Přejít na obsah

Geometrie zadní nápravy


Honza130

Doporučené příspěvky

Zdravím

v listopadu jsem byl na geometrii a vše bylo OK.Po výměně tlumičů a předělání bubnů za kotouče je geometrie špatná.Náprava,náboje a ložiska zadního kola jsem nechal původní.Měnil jsem jen trubky,desky,kotouče,třmeny,lanovody.Že bych udělal po sestavování někde chybu?Prosím o radu a pomoc? zdenouch :palec2:

1. Zajímalo by mě, jak jsi na to přišel, že máš špatnou geo. zad. nápravy.

2. Sjíždí se ti gumy? A odkud, jedna ze vnitř a druhá z venku? Nebo řízení "táhne" do strany?

3. Když se sundává nápravnice, tak se VŽDY jen vymontuje z úchytů, které jsou na podlaze! A ne úchyty nápravy z podlahy! Tím by jsi geo. vážně rozhodil. Sundával jsi při pracech nápravu dolů z auta???

Zdravím

omlouvám se , že jsem nenapsal dřív. Byl jsem na dovolené. Tu špatnou geometrii zadní nápravy mi řekli v servisu. Gumi se mi zatím nesjíždí, mám to předělaný asi měsíc. Na řízení taky nic zvláštního necítím. Nápravu jsem nesundával.Měl jsem jen dole náboje. Posílám protokol před a po. zdenouch

post-3521-1183558414_thumb.jpg post-3521-1183558365_thumb.jpg

Editováno: , autor: zdenouch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Jasně, náprava mohla v zimě dostat ránu z boku při smyku o obrubník a je to!!! Přesně toto jsem jednou viděl před sebou. Maník stíhal "zelenou" a při odbočování do prava mu ustřelil zadek. Bouchlo to zadním kolem o obrubník ostrůvku tak silně, že ze střechy mu spadl sníh!!
Všeobecně je známo, že 100tkm ujetých po tom našim oraništi je jako 350tkm v sousedních zemích! Auta s vyčmajdanýma silentblokama mám na zvedáku 1-2 denně - hlavně Fábie. A to mají míň jak 100 najeto!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Taky se mi zdá, mám PZ kolo sjetý zvenku na TWI značku a zevnitř má dobrý 2mm stejně jako LZ kolo na celym běhounu. Je to zvláštní, až jsem si myslel, že nakládám kufr na špatnou stranu ... nebo že bych více zatáčel doleva??? Asi udělám statistiku kolikrát za měsíc zatočim doleva a doprava :blbec::doh Zatim neřešim, nazouvám nové pneu ... :palec2:

Editováno: , autor: peteres
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 5 let později...

Zdravim Octavaky a mam dotaz.Jde u jednickove Octavie seřizovat geometrie na zadni naprave?Nekde jsem cetl,ze je delana naprava z vyroby na pevno a tudíž serizovani není mozne.Při vymene pneumatik jsem si vsimnul,ze mam u jednoho kola ji na vnitrni strane cca o 2mm sjetou.Je take mozne,ze v minulosti byla na predku a teprve ted jsem si povšimnul jejího sjeti.Diky za postřehy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Ahoj, ozivim tuto temu, dufam, ze este okrem mna niekto jazdi na takom starom aute :)

 

Mam problem so zjazdenim jednej zadnej pneu, a dost divne. Robi mi pilu na vonkajsom obvode, ako keby plosky a tym padom pri jazde to huci. Nikde som sa nedocital o takom probleme, kazdemu sa opotrebuvavaju pneu z vnutornej strany. Mne iba zvonku a iba zadna lava. Na vonkajsej strane ma napr 1.5mm, stred a vnutro cca 4mm. Ostatne 3 pneu, drzia desattisice km a su uplne rovnomerne zjazdnene. Tlmice som uz menil 2x, nepomohlo, kedze sa na tej naprave nic nenastavuje, tak mam podozrenie jedine na silentbloky, ze ta guma uz ma po vrchole kariery. Inak, pneu standardne, 195/65/R15 myslim... 

Stretol sa niekto s takym zjazdenim pneumatiky? 

 

Mozte mi poradit, co este vymenit popritom? Co vsetko sa meni, uz ked to bude rozobrate? Aby som nakupil vsetky diely, ktore su potrebne... Napravu mam tu s bubnovymi brzdami.

Editováno: , autor: jozefp
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, jozefp napsal:

Ahoj, ozivim tuto temu, dufam, ze este okrem mna niekto jazdi na takom starom aute :)

 

Mam problem so zjazdenim jednej zadnej pneu, a dost divne. Robi mi pilu na vonkajsom obvode, ako keby plosky a tym padom pri jazde to huci. Nikde som sa nedocital o takom probleme, kazdemu sa opotrebuvavaju pneu z vnutornej strany. Mne iba zvonku a iba zadna lava. Na vonkajsej strane ma napr 1.5mm, stred a vnutro cca 4mm. Ostatne 3 pneu, drzia desattisice km a su uplne rovnomerne zjazdnene. Tlmice som uz menil 2x, nepomohlo, kedze sa na tej naprave nic nenastavuje, tak mam podozrenie jedine na silentbloky, ze ta guma uz ma po vrchole kariery. Inak, pneu standardne, 195/65/R15 myslim... 

Stretol sa niekto s takym zjazdenim pneumatiky? 

 

Mozte mi poradit, co este vymenit popritom? Co vsetko sa meni, uz ked to bude rozobrate? Aby som nakupil vsetky diely, ktore su potrebne... Napravu mam tu s bubnovymi brzdami.

Ahoj, mám úplně stejný problém a na 90% náprava na výměnu. Asi ji mám nějak ohlou. Naštěstí oprava není nějak moc nakládná, stačí vyměnit nápravu. (Cca 1500,- + silentbloky)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

robi ti to tiez pilu na vonkajsej strane? A iba jedno koleso? Zeby sa naprava ohla? Nepretazujem to, netaha ziadne privesy.. nebude to skor iba tymi silentblokmi? Maju cca 20rokov, ta guma tam urcite niekde musela povolit...

Ak myslis, vymenu napravy, ta cena sa mi zda prilis nizka, myslis nejaku napravu z vrakacu? Ako zistim, ci je ok, aby som nemenil ohnutu za ohnutu? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, jozefp napsal:

robi ti to tiez pilu na vonkajsej strane? A iba jedno koleso? Zeby sa naprava ohla? Nepretazujem to, netaha ziadne privesy.. nebude to skor iba tymi silentblokmi? Maju cca 20rokov, ta guma tam urcite niekde musela povolit...

Ak myslis, vymenu napravy, ta cena sa mi zda prilis nizka, myslis nejaku napravu z vrakacu? Ako zistim, ci je ok, aby som nemenil ohnutu za ohnutu? 

dělá mi to uplně stejně jako tobě, jen levé zadní kolo. pokud chceš mít jistotu zajdi si na geometrii aby ti ji změřily. mě se na to díval kamarád mechanik. V silentblocích by problém být neměl. A nápravu myslím z bazaru nebo z vrakáče, dá se sehnat vklidu za 1000, ale samozřejmě nikdy nemáš jistotu jestli ta "nová" bude vpohodě no. určitě nebrat z bouraného auta na zadek, tam by byla docela velká šance že bude ohlá taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...