Přejít na obsah

Zabezpečení proti krádeži - Jak se bránit proti odcizení?


jvees69

Doporučené příspěvky

-Pridavne zabezpecenia /paky pod volant, zamky na uzamikanie riadiacej paky.. atd/

-Alarmy /dvere, kapota, vnutorny priestor, naklonove cidla atd./

-Imobilizer /naj. 64bit/

-Pieskovanie okien, mikrocipy...

-Vyhladavacie zariadenia na baze GPS

-rozne vychtavky ako tajne vypinace, odstranenie vlozky zamku...

-Garaz

-Dobra poistka na auto

Ale ani v kombinacii vsetkych moznych sposobov nebude auto chranene proti kradezi na 100 percent.. ale jedno je iste nebude to obycajny zlodejicek ktery auto len tak ukradne...

PS: v octobry 2006 som si kupil Octaviu II RS /benzin, modra atd./ Povozil som sa 2 dni po KE , jeden den cestou do BA a na stvrty den mi ju ukradli z parkoviska Auparku v BA. Co dodat... ide stale len o materialnu stranku zivota, treba sa posnazit a zneprijemnit pracu zlodejom.. a ak aj ku kradezi vasho auta dojde.. /viem ze to dokaze nahnevat, znieprijemnit zivot/ treba sa na to pozerat z nadhladom ...

vo vela pripadoch predosly majitel odcudzi auto, mozno to iste sa stalo aj tebe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Jednoduše, protože ta "nejlépe" chráněná Škodovka s GPS patřila mému známému. Ještě ve 4 hodiny ráno prokazatelně stála na dvoře jeho firmy. Za dvě hodiny zmizela a nikdo nic neviděl...

A jak to dopadlo, respektive co to bylo za GPS, pouze nějaký pasivní systém, nebo to mělo být napojeno na sledovací centrum, které by v případě poplachu okamžitě zasáhlo??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak to dopadlo, respektive co to bylo za GPS, pouze nějaký pasivní systém, nebo to mělo být napojeno na sledovací centrum, které by v případě poplachu okamžitě zasáhlo??

Říkal mi i název firmy, která mu to montovala, ale nevzpomenu si. Vím jistě jen to, že měl vlastní sledování na notebooku + upozornění SMS na mobil v případě pohybu vozidla. To jsem viděl už někdy dříve v minulosti, kdy demonstroval možnosti hlídacího SW. Tehdy jsme se bavili i o sledovacím centru, ale jestli měl auto hlídáno i touto službou, fakt nevím. Poptám se ho. Řekl bych, že asi ne. Každopádně signál zaznamenané trasy pohybu nic neukázal. To auto se nepohlo. Policajti mu říkali, že ho odrušili, prý jej pravděpodobně hodili na nějakou zastíněnou korbu náklaďáku a spokojeně odvezli.

Tady se ty zlodějny v poslední době nějak rozmohly. Nedávno třeba vykradli pneuservis. Brali jen drahá kola pro auta jako BMW, Mercedes atp., které si tu nechávali majitelé. Prostě jako na divokém západě, vlastně východě. :)

PS: A jak to dopadlo... no nijak, ta auta ukradli teď. Slehla se po nich zem. Chudáci majitelé, snad jsou alespoň všichni řádně pojištěni. Jak jsem psal, samé lepší Škodovky, do 3-4 let maximálně.

