Přejít na obsah

Geometrie zadní nápravy


Honza130

Doporučené příspěvky

Už jsme to tu probírali, dělá to jak fabka tak octa I . Měl jsem temto problém s doskákanýma pneu jak na Pirelkách tak na Barumech, Klebrech trochu míň hučely Continentaly. Dělá to pokud se jezdí s nezatíženým vozem.

Jinak geomwetrie na zadní nápravě nejde seřizovat (myslím tím sbíhavost a odklon) ,ale jde v určítém rozsahu pohnou celou nápravou. Laicky řečeno tedy upravit zákryt , tak aby přední a zadní kolo jelo v jedné stopě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zdravím

v listopadu jsem byl na geometrii a vše bylo OK.Po výměně tlumičů a předělání bubnů za kotouče je geometrie špatná.Náprava,náboje a ložiska zadního kola jsem nechal původní.Měnil jsem jen trubky,desky,kotouče,třmeny,lanovody.Že bych udělal po sestavování někde chybu?Prosím o radu a pomoc? zdenouch :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Zajímalo by mě, jak jsi na to přišel, že máš špatnou geo. zad. nápravy.
2. Sjíždí se ti gumy? A odkud, jedna ze vnitř a druhá z venku? Nebo řízení "táhne" do strany?
3. Když se sundává nápravnice, tak se VŽDY jen vymontuje z úchytů, které jsou na podlaze! A ne úchyty nápravy z podlahy! Tím by jsi geo. vážně rozhodil. Sundával jsi při pracech nápravu dolů z auta???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím

v listopadu jsem byl na geometrii a vše bylo OK.Po výměně tlumičů a předělání bubnů za kotouče je geometrie špatná.Náprava,náboje a ložiska zadního kola jsem nechal původní.Měnil jsem jen trubky,desky,kotouče,třmeny,lanovody.Že bych udělal po sestavování někde chybu?Prosím o radu a pomoc? zdenouch :palec2:

1. Zajímalo by mě, jak jsi na to přišel, že máš špatnou geo. zad. nápravy.

2. Sjíždí se ti gumy? A odkud, jedna ze vnitř a druhá z venku? Nebo řízení "táhne" do strany?

3. Když se sundává nápravnice, tak se VŽDY jen vymontuje z úchytů, které jsou na podlaze! A ne úchyty nápravy z podlahy! Tím by jsi geo. vážně rozhodil. Sundával jsi při pracech nápravu dolů z auta???

jak je to s tim sjizdenim gum co pises v bode 2

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odklony zadku a geometrii ramen zvlášt neseřídíš a to "A" je u tak velkejch kol normální, jen sis toho u 15 nevšim...
Taky jsem dost dobře nepochopil jak by tady někdo chtěl seřídit geometrii zadní nápravy, jedině donastavit uchycení v káře, jinak se s tím nic neudělá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro zajimavost jak je to vubec s geometrii zadni napravy????Da se to serizovat???Dal jsem ted na octu 17 kola a pripadaji mi docela dost do A .Na geometrii jsem byl predtim s 15 kama a byla OK.

To "Áčko" tam je a čím větší kola máš, tím víc je vidět. Na zadku toho moc neseřídíš. Tady je můj protokol po výměně silentbloků ramene a stabíku.

post-4056-1182666194_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro zajimavost jak je to vubec s geometrii zadni napravy????Da se to serizovat???Dal jsem ted na octu 17 kola a pripadaji mi docela dost do A .Na geometrii jsem byl predtim s 15 kama a byla OK.

Ja to ted resim taky, pravy se mi zjizdi z vnejsi strany asi 1,5cm sirky ponekud malo, spis nesjizdi, a auto tahne mirne doprava. V servise mi rek, ze mozna silentbloky, mozna hnuta naprava (koupena zde) a nebo ze s tim neco malo dokazou udelat pote, co za 800 zmeri geometrii :) Ale pry opravdu dost malo, zpusob nerikal, asi kladivo :) Spis mam ale pocit, ze mi udelali blbe predni po vymene tehlic :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli máš nějaký šírší pneu, třeba 225 tak počítej s tím že se vnitřky sjedou do hladka a na prostředku budeš mít ještě tak 2mm vzorku, měl jsem to samý a to mám na jedný straně odklon 2st. a na druhý 1st.

No mam 215/45 r17 zatim jsou nove tak uvidime jak to bude vypadat po delsim jezdeni.Ale docela by me stvalo kdyby po 5 tis byly na vyhazov.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...