Přejít na obsah

Zápach z klimatizace


jelen

Doporučené příspěvky

ahoj,prosím vás mám problém se zápachem při pouštění ventilace.Nechal jsem vyčistit klima a když pustím klima tak to jde ale pokud jej vypnu a pustím jen foukání vane zatuchlý zápach.Nedá se to nějak vyčistit?Vyndal jsem na 1den úplně pilový filtr ale mijak zvlášt se to nezměnilo.ROzebral jsem na palubní desce ty mřížky a trochu vyčistil ale jen kam sem dosáhl.budu rád za každou radu díky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci je to tim ze vyparník je v rezimu klima mokrej a v momente kdy prepnete z klima na normál tak ta vsechna vhlkost z vyprniku jde primo na vas je to dost neprijemny ale zase nejak moc smrdet by to nemelo pokud jo tak je potreba nechat vycictit primo vyparnik roztokem pod tlakem a proto je nej bud pri ceste nekam jet se zapnutou klimou (auto na klimatroniku) a nebo to proste nezapinat a jet celou cestu bez klimy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Kluci je to tim ze vyparník je v rezimu klima mokrej a v momente kdy prepnete z klima na normál tak ta vsechna vhlkost z vyprniku jde primo na vas je to dost neprijemny ale zase nejak moc smrdet by to nemelo pokud jo tak je potreba nechat vycictit primo vyparnik roztokem pod tlakem a proto je nej bud pri ceste nekam jet se zapnutou klimou (auto na klimatroniku) a nebo to proste nezapinat a jet celou cestu bez klimy.

Kde se čistí ten výparník? Značkovej servis to dělá taky? Může si to člověk vyčistit sám?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Nazdar chlapi ,kdo mi poradí co dělat ze zápachem z ventilátoru.Když zapnu klimu tak je to v pohodě vzdoušek jak malina,

ale jak ji vypnu a zapnu ventilátor tak jde z výdechu vzláštní smrad,nevím k čemu to přirovnat,snad trochu zatuchlina.

Nemáte s tím někdo zkušenosti?Dík,dík,dík :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyměnit kabinový filtr + koupit spray (lepší bude nějaký pěnový) na čištění klimatizací, vychází to tak cca na 400,- (ten spray) a pořádně to nechat prosprejovat a profouknout. Mě to pomohlo, ale podmínkou bylo vyměnit i ten kabinový filtr.

Takže čistému vzdoušku zdar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyměnit kabinový filtr + koupit spray (lepší bude nějaký pěnový) na čištění klimatizací, vychází to tak cca na 400,- (ten spray) a pořádně to nechat prosprejovat a profouknout. Mě to pomohlo, ale podmínkou bylo vyměnit i ten kabinový filtr.

Takže čistému vzdoušku zdar.

Zdarec, Blizarde kol117

ten spray funguje, i když nemám klimu?

Myslím vyjmout a vyměnit pylový (kabinový) filtr a nastříkat ten spray

do ústí ventilátoru? Nebo je to myšleno jinak?

Poradíš?

Díky moc! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyměnit kabinový filtr + koupit spray (lepší bude nějaký pěnový) na čištění klimatizací, vychází to tak cca na 400,- (ten spray) a pořádně to nechat prosprejovat a profouknout. Mě to pomohlo, ale podmínkou bylo vyměnit i ten kabinový filtr.

Takže čistému vzdoušku zdar.

Zdarec, Blizarde kol117

ten spray funguje, i když nemám klimu?

Myslím vyjmout a vyměnit pylový (kabinový) filtr a nastříkat ten spray

do ústí ventilátoru? Nebo je to myšleno jinak?

Poradíš?

Díky moc! :palec2:

když není klima tak stačí jen ten filtr,bůhví jak je tam dlouho,on je pak hodně zanesený a za vlhka smrdí,já ho měním co půl roku.sprej tedy nekupuj,filtr jináč stojí průměrně 250kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyměnit kabinový filtr + koupit spray (lepší bude nějaký pěnový) na čištění klimatizací, vychází to tak cca na 400,- (ten spray) a pořádně to nechat prosprejovat a profouknout. Mě to pomohlo, ale podmínkou bylo vyměnit i ten kabinový filtr.

Takže čistému vzdoušku zdar.

Zdarec, Blizarde kol117

ten spray funguje, i když nemám klimu?