Editováno: , autor: Krabat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proto jsme po dlouhém hledání a porovnávání vsadili na zámek pedálů Bullock Excellence - speciálně tvrzená karbonová ocel, mohutné provedení s neodvrtatelným zámkem. Cena zanedbatelných 2100Kč, ale podle testů Auto Expressu trvalo dvěma technikům ve specializované dílně odstranění Bullocku více než 17 minut, což je na ulici neproveditelné. A tím jsem se dostal k pointě. Na té ulici totiž zůstala stát jako jediná právě Octávia zabezpečená tímto Bullockem, ačkoliv její vybavení a rok výroby ji ke krádeži předurčovaly nejvíce. Nebudu tady postovat PR kecy výrobce, kolik procent vozů s Bullockem se podařilo ukást (lépe řečeno nepodařilo ukrást), abyste si nemysleli, že jsem nějaký dealer. :) Berte to jako dobrý tip. Malá levná blbost, kterou mám hozenou pod sedadlem spolujezdce a nasadím během pár vteřin. Pokaždé, když slyším dvojité zacvaknutí těch ocelových čelistí se cítím tak nějak bezpečněji. lol

post-15581-1201788073_thumb.jpg

Po tvojom incidente rozmyslam o tomto, to sa zamykaju ktroe pedaly?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

hezky ! ten zamykac pedalu v kombinaci s defend uz by mel byt fakt prekazka.

takze zabezpeceni pouze typu mikrospinac ne ?? a co kdyz misto mikrospinace si to udelas na dalku, treba ovladanim na vrata. se koupi vysilacka a prijimac a on at si hleda tlacika jak chce, tak to nenatoci. odpojit to nekde u rele na starteru a bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to měl napojené na místní pult PCO tak se tomu vůbec nedivim,že to zloději obešli...každopádně to stoprocentně nebyl Sherlog.

podla mna to bol jablotron ,kedze sa dala sledovat poloha cez NB ,inac je uplne jedno ci je to pripojene na pult PCO ale priamo na majitela,komunikuje to cez nemenovany modul..na ktory existuju rusicky,volne sa daju na nete kupit .A sherlog ...je lojack pripadne kombinovany s nemenovanym komunikacnym modulom ,prava cast funguje na radiovyvh vlnach ,kto sa trochu vyzna,vie ako sa da prehlusit jeho signal,staci trosku skuseny radioamater...ja som tiez prisiel o auto (O2 combi RS) a bolo tam zabezpecenie cez 100t ....mam asi tusenie kto to spravil lenze ako pisal kolega vyssie ,je to mnohopocetna skupina obcanov z vychodu, ktory hovoria inou recou a ich dobry kamarat je AK47 .A policia? tych trapi iba to ,ci ma "pan vodic" v poriadku doklady,pripadne ze "pan vodic zabudol dat smerovku".Ked mi auto zmizlo,tak hned som zalarmoval vsetkym moznych,auto hladala aj jedna firma zacinacuja sa na A...,ked som policii hovoril niake stopy pripadne odporucania ako by mali postupovat,tak mi bolo povedane ze "oni to vedia,vsak su profici"Tak to aj dopadlo,prisiel list o ich super vysledku ...Takze policia je tu presne nato, co mame pisane v ustave SR "ochranovat zivoty a majetok obcanov".Takze v meste strazene parkovisko ,Dobra Poistka a doma Garaz samozrejme s alarmom ktory ma aspon 2jitu konektivitu na PCO pripadne na majitela. Potom je este jedna moznost ,kupit si fiat alebo japonske auto ,ale nie toyotu ...tie zacali tiez miznut ...skor niaku hondu alebo mazdu,pripadne subaru to som este nepocul ze by niekde ukradli. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bohuzel smutny pribeh, no a co se tyce schopnosti nasi policie a vubec jejich zajmem-to je zbytecne komentovat, jen bych se zase rozcilil. Ale treba takovy svetly zablesk jednoho policisty na letisti Ruzyne ted o vikendu, koukam vlevo a vpravo kde je vytah abych mohl o patro vys s kocarkem a sam od sebe se zastavil jestli muze nejak poradit ci pomoct, fakt jsme s manzelkou cuceli na sebe a cekali, ze se kazdou chvili probudime. Ale k cemu je 1 se zajmem oproti 99 bez!

