Přejít na obsah

Zabezpečení proti krádeži - Jak se bránit proti odcizení?


jvees69

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Co lidi říkáte na ALARM S HLÍDÁNÍM VNITŘNÍHO PROSTORU A ZÁLOHOVOU SIRÉNOU A NÁKLONOVÝM ČIDLEM, který lze za příplatek "pouze" 6.000,- Kč v octavii mít ??

Myslíte, že je to dobrý alarm, myslíte, že odradí zloděje, nebo jsou ty kurvy v dnešní době už tak vybavený, že autoalarm v jakékoli podobě pro ně není překážka ??

Jaký autoalrm do Octavie II ??

Děkuji za diskuzi... mějte se..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co lidi říkáte na ALARM S HLÍDÁNÍM VNITŘNÍHO PROSTORU A ZÁLOHOVOU SIRÉNOU A NÁKLONOVÝM ČIDLEM, který lze za příplatek "pouze" 6.000,- Kč v octavii mít ??

Myslíte, že je to dobrý alarm, myslíte, že odradí zloděje, nebo jsou ty kurvy v dnešní době už tak vybavený, že autoalarm v jakékoli podobě pro ně není překážka ??

Jaký autoalrm do Octavie II ??

Děkuji za diskuzi... mějte se..

Já bych ti doporučil spíše si koupit botičku, mechaniká zábrana je lepší než elektronická a botička odradí víc než si myslíš.Alarm bude dělat kravál ale z vlastní zkušenosti vím, že to nemá velký efekt.Často zapomenu, že služebák má DO centrálu a otevřu ho klíčem, čímž se spustí siréna-začnu nadávat na technickej krám a ještě nikdy se mi netalo, že by na mě někdo vyrazil.Tuhle se mi to stalo v Praze před hlídkou policie a přešli kolem mě ani se na mě nepodívali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravda, že alarm bez odezvy nemá příliš velký účinek, poněvadž ty ho neslyšíš a nikdo jiný se nestará, nejlepší je buď alarm přes GSM, aby ti přišla zpráva na mobil a mohl jsi zasáhnout, nebo přímo sledování přes GPS a tam se stará centrála, která ti "ručí" za auto. Já osobně mám originální centál od Škodovky proto, poněvadž jsem nechtěl hned bastlit do auta něco neoriginálního a bylo to pro mne nejjednoduší a nelituji toho, jelikož mi to při zamykání krásně decentně pípne, což je pro mne důležitý, abych nemusel řešit, jestli se to zamčelo nebo nikoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

profi čorka ti ukradne cokoliv.čorkaře amatera mužou určité věci odradit,mám tam seriový alarm ale uvazuji jestě o jednom protože serioví maj už přečteny.Dalši už muže někoho odradit.Botičke je dobrý napad už jsem taky o ní uvažoval a ještě jsem ji nezavrhl,kor v PRG u panelaku by byla gut.A je dobry to mit dobře pojištěny.protože když u mam autí za 600 tak nějaky ten desetitisic už mě navytrhne.

Editováno: , autor: triplseven
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pani dnes v noci mi pravdepodobne cheli ukradnut auto. Boli to ale asi amateri. Mam na OII zaslepku zamku ta bola vypacena, ale dalej uz asi nepokracovali ked zistili co je zanou. Este je poskodena klucka na dverach ale je len oskreta. Asi budem rozmyslat na dalsim zabezpecenim mam construct - bol zamknuty, samozrejme alarm a central.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak funguje ten alarm s odezvou po GSM na mobil? Je to nějak placená služba, nebo jak? :help:

-myslim si, že to je možná celkem dobré jištění, pokud se člověk v běžném dnu příliš nevzdaluje od auta, parkuje někde poblíž a tak..

KINGO12: to sou svině.., já takhle u auta někoho chytnou, ať už v civilu nebo v uniformě, nejprve bych mu řádně naložil a pak ho řešil.., jneže, co mi v takovém případě dovolí zákony této země..? v podstatě nic a dokud se tohle nezmění, budeme všichni bezmocní.. sekat ruce, normálka na férovku useknout ruce.. a ne jednu, rovnou obě bez nároku na invalidní dávky... :aggressive::aggressive::aggressive::aggressive::aggressive::aggressive::aggressive::aggressive::aggressive::aggressive::aggressive::aggressive::aggressive::aggressive::aggressive::aggressive::aggressive:

