Přejít na obsah

Zabezpečení proti krádeži - Jak se bránit proti odcizení?


jvees69

Doporučené příspěvky

zdravím lidi, předpokládám, že stejně jako FRS se i O II RS dost krade, jak se tedy chráníte před odcizením? Je mi asné, že auto za víc jak půl milionu, tak určitě pojištění proti odcizení, ale používáte někdo třeba GPS, nebo třeba tajný vypínač? Poraďte jak nejlépe zabezpečit auto... díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím lidi, předpokládám, že stejně jako FRS se i O II RS dost krade, jak se tedy chráníte před odcizením? Je mi asné, že auto za víc jak půl milionu, tak určitě pojištění proti odcizení, ale používáte někdo třeba GPS, nebo třeba tajný vypínač? Poraďte jak nejlépe zabezpečit auto... díky

Ze série má Okina vypískovanou část VINu na sklech, já mám navíc construct, origo alarm a teď přemýšlím o mikrotečkách a GPS mě napadlo taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím lidi, předpokládám, že stejně jako FRS se i O II RS dost krade, jak se tedy chráníte před odcizením? Je mi asné, že auto za víc jak půl milionu, tak určitě pojištění proti odcizení, ale používáte někdo třeba GPS, nebo třeba tajný vypínač? Poraďte jak nejlépe zabezpečit auto... díky

Ze série má Okina vypískovanou část VINu na sklech, já mám navíc construct, origo alarm a teď přemýšlím o mikrotečkách a GPS mě napadlo taky.

jj VIN to je samozřejmost, každopádně ale o tom, že je i na sklech jsem nevěděl.. jinak já osobně si myslim, že nejlepší ochranou je tajný vypínač, pokud se dobře schová a ví o něm jen vyvolení, pak je zloděj nahranej.. kámošovi nedávno ukradli auto a to z parkoviště před policejní školou (nehlídané samozřejmě), no a tak jsem se dost i tímhle začal zabývat.. co jsou to ty mikrotečky jak píšeš? alarm si myslim že kdejakého zloděje možná taky odradí, ale GPS je GPS..

taky se o ni bojíš, co? se ti nedivim.. bych se zastřelil služební zbraní kdyby mi takový auto ukradli..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj VIN to je samozřejmost, každopádně ale o tom, že je i na sklech jsem nevěděl.. jinak já osobně si myslim, že nejlepší ochranou je tajný vypínač, pokud se dobře schová a ví o něm jen vyvolení, pak je zloděj nahranej.. kámošovi nedávno ukradli auto a to z parkoviště před policejní školou (nehlídané samozřejmě), no a tak jsem se dost i tímhle začal zabývat.. co jsou to ty mikrotečky jak píšeš? alarm si myslim že kdejakého zloděje možná taky odradí, ale GPS je GPS..

taky se o ni bojíš, co? se ti nedivim.. bych se zastřelil služební zbraní kdyby mi takový auto ukradli..

Bojím, ale nenaděláš nic, jen doma v garáži pod zámkem jí mít nebudu...max. se určitým způsobem rozmýšlím kde zaparkuju, tj. že radši pod lucernou než v temném koutku a tak podobně.

Vypínač je určité řešení, ale u aut plných elektroniky a samodiagnostiky jsem byl vždycky proti, prt. si myslím, že to způsobí víc problémů než užitku.

Mikrotečky jsou speciální sprej, kterým se postříká auto a vytvoří se unikátní obrazec. Normálně jsou myslím neviditelné, musí na to být nějaká čtečka či co - mám u postele leták, zítra Ti to napíšu.

PS: Navíc je tam ještě immo a druhá věc je, že se spousta aut dnes jen kuchá na lukrativní ND - xenony, atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parkovani pod lampou, to je pekne, taky jsem to udelal a jeste na ni chlapec dobre videl, od te doby never more.

Nejlepsi ochrana proti kradezi je pojistka, ostatni produkty jsou jen pro spomaleni zlodeje.

Ja tam mam origo alarm, construct a Sherloga v te nejvyssi variante Satelite, doufam, ze to nebudu nikdy potrebovat ;).

H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím lidi, předpokládám, že stejně jako FRS se i O II RS dost krade, jak se tedy chráníte před odcizením? Je mi asné, že auto za víc jak půl milionu, tak určitě pojištění proti odcizení, ale používáte někdo třeba GPS, nebo třeba tajný vypínač? Poraďte jak nejlépe zabezpečit auto... díky

Ze série má Okina vypískovanou část VINu na sklech, já mám navíc construct, origo alarm a teď přemýšlím o mikrotečkách a GPS mě napadlo taky.