Editováno: , autor: Rass
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to tady zmiňoval v jiném vláknu - ale je to trochu k tématu a nakonec i trochu k té policii.. Z neděle na pondělí stojí auto na parkovišti a ráno přijdu, odemknu dálkáčem a dávám noťas do kufru - no a málem se mi kousla pumpa. Tam kde byla navi Nexus je jen vyrvaný rámeček a změť kabelů. Tak zase zavřu, zavolám 112 a po půl hodině dorazil příslušník, udělal 2 fotky digitálem a řekl mi ať se dostavím k sepsání na stanici.. Když jsem odrbal okna a dojel tam, tak se mnou jednal tak že bych nabyl dojmu že jsem kretén, že mám auto, nejspíš ještě větší proto že jsem si koupil origo navi když bydlím v Praze (co jsem si myslel, že mi to snad nikdo neukradne?) no nakonec jsem mu musel připomenout heslo které nějaká chytrá hlava okopírovala z améru (ještě nepřesně) a které mají v poslední době na autech "sloužit a chránit"

Po čase ztráveném tam jsem zbytek dopoledne ztrávil na pojišťovně a v servisu. Tam je auto ostatně pořád, protože smažka která mi auto vybrala kromě poničených dveří a rámečku okolo rádia poničila kabely a urvala anténu (takže čekám na anténu z MB)

Po blbým pocitu z krádeže a z přístupu PČR (nepřekvapilo mě to, vloni mi vybrali motorku z garáže, kde byla škoda několikanásobně větší a policajti přijeli, udělali2 fotky a řekli "joo to nikdy nenajdem" a bylo) jsem přemýšlel jestli má cenu zase tam Nexuse dávat. Napadlo nás s kolegy po instalaci rádia vzít vrtačku a strhnout hlavy šroubů ketré ji tam jistí. Zloděj by potřeboval mnohem víc času se přes ty šrouby dostal - ale jeden kolega to řekl výstižně : " když to zloděj po stržení rámečku uvidí, tak se jen naštve, píchne šroubovák do dipleje a jde pryč". Což je dost pravděpodobné. No a obávám se jestli by zámek pedálů nevedl k podobnému finále - "když si to nemůžu vzít, ať to teda nemáš ani ty"...

Editováno: , autor: Zdrahy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bohuzel smutny pribeh, no a co se tyce schopnosti nasi policie a vubec jejich zajmem-to je zbytecne komentovat, jen bych se zase rozcilil. Ale treba takovy svetly zablesk jednoho policisty na letisti Ruzyne ted o vikendu, koukam vlevo a vpravo kde je vytah abych mohl o patro vys s kocarkem a sam od sebe se zastavil jestli muze nejak poradit ci pomoct, fakt jsme s manzelkou cuceli na sebe a cekali, ze se kazdou chvili probudime. Ale k cemu je 1 se zajmem oproti 99 bez!

Policie je v tomhle bezmocná.. věř mi, vím o čem mluvím.. Pokud se nezmění zákony, bude tohle všechno pokračovat ba se zhoršovat se vstupem do shengenu.. holst se řítímě do sraček.. :feve:

Policie může zasáhnout při zalarmování nějakého zodpovědného občana, kterému nebude lhostejné když se budou nějací týpci motat na parkovišti o půlnoci a zavolá na 158, pak může policie zasáhnout..

Nebo myslíš že je i jiný způsob?? ANO, ten nejúčinější, změna zákonů ala USA..

příklad:

zde znásilnění - "až" 6 let

USA 40let

vražda zde - "až" 12let

USA - 60let, doživotí, trest smrti

Tohle jsou ty fakta která zapříčiňují, že se děje to, co se děje..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
No a obávám se jestli by zámek pedálů nevedl k podobnému finále - "když si to nemůžu vzít, ať to teda nemáš ani ty"...