Editováno: , autor: jvees69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GSM alarm v sobě má vysílač, který v případě poplachu pošle SMS zprávu na mobilní telefon. Obsahuje klasickou SIM kartu a platíš tedy normální poplatek za SMS, žádný speciální paušál. Oproti klasickýmu alarmu je to alespoň trochu použitelný, sice člověk není u auta pořád, ale občas ho máš před barákem a nevíš, co se tam děje, takhle máš možnost v případě potřeby zločince vyplašit a případnou krádež přerušit, otázkou je na jak dlouho, než příjdou znova a jednou se jim to podaří :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GSM alarm v sobě má vysílač, který v případě poplachu pošle SMS zprávu na mobilní telefon. Obsahuje klasickou SIM kartu a platíš tedy normální poplatek za SMS, žádný speciální paušál. Oproti klasickýmu alarmu je to alespoň trochu použitelný, sice člověk není u auta pořád, ale občas ho máš před barákem a nevíš, co se tam děje, takhle máš možnost v případě potřeby zločince vyplašit a případnou krádež přerušit, otázkou je na jak dlouho, než příjdou znova a jednou se jim to podaří :aggressive:

Aha, dík za vysvětlení.. Jak píšeš, "zločince vyplašit" - NEBO ZASTŘELIT :palec2:

měj se

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stalo se mi neco dost neuveritelneho. Tyden sem byl v Novych Zamkach a svete div se auto jeste porad mam.

Je sice pravda ze sem se o nej dost bal, skoro sem ani nespal, auto sem mel tyden koupene, takze by me to moc nepotesilo. Ja mam jen construct a imobilizer. Spis nez kradeze bych se v bal ze to nejakej smejd ze zavisti objede korunou. :wacko:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) něco neuvěřitelného jo..?

No, v tomhle státě by se i tohle dalo považovat za neuvěřitelné..

Já si zjišťoval na kolik takový pojištění vbyjde, rozesílal jsem maily po pojišťovnách a kompletní pojištění fakt vyjde na cca +- 35.000,- ročně, to je vážně balík... :feve::feve:

to bych to pojištění prtoti krádeži snad i oželel..., to ty peníze radši investuju do zabezpečení...

1. auto řádně zabezpečit... imobilizér samozřejmost, kvalitní alarm s GSM varováním, bezpečnostní zámky, bezpečnostní skla, construct, vypískování VIN všude možně i nemožně a řádne vozidlo označit že je tímto opatřeno..

2. parkovat na bezpečných místech, nejlíp hlídaná parkoviště, pod lampou, mezi domy, pod okny, u bezpečnostních kamer atd..

Neříkejte mi, že pokud člověk bude s autem takhle nakládat, obložej ho o něj...... to by musel bejt neskutečněj pešek.....

Editováno: , autor: jvees69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) něco neuvěřitelného jo..?

No, v tomhle státě by se i tohle dalo považovat za neuvěřitelné..

Já si zjišťoval na kolik takový pojištění vbyjde, rozesílal jsem maily po pojišťovnách a kompletní pojištění fakt vyjde na cca +- 35.000,- ročně, to je vážně balík... :feve::feve:

to bych to pojištění prtoti krádeži snad i oželel..., to ty peníze radši investuju do zabezpečení...

1. auto řádně zabezpečit... imobilizér samozřejmost, kvalitní alarm s GSM varováním, bezpečnostní zámky, bezpečnostní skla, construct, vypískování VIN všude možně i nemožně a řádne vozidlo označit že je tímto opatřeno..

2. parkovat na bezpečných místech, nejlíp hlídaná parkoviště, pod lampou, mezi domy, pod okny, u bezpečnostních kamer atd..

Neříkejte mi, že pokud člověk bude s autem takhle nakládat, obložej ho o něj...... to by musel bejt neskutečněj pešek.....

Když budou chtít, ato Ti vždycky ukradnou, ale kombinace více systmémů je určitě nanejvýš vhodná. Taky teď něco doplňuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute.Skuste si kliknut na WWW.VAM01.SK. Mam namontovany ten najjednoduchsi model ale sku... corkari nemaju sancu :blbec: ,jedine odtahovka. Pracuje tam moj svagor a este im neukradli ani jeden kus. montuju to aj do stav.strojov,ktore stoja okolo 3 az 5mil. Premyslam aj na poisteni :palec2:

Hele a jak to funguje, nenašel jsem tam žádný technický vysvětlení. Tuším, že to je jakýsi imobilizér a brání to v nastartování, ale jak chtějí zabránit např. krádeži kol mi teda nejde do hlavy, to je snad nemožné :help: A co v případě odtažení, má to nějaký vyhledávací mechanismus, jako např. Sherlog, nebo to je jen "prevence" a když auto zmizí, tak už je smůla??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute.Skuste si kliknut na WWW.VAM01.SK. Mam namontovany ten najjednoduchsi model ale sku... corkari nemaju sancu :blbec: ,jedine odtahovka. Pracuje tam moj svagor a este im neukradli ani jeden kus. montuju to aj do stav.strojov,ktore stoja okolo 3 az 5mil. Premyslam aj na poisteni :palec2:

Ahoj, no tak to je dost zajjímavý čeče... :palec2::palec2::palec2:

Kurňa, že by konečně něco, s čím by se dalo v klidu spát... Co jsem koukal na ceny, tak taky celkem únosný..., nad tim by se dalo vážně uvažovat...

