Přejít na obsah

Jaký je podle Vás adekvátní měsíční příjem???


century

Doporučené příspěvky

Já neříkám, že to mám!! mám 45 čistýho a to jsem sám, neplatim hypotéku a je to tak akorát. Tak si k tomu připočti hypotéku a rodinu.

:doh a utratíš 45 tis. jo ? tak to jsi pro někoho borec ,ale já na to koukám jinak . mohu se zeptat co děláš ?

hmm tak počítej.. 15tis auto měsíčně, 1500 mobil, 800 fitko, 800 garáž, 2000 na obědy..... 45tis ročně školný, 24tis pojistka ....se to posčítá ani nevíš...a kde jsou servisy, nafta atd... pracuju jako programátor

pravda, když to posčítáš a chceš trochu žít tak to prostě zmizí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řeknu to takhle, čím víc, tím líp, čím více máte, tím více chcete :D

Jo jo to je pravda...já si říkal když sem před lety začinal dělat,že nechci jít pod deset(což se mi těsně splnilo) a samozřejmě mi to nestačilo.Ted nejdu pod dvacet a sem na tom stejně.A kdybych bral těch 80 tak je to podle mě to samí... :feve::feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řeknu to takhle, čím víc, tím líp, čím více máte, tím více chcete :D

Jo jo to je pravda...já si říkal když sem před lety začinal dělat,že nechci jít pod deset(což se mi těsně splnilo) a samozřejmě mi to nestačilo.Ted nejdu pod dvacet a sem na tom stejně.A kdybych bral těch 80 tak je to podle mě to samí... :feve::feve:

ši představ ředitele ČEZu ten má celkový měsíční příjem 1,8 mil :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řeknu to takhle, čím víc, tím líp, čím více máte, tím více chcete :D

Jo jo to je pravda...já si říkal když sem před lety začinal dělat,že nechci jít pod deset(což se mi těsně splnilo) a samozřejmě mi to nestačilo.Ted nejdu pod dvacet a sem na tom stejně.A kdybych bral těch 80 tak je to podle mě to samí... :feve::feve:

ši představ ředitele ČEZu ten má celkový měsíční příjem 1,8 mil :smich:

Hmm, ale kdyby si je alespoň vydělal... Vzít si je to není umění a pak zdražit a dát si čtvrt miliardy na odměnách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

8000,- materska, ja mam na pasce 15 000,-(hrubejch :)). Bydlime v Praze, platime najem v 3+1, splacime anuitu, fond oprav, celkove cca 7000,- Mame jedno decko a zvladame to, jeste nam zbyva :D. Takze ty vase cifry, co tady hazite jsou nadhodnocene :D :D

A ted vazne, muj nazor je, pokud clovek chce zit normalne, jist si klidne kazdy den tunackovy salatky od RIO MARE, nejaky solidnejsi masicko, dobrutky, chce si dat v zime hory, v lete more, uspokojit potreby ditete, zeny a sebe, koupuit neco auticku a trochu nasetrit na nejakyho jinyho, novejsiho plechovyho sluhu tak kdyz budu brat v potaz, ze nebudu splacet hypo, tak pro tu rodinu s jednim deckem bych to videl na tech 40 000,- min. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

8000,- materska, ja mam na pasce 15 000,-(hrubejch :)). Bydlime v Praze, platime najem v 3+1, splacime anuitu, fond oprav, celkove cca 7000,- Mame jedno decko a zvladame to, jeste nam zbyva :D. Takze ty vase cifry, co tady hazite jsou nadhodnocene :D :D

A ted vazne, muj nazor je, pokud clovek chce zit normalne, jist si klidne kazdy den tunackovy salatky od RIO MARE, nejaky solidnejsi masicko, dobrutky, chce si dat v zime hory, v lete more, uspokojit potreby ditete, zeny a sebe, koupuit neco auticku a trochu nasetrit na nejakyho jinyho, novejsiho plechovyho sluhu tak kdyz budu brat v potaz, ze nebudu splacet hypo, tak pro tu rodinu s jednim deckem bych to videl na tech 40 000,- min. ;)

A můžu přijít na zácvik jak se to dělá? To by mně zajímalo jak ušetřit. To je vždycky zajímavé téma. Když už jste se tady tak odhalili, tak u nás to je asi takto: já cca 40.000,- čistého, manželka necelých 20.000,- čistého. U mně jsou k tomu ještě nezanedbatelné diety, které měsíčně taky hodí nějakou tu tisícovku, zejména když je tam cizina. Zároveň stejně žrádýlko jde na účet firmy, takže diety jsou u nás něco jako kapesné, což je příjemné. Auto používám téměř výhradně služební, firma platí i všecky soukromé cesty, totéž telefon. Takže tady docela velká úspora, je to poznat. Nepříjemné je, že nás čeká mateřská, tak tím se to docela nabourá. Nemusíme se ve spotřebě nějak extra omezovat, i když se snažím dodržovat nějakou cifru, která by se mohla prožrat a něco i zbyde. Na můj vkus se teda utratí moc, manželka zase žbrblá, že sedím na prameni.

