Přejít na obsah

Zápach z klimatizace


jelen

Doporučené příspěvky

@Macces:

V tom případě doporučuju pověnovat se tomu trochu podrobněji. Z toho mi přijde, žes ani nevěděl, že je tam pylový filtr, který je třeba taky měnit.

post-57881-0-55777900-1300686223_thumb.j

K výměně filtru stačí sundat pouze pravý (před spolujezdcem) bez nutnosti demontáže stěračů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 2 roky později...

zdar

smrdi mi uz delsi dobu klima, tak jsem se rozhodl to vycistit. filtr novy ( cichove ten stary nesmrdel) . v tom kastliku pod ventilatorem (ne pod vyparnikem) byla voda, asi to tam nateklo okolo te gumy na filtru) . ale nijak nesmrdela. vycisteno, smrdi to stale. ty spreje vyzkousene dva, uz nevim co to bylo , nepomohlo nic.

 

vyparnik vypada dobre. neni na nem zadne svinstvo.

 

poradte prosim, na te fotce, je to ta hadice z toho vyparniku co ma vest ven ? nejak v tom motorovem prostoru nemuzu najiz zadnou diru, ze ktere by to melo vytekat.

bohuzel ten kastlik nemuzu rozmontovat a ani se tam dostat dratem , abych zjistil , jestli to neni ucpane. zitra tam skusim nalit vodu podivam se, jestli to odtyka. jestli ale ne, jak to vycistit? uz jsem uvazoval, ze tam vyvrtam dirku a pak to zalepim. uz jsem hledal ten kastlik i jako nahradni dil, abych se na nej mohl podivat na fotce- bez sance......

vse , co jsem zatim nasel bylo na oct II.

 

zdravim a dik

René

 

 

post-97374-0-20759300-1451159177_thumb.j

post-97374-0-02884600-1451159240_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

verte, ze uz jsem hledal. kvuli tem clankum jsem vymontoval ten stredovy panel, (zbytecne) abych se dostal na tu odkapovou hadici. zadnou jsem nenasel. videl jsem nekolik fotek, kde to vsichni naznacuji, ze to je pod kobercem spolujezdce. ja tam nic nemam, jestli to neni u octavie II . takze to vypada jako jedina moznost. to co jsem oznacil sipkou na te fotce. ja mam octavku I . 2007/ benzin/75kw/1600 .

 

nevim, jak se do toho kastliku dostat. (neni to popsano ani v tom linku, co je vyse) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Nazdarek,

ja mam problem ten, ze idem napr 400km s klimou, vsetko ok, nesmrdi, potom ju vypnem, (prepnem na ECON), a este idem tak cca 200km, takze urcite vsetko sa musi dokonale vysusit a aj tak niekde nieco ostane vlhke, mokre, pretoze na dalsi den po ten dlhej ceste ked zapnem klimu, tak vyvali sa hrozny smrad, jak stado zdochnutych mysi keby tam bolo.

 

Ide mi o to, ci neviete, co sa deje tym prepnutim na ECON, vypne sa kompresor a ake klapky sa prenastavuju? Pretoze pocujem ako serva pracuju po stlaceni, takze nejaka poloha klapiek sa meni, niekde asi uzatvori prieduch a tam to ostane nevysusene a to mi zasmradi celu klimu :( 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 8 měsíců později...

Pokud by to (u našich skoro-veteránů) ještě někoho zajímalo, tak odtok klimy je v motorovém prostoru. U TDI je ve stříbrném tapecu přepážky vyřízlé, ale zavřené okýnko (to větší před spolujezdcem). Za ním je gumová krytka, která má směrem dolů dvojitý otvor.

Zhruba uprostřed její plochy jsem ji prořízl nožem a dovnitř jsem zasunul hadičku od čističe klimy. Tak jsem se dostal k výparníku a nastříkal tam pěnu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zdravím,

můžete mi prosím někdo vyfotit kde je ten odtok klimy? a jakým sprejem to čistíte? ideálně nějaký odkaz?

 

při vypnutí klimatizace začne trochu smrdět :-(

 

ŠKODA Octavia 1,6 MPI / 75 kW

Editováno: , autor: Dawin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...