Kdyžtak se ozvi a napiš sem kdyžtak něco víc jestli o tom víš.. sice jsem četl na těch stránkách o co jde, ale zodpovězení otázek SKAJOVI by nebylo do věci..

dík moc, měj se..

:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele a jak to funguje, nenašel jsem tam žádný technický vysvětlení. Tuším, že to je jakýsi imobilizér a brání to v nastartování, ale jak chtějí zabránit např. krádeži kol mi teda nejde do hlavy, to je snad nemožné :help: A co v případě odtažení, má to nějaký vyhledávací mechanismus, jako např. Sherlog, nebo to je jen "prevence" a když auto zmizí, tak už je smůla??

Pracuje to na principe imobilizera,napr. ja mam blokovanych 5 okruhov v motore a 2 v aute. Tie drahsie verzie-AKUSTIC a ODTAH maju cidla na napravach a auto pri kradezi kolies a nakladani na odtahovku zacne len "hukat" origo klaksonom,ktory nema zolozny zdroj takze smola :help: . Nema to ziadny vyhladavaci modul,takze pri odtahu len dufat,ze autí nenajdes niekde oholene(podmienkou je hav.poistka!). Odkedy to mam namontovane tak sa uz v noci nestrhavam a aj parkovanie v meste ok. - To Jirik DC -samo,ze na vsetko mas zaruku a z toho certifikatu si nerob nic lebo stranka nebola aktualizovana cca.3roky. Asi je hoch uz za vodou. :p. Tej kompatibility by som sa nebal lebo to je overene,odskusane v stovkach aut. Niesom ziadny odbornik ale ak mate nejake tech. otazky tak zavolajte na tel.c.,ktore su uvedene na tej stranke. Asi tolko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to dneska znamena parkovat na hlidanem parkovisti. U nas je normalni ze projedes zavorou a je to. Kdysi kdyz tam sedeli jeste lidi kteri na to parkoviste cumeli to uz je jina. Ale u obchodaku zaplatis a este ti nejakej magor ojede auto klickem nebo otevre dvere trochu vic , protoze pohodlne nastoupeni je dulezitejsi nez lak na aute ciziho. Pokud auto neprisroubujes k zemi, nebo tam nedas magnet tak nemas jistotu. Moje babicka mela v Corradu vehledavaci system pres satelit a stejne ho nenasli. Po roce potkala na dalnici auto podobne tomu jejimu, zastavila ho, zavolala policajty a po overeni zjistili je je to to jeji. Borec to koupil v nejakem bazaru v Tabore a nechapal co se deje, kdyz mu ho zabavovali. Nebo auto zabal vecer do plachty a nikdo nebude vedet co je pod ni :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

GPS systemy so SIM kartou su zbytocne, profici si nosia rusicky GSM, takze zmenu polohy auto nehlasi, nejake imobilizery su tiez na zvazenie, zlodeji maju casto so sebou riadiacu jednotku aj s castou kabelaze, takze to nie je spravna cesta, v robote mame 8 octavii, nastastie za 2 a pol roka sme neriesili ziadnu kradez, len jeden pokus pred Tescom v Martine, co nas tesi, lebo maju zahranicne SPZ a obavy v materskej firme boli na zaciatku obrovske..

Auta maju tajny vypinac, alarm s plavajucim kodom a mechanicke zabezpecenie ZEDERLOCK, co sa nam zatial javi ako najlepsia mozna kombinacia. Samozrejme je to proti zlodejom aut a nie proti vykradacom aut, tych nezastavi ani pritomnost psa v aute ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Jeden postreh...

Ze se kradou auta, za to si muzeme my co je mame defakto sami o))

Je to paradox. Dokud bude odbyt po levnych ND tak se bude krast. Kdyz proctete tuto diskuzi. Jeste jsem nenarazil na vetu, jdu to koupit originalni za plnou cenu. Ale jen sleva, kde, za kolik, kolik usetrim ?? Paradoxne vlastne muzete prijit k dilu kolegy z fora... Takze to zustane v rodine :p

Svet nezmenime. Jen se prizpusobujeme.