Mikrotečky jsou dobrý nápad, ale problém je v tom, že by se to muselo masově zavést. Jinak je to k ničemu. Dokud nebudou mít čtečky policajti a servisy, tak je to pak jenom o tom, abys to nastříkal na nějaké místo zvenku a když ti ukradnou auto, tak objel celou republiku a všechny auta se čtečkou a hledal. Stejně ho nenajdeš, protože bude na Ukrajině ;)

Na GPS je zase dobrý alobal, nebo jiná vychytávka na principu faradayovy klece.

Jak ukrást auto s Construktem? Sešlápnout spojku a odtáhnout.

Všechno je jenom o tom, že když to tam je a zloději na něm nebudou trvat, tak si třeba vezmou jiné. Ale pokud se jim bude hodit, tak si ho vezmou s jakýmkoliv zabezpečením...

Jedinou cestou je dobrá pojistka a pravidelně ji obnovovat (min jednou za dva roky)

PS: všechno je samozřejmě jenom mlj vlastní názor :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne si myslim, ze se porad mnohem vic kradou OI, je to relativne jednodussi, TDi od roku 2001 je pro sikovnyho zlodeje nuda a zalezitost na par minut, pokud nehleda dalsi dve minuty tajnej vypinac pod volantem nebo pod manzetou radicky :) A je jich porad jeste mnohem vic a je po nich hlad, a dily, to skoda mluvit, xenony, airbagy, atd. Cas OII teprve prijde ... bohuzel :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, ttj.. každopádně je vždycky lepší aby se s tim autem neodjel, pač podle mě, když už jednou odjede, auto už se nenajde.. no a když, tak jak ty říkáš.. ND :feve::feve:

A ty si chceš zajistit auto nebo bys naopak k nějakému snadno přišel,že zjišťuješ,jak se zajišťují? ;)

Good call :palec2::smich:

snadno přišel?? kdepak, vydedukoval jsem, že se OII RS budou určitě v ČR dost krást a tak jsem jen založil tohle téma abych pochytal nějaký vychytávky a tak.. rád bych si ji totiž do budoucna pořídil a velmi nerad bych, kdyby mi jetý auto za půl mega ukradli.... ;);)

Editováno: , autor: jvees69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

snadno přišel?? kdepak, vydedukoval jsem, že se OII RS budou určitě v ČR dost krást a tak jsem jen založil tohle téma abych pochytal nějaký vychytávky a tak.. rád bych si ji totiž do budoucna pořídil.. ;);)

Vždyť to říkám.. :p

Jinak stačí zapátrat v jiných vláknech, kde máš podkladů víc než dost..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden postreh...

Ze se kradou auta, za to si muzeme my co je mame defakto sami o))

Je to paradox. Dokud bude odbyt po levnych ND tak se bude krast. Kdyz proctete tuto diskuzi. Jeste jsem nenarazil na vetu, jdu to koupit originalni za plnou cenu. Ale jen sleva, kde, za kolik, kolik usetrim ?? Paradoxne vlastne muzete prijit k dilu kolegy z fora... Takze to zustane v rodine :p

Svet nezmenime. Jen se prizpusobujeme.

Takze misto daruj krev zachranis zivot, kup si origo dil, zachranis neci auto o))

A proto ja delam jedinej krok. Nikdy nejdu do zastavarny. Kdyby tohle udelal kazdy tak se stane, ze nebudou. Zlodeji tim padem maji spatny odbyt. Tim padem se jim nevyplati krast veci na sklad. Tim padem spousta STREAMU zustane v puvodni lokaci o)

Udelej si dopojisteni. A az ti ji seknou tak si vem prachy a kup si novou. Dela to EUROGap a funguje to. Potom ale dej zlodejum poradnej naskok aby ti ji nahodou nekde neobjevili vocesanou o(( Jak rikam system nezmenis. Jo neco jineho by bylo kdyby ty frajery s autem chytli. Privedli. Vzali sluzebni zbran a podali ti ji a mas tri pokusy se trefit na jednoho grazla. Kdo by stiskl at klikne... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden postreh...

Ze se kradou auta, za to si muzeme my co je mame defakto sami o))

Je to paradox. Dokud bude odbyt po levnych ND tak se bude krast. Kdyz proctete tuto diskuzi. Jeste jsem nenarazil na vetu, jdu to koupit originalni za plnou cenu. Ale jen sleva, kde, za kolik, kolik usetrim ?? Paradoxne vlastne muzete prijit k dilu kolegy z fora... Takze to zustane v rodine :p

Svet nezmenime. Jen se prizpusobujeme.

