Přejít na obsah

Lupani u praveho predniho kola


Shaarky

Doporučené příspěvky

Návštěvník
Tak problem je vyresen...zadne lozisko,ani tlumic, ani rameno, ale byly to silentbloky stabilizatoru !!! Preventivne jsem je menil asi tri mesice zpatky, kupoval jsem tyto : http://www.elitecat.cz/ArticleDetail.aspx?...p;NodeId=100197, jenze originaly vypadaji nejak takto : http://www.evolutionimport.com/PhotoGaller...tCode=1J0411314 :kol-128::kol-128::kol-128::kol-128::kol-128::kol-128::kol-51: Jsou mnohem mekci a jeste potrene nejakym praskem. Pouceni pro vsechny ostatni - co se tyce silentbloku, tak jedine origo skoda !!!

potrene jsou klouzkem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim, procetl jsem cely prispevek, protoze mam take nejaky problem s bouchanim na predku. nejde o lupani, ale o nejake pobouchavani, pripomina mi to spatny tlumic co jsem u nekoho jednou slysel, ale tlumice jsou OK, jde to od praveho predniho kola a deje se to pri prejezdech nerovnosti, jakekoli rychlosti, na zatoceni kol nezalezi, pri nicem jinem to neni.

Pri odpojeni tyce, kde jsou stabilizatory od toho co drzi kola, bouchani prestane, ale tyc nevypada ze by nekde o neco bouchala nebo nekde bylo neco otluceneho. Mam vymenene rizeni, ruzne gumy, stabilizatory, kotouce brzd, desticky atp. (nic moc mi ty nazvy nerikaji) Do volantu nic netluce, zadna vule v rizeni neni, tlumice jsou v poradku. Zvuky se to dela opravdu jen pri prejezdu nerovnosti, muze byt velka nebo staci i hustci zvlneni atp.

Diky za jakekoli info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

kurec, by to jednoho nas.. jsem taky mezi vrzajícímí, praskajícími, ale mě to dělá od doby, co jsem byl na geometrii, borec tam cosi utahoval nadoraz, a od té doby v tom lupe, taky pravástrana. stačí vyjet z garáže, mírně pootočit kolama, nerovnosti, no prostě skoro vše. jinak nezáleží ani na rychlosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 1 rok později...

Po dlouhé době to tu musím oživit. Na mé Octavii I r.v. 98 mi při nějakém větším zhoupnutí(především zpomalovací prahy) případně zhoupnutí v zatáčce jak když zavrže levý přední tlumič nebo něco z toho místa. Je to takový plastovokovový zvuk, spíš plastový. Takový chroupání, jak když kusem plastu přejdete po závitu šroubu. Měnil sem kosti stabilizátoru a nepomohlo to. Nemáte někdo podobné zkušenosti nebo nemáte nějakou radu či tip? Díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 7 let později...

Dobré dopoledne,

dovolím si obnovit téma.

U oktávky 1 r. v. 2001 , 1,9 D, 66 kW, se mi už třetí den děje to, že i při sebemenším pohybem volantem doprava od přímého směru několikrát lupne od kola, je to cítit i v samotném volandu jako vibrace.

 

Zkoušel jsem točit koly na místě, při stojícím a nastartovaném motoru, a nic se neozývá.

Dnes ráno jsem vypozoroval, že od startu to začalo po cca 20 km jízdy. Je to jen při točení doprava. A na rychlosti jízdy nezáleží.

 

Četl jsem několik diskuzí, kde se uvádělo ložisko kola, tehlice, lozisko na pružině...

 

Co by to podle vás mohlo být?

 

Předem děkuji za spolupráci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...