Přejít na obsah

Zápach z klimatizace


jelen

Doporučené příspěvky

zdarek prohledni pořadne motorovy prostor radi tam lezou potkani a ruzna zviřatka,, hlavne za teplem jinak nechej vyčistit , klimu ,,,, -_-

Ale klima smrdí většinou na začátku při zapnutí.Já měl jednou něco podobnýho jedu jedu z Ústí na Most a zastavím u krámu a cítím zápach jako svině.Vedle mě parkoval nějakej starej Passat ten okolo toho běhal a čuchal jak pes tak jsem stáhl okno pro lepší identifika ci zápachu lol a ono zadní obložení - seřizovali mi ručku ale na laně ne vzadu na bubnu a přitáh to moc a trošku se to pálilo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Ahoj,

občas se mi po zapnutí topení a přepnutí foukání na sklo zdá, že cítím slabý zápach, jakoby elektrický-pálení pertinaxu či něco podobného. Stává se to pouze u foukání na přední sklo, jinak ne. A to jen někdy.

Jedná se tourku 07 rok.

Předem díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

občas se mi po zapnutí topení a přepnutí foukání na sklo zdá, že cítím slabý zápach, jakoby elektrický-pálení pertinaxu či něco podobného. Stává se to pouze u foukání na přední sklo, jinak ne. A to jen někdy.

Jedná se tourku 07 rok.

Předem díky za rady.

smrděj uhlíky z motorku, voz hasičák ať když to začne hořek máš ho při ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

smrděj uhlíky z motorku, voz hasičák ať když to začne hořek máš ho při ruce.

Díky za né zrovna potěšitelnou odpověď. Tak to abych se zastavil v servise, je to zatím v záruce. Jenže musím denně jezdit autem do práce, tak uvidím jak budou rychlí. Jen mně zaráží, že to je cítit jen při foukání na sklo, jinak ne a to ještě jen někdy, ale radši se tam zastavím a pak dám vědět.

Editováno: , autor: Pepa72
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moji odpověď výše ber s nadlhedem, co kabinovej filtr?Není vlhkej?Pak to taky dost smrdí

Jak by to smrdělo? Todle je takový chemický, nejvíc je mi to podobný pryskyřici, pertinaxu...

Napsal jsem do servisu-Autoprodej Dukla Pardubice. Tak uvidím jak se s tím porvou, zatím si na ně nemůžu stěžovat.

Loni mi na baterce zmizelo to zelený oko a vyřešili během týdne, půjčili baterku a moji dobyli, potýrali a zatím oki. Zítra uvidím.

Nejhorší na tom je, že to za ty dva roky udělalo tak cca pětkrát, ale blíží se konec záruky tak to nechci pak někdy platit.

Díky, hasičák mám, ale v kufru :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak by to smrdělo? Todle je takový chemický, nejvíc je mi to podobný pryskyřici, pertinaxu...

Napsal jsem do servisu-Autoprodej Dukla Pardubice. Tak uvidím jak se s tím porvou, zatím si na ně nemůžu stěžovat.

Loni mi na baterce zmizelo to zelený oko a vyřešili během týdne, půjčili baterku a moji dobyli, potýrali a zatím oki. Zítra uvidím.

Nejhorší na tom je, že to za ty dva roky udělalo tak cca pětkrát, ale blíží se konec záruky tak to nechci pak někdy platit.

Díky, hasičák mám, ale v kufru :)

Ahoj,

tak po konzultaci v servisu a s kamarádem mechanikem to vypadá na moji bordelařinu, musím se červenat :kol-78: , kabinový filtr a vyčistit výparník, jo baktérie a bacily to jsou neřádi.

Inu to jsem si říkal, že stačí jednou za dva roky, a rok se s rokem sešel a je to tu, takže jen co se oteplí, aby mi plast nezůstal v ruce, tak zahubím bacily vasily a snad to pomůže. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Filter mením aspon 2 krat rocne. Nekupujem vobec nejake extra znacky. V podstate vzdy ten najlacnejsi, zato ho vsak casto menim. Marec, april kupim novy, vystriekam sprayom a sezona moze zacat. Spray s prehladom vydrzi na 2 vycistenia. Bez vycistenia klimu po zime ani nepustam. Je to otras, hned ma zacne boliet hlava a mam sopel. Ked to vydezinfikujem tak mam pohodu. Ani sopel ani hlava neboli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem to protáhnul SAVEM proti plísním ve spreji a je po puchu.Dezinfikuje to stejně (možná dokonce líp) a zničí to zárodky plísní.Náklady na SAVO cca 60,-Kč a vydrží to na víc čištění.

No já ti nevím, savo do klimačky?? Lidi, pak to v tom autě dejcháte!!

Jinak klima se samozřejmě desinfikuje vypnutá! Na spreji je návod...vyndat filtr, frknout tam celej sprej, 20min počkat, otevřít dveře a pořádně prohnat ventilátorem...

