coz jsem diky kocarku zacal vyuzivat, nebo proste kdekoli mezi lidma... Jen mezi nami se lide k sobe, nejen k autum, ale i k sobe chovaji jako zasranej DOBYTEK!!!!! :aggressive:

tak to je asi fakt dáno pudově :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska s prckem prošel vyšetřeními a výsledek je celkem zdrcující. Situace rozhodně není růžová. Se ženou už jsme si říkali, že to bude dobrý a ono není. Zjistili mu těžkou vrozenou vadu močového měchýře. Dle rozhovoru s primářem dětské urologie a zástupcem přednosty dětské kliniky fakultní nemocnice v HK je stav vážný a je zde riziko, že by se nemusel dožít dospělosti. Hrozí selhání ledvin. V pondělí a úterý budou následovat další vyšetření. Odstranili mu drény a budou čekat, co to s ním udělá přes víkend. Zatím bude chemoterapie a sledování stavu. Do toho mu dneska zjistili nějakou infekci, takže nasazení dalších antibiotik na její potlačení, protože všecky ty infekce mu ničí ledviny. Pracděpodobně mu budou muset v nejbližší době udělat náhradní vývod z močového měchýře skrz bříško. Každá infekce je pro něj život ohrožující a navíc při tomto onemocnění vznikají velice snadno, což jsme se už přesvědčili, protože už první chytil, a to je v docela sterilním prostředí. Po dnešku už je minimální doba setrvání v nemocnici delší o měsíc. Teď potřebují zjistit, jestli je ta vada fyziologického nebo funkčního charakteru. Co to udělalo se ženou asi ani nemusím psát. Náladu mám úplně na hovno. K tomu ještě zjistili na kardiologii, že se mu nezalepila nějaká chlopeň či co na srdci, což je problém při operaci. To se prý stává a normálně to ničemu nevadí a většinou si to ještě časem sedne a přilepí se, ale pro operaci je to problém. S operací zatím nechtějí spěchat a chtějí ji co nejvíce oddálit. Zároveň mi ale bylo řečeno, abych nepočítal s tím, že tou operací se to definitivně vyřeší. Léčba bude dlouhodobá a za úspěch budou považovat, pokud se jim povede dát ho dohromady než nastoupí do školy. Takže to zároveň znamená, že bude vyžadovat zvýšenou péči a permanentně dávat pozor na infekce a pořád po doktorech. Zřejmě to dopadne tak, že manželka asi ani nebude moci po mateřské nastoupit zpět do práce, nějaké dovolené a podobné srandy asi nehozí,... Zkurvenej život. A to je takový krásný voňavý miminko. A my můžeme jen jen čekat a doufat. Kurva fix doprdele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...