Myslím vyjmout a vyměnit pylový (kabinový) filtr a nastříkat ten spray

do ústí ventilátoru? Nebo je to myšleno jinak?

Poradíš?

Díky moc! :palec2:

když není klima tak stačí jen ten filtr,bůhví jak je tam dlouho,on je pak hodně zanesený a za vlhka smrdí,já ho měním co půl roku.sprej tedy nekupuj,filtr jináč stojí průměrně 250kč.

Měl jsem taky takový tušení že by to mohl být pylovej filtr.Hned ho vyměnim.dík moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyměnit kabinový filtr + koupit spray (lepší bude nějaký pěnový) na čištění klimatizací, vychází to tak cca na 400,- (ten spray) a pořádně to nechat prosprejovat a profouknout. Mě to pomohlo, ale podmínkou bylo vyměnit i ten kabinový filtr.

Takže čistému vzdoušku zdar.

Zdarec, Blizarde kol117

ten spray funguje, i když nemám klimu?

Myslím vyjmout a vyměnit pylový (kabinový) filtr a nastříkat ten spray

do ústí ventilátoru? Nebo je to myšleno jinak?

Poradíš?

Díky moc! :palec2:

když není klima tak stačí jen ten filtr,bůhví jak je tam dlouho,on je pak hodně zanesený a za vlhka smrdí,já ho měním co půl roku.sprej tedy nekupuj,filtr jináč stojí průměrně 250kč.

Měl jsem taky takový tušení že by to mohl být pylovej filtr.Hned ho vyměnim.dík moc

ale vůbec nezaškodí, když pod ten filtr foukneš trochu sreje na čištění, i když tu klimu nemáš ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak bez klimy, ale myslím si, že fouknout trochu spreje na čištění neuškodí, ale u tebe to bude hlavně ten filtr. Já teď dával s aktivním uhlím a rozdíl mezi obyčejným je velice znát. Otazkou zůstává, za jak dlouho ho bude třeba vyměnit, snad mi tam vydrží alespoň rok. :kol-143: Jinak sprej jsem koupil od Den Braven - Tectane - čísti klimatizace. A zatím jsem spokojený. Pokud seženeš někoho dalšího, tak měl by stačit na dvě auta a cena v obchodě se pohybuje kolem 385 ,-. peněz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
A neni neco levnejsiho tam striknout? Treba vonavku? Bakterie asi zustanou ale vune bude :))))))

Dneska jsem to protáhnul SAVEM proti plísním ve spreji a je po puchu.Dezinfikuje to stejně (možná dokonce líp) a zničí to zárodky plísní.Náklady na SAVO cca 60,-Kč a vydrží to na víc čištění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, máš pravdu, chvíli to docela pušilo, ale teď už je to v poho. :t

savem bych se bál, že mi to nalítá ofukama dovnitř a udělá paseku na sedačkách, když sem čistil klimu čistící pěnou, tak to lítalo dovnitř jako sviňa :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Dnes jsem asi po 30kn jízdě zastavil na parkovišti a okamžitě se uvnitř auta objevil extrémní zápach(něco jako čpavek nebo jakýho šlaka)venku okolo auta to smrdělo taky a možná ještě víc.Asi tak za 15minut to bylo dobrý.Při zpáteční jízdě to bylo to samý. :kuk: Co by to mohlo být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem asi po 30kn jízdě zastavil na parkovišti a okamžitě se uvnitř auta objevil extrémní zápach(něco jako čpavek nebo jakýho šlaka)venku okolo auta to smrdělo taky a možná ještě víc.Asi tak za 15minut to bylo dobrý.Při zpáteční jízdě to bylo to samý. :kuk: Co by to mohlo být?

Nejaky zviratko ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

klima smrdí, a kor po zimě, než ji vydenzifikuješ a vyměníš filtr, ale většinou až když ji vypneš tak se po chvíli v autě zhostí děsný puch. Ale že by to smrdělo i venku, to sem nikdy nezažil. Spíš se taky přikláním na nějaké to zvířátko, třeba myška zalezla někam kam neměla, nebo ti kuna donesla dáreček v podobě nějakého toho zbytku jídla a při zahřátí motoru se to přismahne a pak ten puch nasaje ventilátor do kabiny a samozřejmě to páchne i z venku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...