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A můžu přijít na zácvik jak se to dělá? To by mně zajímalo jak ušetřit. To je vždycky zajímavé téma. Když už jste se tady tak odhalili, tak u nás to je asi takto: já cca 40.000,- čistého, manželka necelých 20.000,- čistého. U mně jsou k tomu ještě nezanedbatelné diety, které měsíčně taky hodí nějakou tu tisícovku, zejména když je tam cizina. Zároveň stejně žrádýlko jde na účet firmy, takže diety jsou u nás něco jako kapesné, což je příjemné. Auto používám téměř výhradně služební, firma platí i všecky soukromé cesty, totéž telefon. Takže tady docela velká úspora, je to poznat. Nepříjemné je, že nás čeká mateřská, tak tím se to docela nabourá. Nemusíme se ve spotřebě nějak extra omezovat, i když se snažím dodržovat nějakou cifru, která by se mohla prožrat a něco i zbyde. Na můj vkus se teda utratí moc, manželka zase žbrblá, že sedím na prameni.

zajímavé téma,

osobně si myslím, že se dá slušně vyjít s příjmem pro rodinu 40.000,- Kč čistého, z tohoto příjmu se dá platit domácnost, dvě stavební spoření, benzin a provoz auta, dovolené a vytvořit finanční rezervu pro mimořádné výdaje, splátky hypo tak okolo 9.000,-Kč. Takto to funguje u nás, ale díky mimořádné spořivosti a schopnosti nízkonákladově vést domácnost mou manželkou.

Dostává ode mě peníze na domácnost a v součtu s jejím příjmem má k dispozici tak 35.000,- Kč, ze kterého za posledních pět let hradí kompletní domácnost v rodinném domku (jídlo, energie, oblečení, poplatky, splátku hypo 8000, stavební spoření 3000, drobné investice a opravy do domu, v případě dovolených pak pobyt a útratu (každý rok nějaká dovolená je, občas i dvakrát), nehradí provoz auta a cestovní náklady na dovolené a část investic na dům, ty hradím já ze zbytku mého příjmu)

Máme co potřebuje v rámci běžného standartu, žijeme normálně, samozřejmě, že peněz není nikdy dost, pořád může být víc a pořád je za co utratit, ale otázka je co skutečně potřebujeme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

8000,- materska, ja mam na pasce 15 000,-(hrubejch :)). Bydlime v Praze, platime najem v 3+1, splacime anuitu, fond oprav, celkove cca 7000,- Mame jedno decko a zvladame to, jeste nam zbyva :D. Takze ty vase cifry, co tady hazite jsou nadhodnocene :D :D

A ted vazne, muj nazor je, pokud clovek chce zit normalne, jist si klidne kazdy den tunackovy salatky od RIO MARE, nejaky solidnejsi masicko, dobrutky, chce si dat v zime hory, v lete more, uspokojit potreby ditete, zeny a sebe, koupuit neco auticku a trochu nasetrit na nejakyho jinyho, novejsiho plechovyho sluhu tak kdyz budu brat v potaz, ze nebudu splacet hypo, tak pro tu rodinu s jednim deckem bych to videl na tech 40 000,- min. ;)

prosim naučte mě to!!!! kurs samozřejmě zaplatim... :D ne vážně... to obdivuju... :worthy:worthy:worthy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

8000,- materska, ja mam na pasce 15 000,-(hrubejch :)). Bydlime v Praze, platime najem v 3+1, splacime anuitu, fond oprav, celkove cca 7000,- Mame jedno decko a zvladame to, jeste nam zbyva :D. Takze ty vase cifry, co tady hazite jsou nadhodnocene :D :D

A ted vazne, muj nazor je, pokud clovek chce zit normalne, jist si klidne kazdy den tunackovy salatky od RIO MARE, nejaky solidnejsi masicko, dobrutky, chce si dat v zime hory, v lete more, uspokojit potreby ditete, zeny a sebe, koupuit neco auticku a trochu nasetrit na nejakyho jinyho, novejsiho plechovyho sluhu tak kdyz budu brat v potaz, ze nebudu splacet hypo, tak pro tu rodinu s jednim deckem bych to videl na tech 40 000,- min. ;)

Ale je to tak, když se člověk uskromní a neutrácí za hovadiny tak vyjde i málem, ale pak ten život je takovej smutnější. Pro jednoho člověka si myslím zase, že těch 25 až 30 je tak akorát. Solidní příjem. Smozřejmě, když je rodina děti a dům tak těch 40 000 a musí se vyžít taky dobře. zas to nebudem přehánět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...