Takze misto daruj krev zachranis zivot, kup si origo dil, zachranis neci auto o))

A proto ja delam jedinej krok. Nikdy nejdu do zastavarny. Kdyby tohle udelal kazdy tak se stane, ze nebudou. Zlodeji tim padem maji spatny odbyt. Tim padem se jim nevyplati krast veci na sklad. Tim padem spousta STREAMU zustane v puvodni lokaci o)

Udelej si dopojisteni. A az ti ji seknou tak si vem prachy a kup si novou. Dela to EUROGap a funguje to. Potom ale dej zlodejum poradnej naskok aby ti ji nahodou nekde neobjevili vocesanou o(( Jak rikam system nezmenis. Jo neco jineho by bylo kdyby ty frajery s autem chytli. Privedli. Vzali sluzebni zbran a podali ti ji a mas tri pokusy se trefit na jednoho grazla. Kdo by stiskl at klikne... lol

"Jo neco jineho by bylo kdyby ty frajery s autem chytli. Privedli. Vzali sluzebni zbran a podali ti ji a mas tri pokusy se trefit na jednoho grazla. Kdo by stiskl at klikne... "

Dobrý nápad,to by pak bylo jako s náhradníma dílama,myslím tím zloděje aut,celkem nedostatkovy zboži ;) v každým případě by to přineslo jenom pozitivum pro obě strany,my by jsme byli klidnější a oni by nemuseli přemýšlet co čornout,v globale by jsme byli vysmáti všichni :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Nevím, jestli se to tady už probíralo, ale nám ve firmě se nejvíce osvědčil zámek pedálů. Bydlím v Uherském Brodě, což je zhruba 30-ti tisícové město nedaleko Zlína, poblíž hranic se Slovenskem. Za poslední týden se tady ukradlo 8, ano slovy osm, Octávií druhé generace a nějaká Fábia RS. Jednu noc dokonce tři najednou a to stály v podstatě vedle sebe. Všechny vesměs lepší nebo luxusnější výbavy a s odpovídajícím zabezpečením. Alarm, sériové VIN kódy, zámek zpátečky, jedna dokonce měla lokalizaci přes GPS. Jak to vím? Jednoduše, protože ta "nejlépe" chráněná Škodovka s GPS patřila mému známému. Ještě ve 4 hodiny ráno prokazatelně stála na dvoře jeho firmy. Za dvě hodiny zmizela a nikdo nic neviděl. Docela strašidelné. Proslýchá se, že je kradou Slováci a okamžitě převáží přes hranice. Jestli je to pravda nebo ne, to fakt netuším, ale Škodovka je tady venku na ulici stejně bezpečná, jako flaška vodky na ruské svatbě.

Ale abych se vrátil k tématu. Bavil jsem se o tomto problému s několika lidmi z nejrůznějších profesí, což nebudu moc rozpitvávat, ale jeden z nich byl i soused, který dělá u policie a tohle vyšetřuje. A všichni se nezávisle na sobě shodli, že elektronické zabezpečení nemá valného smyslu. Moderní Škodovky nekradou náctiletí puberťáci, ale obvykle specializované gangy s patřičnou výbavou, čili pokud elektroniku, tak minimálně v kombinaci s nějakým robustním mechanickým zámkem. A zámek zpátečky to není, protože je tak notoricky profláknutý, že jej umí snadno vyřadit, nehledě na komicky primitivní vyšlápnutí spojky.

Proto jsme po dlouhém hledání a porovnávání vsadili na zámek pedálů Bullock Excellence - speciálně tvrzená karbonová ocel, mohutné provedení s neodvrtatelným zámkem. Cena zanedbatelných 2100Kč, ale podle testů Auto Expressu trvalo dvěma technikům ve specializované dílně odstranění Bullocku více než 17 minut, což je na ulici neproveditelné. A tím jsem se dostal k pointě. Na té ulici totiž zůstala stát jako jediná právě Octávia zabezpečená tímto Bullockem, ačkoliv její vybavení a rok výroby ji ke krádeži předurčovaly nejvíce. Nebudu tady postovat PR kecy výrobce, kolik procent vozů s Bullockem se podařilo ukást (lépe řečeno nepodařilo ukrást), abyste si nemysleli, že jsem nějaký dealer. :) Berte to jako dobrý tip. Malá levná blbost, kterou mám hozenou pod sedadlem spolujezdce a nasadím během pár vteřin. Pokaždé, když slyším dvojité zacvaknutí těch ocelových čelistí se cítím tak nějak bezpečněji. lol

Apropó, potvrdil jsem si také to, že ten sériový VIN kód je úplně na nic. Není evidován, což by moc nevadilo, ale horší je, že je nekompletní. De facto se nejedná o VIN kód, protože chybí prvních 6 znaků, ale těchto prvních 6 znaků je podstatných pro policejní databázi ukradených vozidel. Takže VIN kódy ano, ale kompletní, všech 17 znaků.

post-15581-1201788073_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...