Přejít na obsah

Posilovač řízení


Imri

Doporučené příspěvky

Z důvodu přejetí nerovnosti jedním předním kolem jsem byl v servisu zkontrolovat geometrii. Byla mírně rozhozená, tak to opravili.

Hned po vyjetí ze servisu jsem si všiml, že při úplném dotočení volantu k jedné straně slyším syčivý zvuk + hučení servomotoru řízení. Volant musí být úplně na doraz, aby to bylo slyšet. Vrátil jsem se s tím, že to syčení tam před příjezdem nebylo. Řekli mi, že je to normální. Šli jsem to zkusit do jiných aut, tam to nedělalo. Stejně jsem ale nepořídil, každý auto je prý jiné a že je to v normě.

To syčení je slyšet ze směru vlevo od přístrojovky. Zní to, jako kdyby někde ucházel vzduch. Zvuk servomotu řízení je také slyšet. 100% vím, že to syčení před servisem tam nebylo.

Moc prosím o pomoc. Vyzkoušejte to a napište mi, jestli něco podobného slyšíte. Protože nevím, jak se mám zachovat. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď.

Dělalo Ti to od koupě, nebo Ti to začalo dělat později? Také to slyšíš jako dva odlišné zvuky, hučení serva + to syčení? V servisu jsme to zkoušeli v nových autech a u nich to syčení nebylo. Já jsem si též jistý, že to v minulosti nedělalo.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z důvodu přejetí nerovnosti jedním předním kolem jsem byl v servisu zkontrolovat geometrii. Byla mírně rozhozená, tak to opravili.

Hned po vyjetí ze servisu jsem si všiml, že při úplném dotočení volantu k jedné straně slyším syčivý zvuk + hučení servomotoru řízení. Volant musí být úplně na doraz, aby to bylo slyšet. Vrátil jsem se s tím, že to syčení tam před příjezdem nebylo. Řekli mi, že je to normální. Šli jsem to zkusit do jiných aut, tam to nedělalo. Stejně jsem ale nepořídil, každý auto je prý jiné a že je to v normě.

To syčení je slyšet ze směru vlevo od přístrojovky. Zní to, jako kdyby někde ucházel vzduch. Zvuk servomotu řízení je také slyšet. 100% vím, že to syčení před servisem tam nebylo.

Moc prosím o pomoc. Vyzkoušejte to a napište mi, jestli něco podobného slyšíte. Protože nevím, jak se mám zachovat. Díky.

Mně to taky dělá od začátku, ale spíše než syčivý zvuk tam slyším pískání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě, v minulosti jsem tam slyšel jen to hučení servomotoru a nyní k tomu slyším to syčení. Někdy to syčení i zmizí a pak se zase objeví a to mě přijde podezřelý. Možná to závisí na teplotě venku a motoru. Všem děkuji za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to odpozoroval, slyším pouze jeden zvuk, a to je takové vrčení serva. při povolení volantu to okamžitě přestane. Dělá to pouze když volant podržím .

no jasan to je kdyz jsi na dorazu. servo prepousti.

jj. přesně tak.

Editováno: , autor: foromen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 1 rok později...
Host Makyn20

Ahoj, chtěl jsem se zeptat mám Fabii II 1.2 HTP a i když mám kola rovně tak je slabounce v autě slyšet jakoby taková meluzína jakmile trochu pootočím volantem tak trochu zesílí a tak. Je mi jasné, že to dělá posilovač, dělá vám to taky? Je to takové slabé hučení aby si někdo nemyslel že mi to tam řve. U mototru to slyčet není a venku při otáčení kol je slyšet bzučení což je posilovač. Díky za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano mal by to byt ten posilovac, u mna to robi tiez pri otacani kol-bzucanie, to je normalne, s tym sa netreba zaoberat.

*******************

Pravidla rikaji - necituj posledni prispevek!

*******************

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Píšou to proto že, v krajních pozicích kdy už mechanická část řízení je na dorazu, elektrohydraulický posilovač tlačí maximum tlaku okolo 100 atmosfér, proto to vpředu tak kňourá, a pohasínají světla , neb v tom momentě odebírá elektromotor serva až 80A z palubní sítě. Ta hydraulická soustava je na to samozřejmě dimenzovaná, ale výrobce alibista se opět sichruje....

j.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Z důvodu přejetí nerovnosti jedním předním kolem jsem byl v servisu zkontrolovat geometrii. Byla mírně rozhozená, tak to opravili.

Hned po vyjetí ze servisu jsem si všiml, že při úplném dotočení volantu k jedné straně slyším syčivý zvuk + hučení servomotoru řízení. Volant musí být úplně na doraz, aby to bylo slyšet. Vrátil jsem se s tím, že to syčení tam před příjezdem nebylo. Řekli mi, že je to normální. Šli jsem to zkusit do jiných aut, tam to nedělalo. Stejně jsem ale nepořídil, každý auto je prý jiné a že je to v normě.

To syčení je slyšet ze směru vlevo od přístrojovky. Zní to, jako kdyby někde ucházel vzduch. Zvuk servomotu řízení je také slyšet. 100% vím, že to syčení před servisem tam nebylo.

Moc prosím o pomoc. Vyzkoušejte to a napište mi, jestli něco podobného slyšíte. Protože nevím, jak se mám zachovat. Díky.

Ja to tam slysim taky, jeste me ale nenapadlo to resit, neco podobneho bylo i u Fabie 1,4 16V 55kW, co sem mel predtim, tam mi bylo i receno, ze tak ci tak NENI DOPORUCENO DOTACET VOLANT NA DORAZ (a uz vubec ne prudce do nej bouchnout) - kvuli brzdovym hadickam, ktere se natahuji a muzou se casem pretrhat. Takze jestli tam neco sici v jedne z krajnich poloh, tak si myslim, ze to bude OK ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 4 měsíce později...

Tak riadenie vymene uz asi tyzden. Zopar postrehov po vymene: volant ide tazsie ako pred tym a pri na toceni do lava pred koncom ide tazko, iba na tejto strane.

Myslite ze po vymene riadenie je potrebna diagnostika???

Editováno: , autor: jancoSV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Omlouvám se ale nevím kam to dát, tak jsem to dal sem. Mám velký problém z ničeho nic mi přestane jít posilovač řízení, potřeboval bych poradit čím to je. Když mi posilovač funguje připojím se přes diagnostiku a nalezené chyby 0, když posilovač nejde diagnostika se mi ani nepřipojí. Napadl mě blok ale nevím zda na to nějaký je a zda je možnost, že by to byl blok. Víceméně bych potřeboval radu, jestli se to někomu stalo a jak jste to vyřešily, nebo jestli to někdo víte od někoho jiného. Každá rada bude dobrá, předem děkuji.


 


Jde o to, že někdo funguje a někdy ne.


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...