Já osobně nejprve "vypěním" všechny ofuky a pak co zbude naláduju k ventilátoru.naprosto spolehlivě vydesinfikováno min. na sezónu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hlavně se to musí nastříkat k výměníku tepla tam je největší bordel za motorem je průchodka kterou vytéká vysrážená voda od výměníku tudy je nejlepší tam strčit co nejdál tu hadičku od čističe nastříkat to tam a nechat 45minut v klidu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hlavně se to musí nastříkat k výměníku tepla tam je největší bordel za motorem je průchodka kterou vytéká vysrážená voda od výměníku tudy je nejlepší tam strčit co nejdál tu hadičku od čističe nastříkat to tam a nechat 45minut v klidu

Nemáte někdo obrázek nebo fotku kde přesně ta průchodka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Nazdar,

potreboval by som poradit. Dneska ked som isiel autom mam nastaveny climatronic na ECON stupne LOW, cize len cirkuluje vonkajsi vzduch bez akychkolvek uprav. Kedze prsalo postupne sa mi zacali zahmlievat okna. Ked som zvysil teplotu na 20 stupnov okna sa zacali zahmlievat este viac a zacitil som smrad, a na spolujazdcovom koberceku som si vsimol mlaku vody. Ked som chytil po palubnu dosku spoluvodica nahmatal som mokre casti. Ked som ale zmenil na AUTO smrad prestal, okna sa vycistili. Aj ked som nechal LOW pripade som zvysil aj na 25 stupnov. Toto iste aj ked som mal AUTO vypnute, cize na displeji nesvietilo ani AUTO ani ECON. Ked som opat skusil rezim ECON smrad, zahmlievanie.

Neviete co to moze byt?

Dakujem velmi pekne

Jo a ide o Octavku I 2003 rok vyroby, 1.9 TDI 81 KW.

Editováno: , autor: Macces
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při režimu AUTO běží kompresor (čili chlazení) a souačaně i funkce odvlhčování. Při zapnutém režimu AUTO se ti tedy skla mlžit nebudou. Ovšem při režimu ECON už kompresor neběží a tak při dešti se mají skla tendenci potit. Co se týče smradu, tak bohužel na jedničkové oktávce jsem na tom byl stejně. Je potřeba dvakrát do roka nechat klimu vyčistit, zejména na výparníku se tvoří bordel a bakterie, plísně.

Se smradem jsem se začal potýkat zhruba po roce provozu, jezdil jsem totiž většinou na režim AUTO. Nenechával jsem před koncem jízdy klimu vyfoukat a "vyschnout". Pomohlo pak trochu čištění a jízda na režim ECON, pokud jsem potřeboval chladit, vždy jsem cca 10min. před koncem jízdy klimu přpepnul na ECON, aby se vyfoukala vlhkost. A za čas bylo téměř po problému.

Co se mi stávalo i na superbu, že jamile jsem použil AUTO režim při dešti kvůli nezamlžování skel a pak jsem ji přepnul na ECON, tak zamlžených skel a celkové vlhkosti v autě jsem se už ten den nezbavil. Pomohlo až druhej den suché počasí, projelo se to na ECON a po hodince jízdy už bylo po problému, vyschlo to.

Co se týče toho jak píšeš, že bylo Auto a Econ zhasnuté (zřejmě jsi měnil sílu ofuku atp)....tak ano, ale i v tomto režimu běží compresor, čili mlžit se skla také nebudou.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To odmlzovanie pri AUTO je jasne, to je vlastne aj funkcia klimi aby odmlzovala okna. Ale ked zvysis teplotu a je jedno ci na AUTO alebo ECON tak tym padom sa ti okna zacnu odmlzovat. Vecny problem, ak auto nemalo klimu a vonku prsalo ale bolo teplo a okna sa zahmlievali tak clovek musel v aute zakurit aby sa odmlzili :o).

Ja to mam ale opacne, ja cely rok pouzivam ECON a AUTO cize klimu zapinam sem-tam v lete pri dlhsej jazde. Ale je pravda ze teraz klima cize AUTO bolo pustene naposledy mozno v septembri alebo nejaky iny letny mesiac. Takze zaniest sa mohla, ale ten smrad a vlhkost isla este predtym ako som zmenil na AUTO, to je dalsia vec.

System cirka 10min pred koncom jazdy vypnut klimu a nechat vyfukat poznam...

Neviem teda co to konkretne mohlo byt. Keby som mal tendenciu zapnut klimu a vtedy to urobilo, tak je to jasne problem v klime, ale ja som chcel v podstate len zakurit. A auto aj zakurilo ale so smradom, ako zhorenym, a mlakou pod spolujazdcom :o(

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A auto aj zakurilo ale so smradom, ako zhorenym, a mlakou pod spolujazdcom :o(

Může být tím jak je výměník tepla zanesený bordelem a zahřeje se, tak z toho jde smrad.

A "mlaka pod sploujazdcom"?

Nesmíš jezdit jak prase a spolujezdec se pak nepose*e :smich: .

Ale teď vážně.

Můžou být zanesené odtokové kanálky z toho prostoru pod předním sklem a stojí tam voda, která přetekla pylovým filtrem do auta.

Anebo jen, jak je ten krycí plast pod předním sklem (někde jsem to viděl pojmenovat "torpédo"), nad pylovým filtrem, má takovou okapničku a tá je nějak ulomená a voda z předního skla Ti teče rovnou skrz pylový filtr do auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A "mlaka pod sploujazdcom"?

Nesmíš jezdit jak prase a spolujezdec se pak nepose*e :smich: .

no ved toto :-D

Uz viem co to je...zanesene kanaliky odvadzania vody, pod stieracmi, kde je aj pelovy filter bolo asi 100 litrov vody a nejake to listie :-D. Trosku som zasmatral srobovakom, sa to uvolnilo a auto sa pochcalo :-D. Musim to ale poriadne vycistit.

Diky hosi aj tak za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to je jednoduchý lék.

Demontuješ ty plasty, vemeš kus perlinky (Taková ta síťka co se používá např. při zateplování domů. Lepí se do lepidla na provedené zateplení před aplikací vlastní omítky), pro lepší efekt je lepší ji stříknout černým sprejem, a zespoda zakryješ ty otvory.

Nebude Ti tam už pak padat a listí a bordel, který ucpe ty odtokové otvory.

Vypadá pak asi takhle

post-57881-0-40574900-1300566310_thumb.j

Lepil jsem to tavným lepidlem.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...