Takze misto daruj krev zachranis zivot, kup si origo dil, zachranis neci auto o))

A proto ja delam jedinej krok. Nikdy nejdu do zastavarny. Kdyby tohle udelal kazdy tak se stane, ze nebudou. Zlodeji tim padem maji spatny odbyt. Tim padem se jim nevyplati krast veci na sklad. Tim padem spousta STREAMU zustane v puvodni lokaci o)

Udelej si dopojisteni. A az ti ji seknou tak si vem prachy a kup si novou. Dela to EUROGap a funguje to. Potom ale dej zlodejum poradnej naskok aby ti ji nahodou nekde neobjevili vocesanou o(( Jak rikam system nezmenis. Jo neco jineho by bylo kdyby ty frajery s autem chytli. Privedli. Vzali sluzebni zbran a podali ti ji a mas tri pokusy se trefit na jednoho grazla. Kdo by stiskl at klikne... lol

jj, to máš pravdu, na tom něco bude.. ale ne každej má tolik peněz aby mohl kupovat origo díly..., bohužel..

PS: služební zbraň bych použil svou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když vezmeš v potaz, že originální díly jsou i 4x dražší než repliky... :feve:

-člověk z vejplaty neplatí jen auto..

V nejednom případě ale i kvalitnější!! Pořád se bavíme o autě za půl mega, když budu žít od výplaty k výplatě, asi si ho nepořídím, ne..možná tak za 10 let, až budou cenově dostupné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se drzim jedne poucky. Kup si auto na ktere mas jeste jednou... Drsne ale prakticke. U leasingu plati to same. Leasing krat dve te nesmi dostat k tomu aby si nemel co zrat !!! Verte je to zlate pravidlo. Samo ze ne kazdy na to ma, ale pak by si mel kupovat auto dle potreb. Ona O1 taky jezdi v pohode. Atd Atd...

BTW ja to platil CASH o) A origo dily se daji sehnat levne. Od vyrobce atd. Stop nenazranym servisum. Prekupnikum atd. Kdyz ti tri subjekty hodi marzi no tak to se pak nesmime divit.

Shrnuto. Kazdej se pozastavuje jak nekdo muze cist bulvar. No ale preci kdyby to lidi necetli, zmizi z ulic hned... Kdo je bez viny at hodi kamenem. A myslim ze kameny zustanou kde jsou o))

Mimochodem. Ono je to tezky kdyz ti i znackovej servis nabidne origo dil za pulku bez papiru o))) To je na kriminalku, ale v podstate neskodi nam uzivatelum. Ale primo MB a to je jejich problem ze jim lidi hazi dily pres plot atd atd...

Proste zastavarny a dily na inzeraty jsou pro me TABU. Go police GO a strilej je. snad za me prachy udelas neco pro nas poplatniky o))

Mimochodem videl jsem zabery z reality show USA. Nejaky typek kradl kola z auta. Policajt ho chytil on se ohnal povolovakem tak ho dvema sundal. Velmi precizne. Uz nemohl mluvit... A lidi kolem >??? Normalne tleskali !!!

Ano krade se vsude. Ale u nas to moc prochazi. V USA se krade taky, ale riziko ze te sejme POLICE je daleko vyssi.

Ne nesnasim USA opravdu ne, ale tohle tam funguje. Muzes si chranit svuj majetek. Nikdo nema na tvem pozemku co delat. Nekdo rekne ze tam vlezou deti. Ale kurwa preci vidim jestli je to dite nebo zfetovanej smejd zornice pres cely oko a xce si neco odnest na prodej.

Ufff smazky me fakt serou. Nebejt drog je polovina kradezi. To mi verte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

-Pridavne zabezpecenia /paky pod volant, zamky na uzamikanie riadiacej paky.. atd/

-Alarmy /dvere, kapota, vnutorny priestor, naklonove cidla atd./

-Imobilizer /naj. 64bit/

-Pieskovanie okien, mikrocipy...

-Vyhladavacie zariadenia na baze GPS

-rozne vychtavky ako tajne vypinace, odstranenie vlozky zamku...

-Garaz

-Dobra poistka na auto

Ale ani v kombinacii vsetkych moznych sposobov nebude auto chranene proti kradezi na 100 percent.. ale jedno je iste nebude to obycajny zlodejicek ktery auto len tak ukradne...

PS: v octobry 2006 som si kupil Octaviu II RS /benzin, modra atd./ Povozil som sa 2 dni po KE , jeden den cestou do BA a na stvrty den mi ju ukradli z parkoviska Auparku v BA. Co dodat... ide stale len o materialnu stranku zivota, treba sa posnazit a zneprijemnit pracu zlodejom.. a ak aj ku kradezi vasho auta dojde.. /viem ze to dokaze nahnevat, znieprijemnit zivot/ treba sa na to pozerat z nadhladom ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...