njn ale co tak asi udělá, když narazí na zámek pedálů? Možná něco ze zlosti poškodí, ale pořád je to lepší, než když se ukrade celé auto. Navíc je ten zámek docela výrazný (má žlutou svítivou barvu) a pokud se takový zloděj podívá přes boční okno, snadno ho uvidí a doufám, že si to pak rozmyslí. Samolepku jsem na sklo nelepil, je zbytečně kravská.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší je to vyřešit hromadnou garáží,pokud možno hlídanou,to je lepší než jakej koliv alarm a jiné zabezpečení,ale třeba zas takové ty podbárákovky co jsou třeba na sídlištích jsou taky k ničemu,ještě když jsem bydlel v Praze na Žižkově tak tam do takových garaží lezly ty zmetci pořád....sousedovi z takové podbárákovky ukradly Mazdu Premacy.

Já když musim někde parkovat tak jedině na hlídaném parkovišti,jinde bych neparkoval.

Kdysi mi vlezly do dvou Passatů před Tescem a pak před Glóbusem když jsem byl na nákupu a hned po sobě...tak jsem koupil tenkrát od souseda starýho Favorita za 25000kč a jezdím na nákupy jen s nim a mám klid,toho můžu nechat klidně odemčenýho jaká to je past.

Nechápu ty lidi jako třeba jednoho z mojich příbuzných.....Má Audinu A4 avanta v plný náloži,pořád řve jak mu to vykrádaj a přitom má max.8min.chůzí od baráku hlídanou garáž.....když mu řeknu proč neparkuje tam že bude mít od toho klid...tak mi na to řekne že chtěj 1.100kč měsíčně a jestli jsem se neposral........k tomu ani neni co dodat.......Auto přes mega,práci jako ředitel celkem slušné firmy a nechat si vrtat koleno kvůli tisícovce měsíčně.......tomuhle já nerozumim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Říkal mi i název firmy, která mu to montovala, ale nevzpomenu si. Vím jistě jen to, že měl vlastní sledování na notebooku + upozornění SMS na mobil v případě pohybu vozidla. To jsem viděl už někdy dříve v minulosti, kdy demonstroval možnosti hlídacího SW. Tehdy jsme se bavili i o sledovacím centru, ale jestli měl auto hlídáno i touto službou, fakt nevím. Poptám se ho. Řekl bych, že asi ne. Každopádně signál zaznamenané trasy pohybu nic neukázal. To auto se nepohlo. Policajti mu říkali, že ho odrušili, prý jej pravděpodobně hodili na nějakou zastíněnou korbu náklaďáku a spokojeně odvezli.

No vidis to, pokud to teda hodej na nakladak a odrusej signal toho GPS pripadne GSM nebo radioveho zabezpeceni, tak k cemu ti pak je nejake zamykani pedalu ? Proste prijede odtahovka a auto odtahnou at tam mas zamykani pedalu nebo nemas.

Jinak co se tyce tech 17 minut v nejake dilne ? To je fakt smesny, na takovehle veci se prece nepouziva nic jineho nez dusik ;)

Editováno: , autor: MichalF
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moj kamoš mal dakedy na VR6ke tajný vypínač a mal to zapojené tak že keď bol v pozícii blokovania štartéru privádzal napätie zo spínačky na pyrotrubičku so slzákom.

Raz sa mu v Brne v plnom obsadení (trojdverák) podarilo zabudnúť prepnúť a tak rýchlo z toho auta ešte nikdy celá rodina nevystúpila. Revali ešte pol hodinu....

Škoda že neviem kde to kúpiť :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidis to, pokud to teda hodej na nakladak a odrusej signal toho GPS pripadne GSM nebo radioveho zabezpeceni, tak k cemu ti pak je nejake zamykani pedalu ? Proste prijede odtahovka a auto odtahnou at tam mas zamykani pedalu nebo nemas.

Jinak co se tyce tech 17 minut v nejake dilne ? To je fakt smesny, na takovehle veci se prece nepouziva nic jineho nez dusik ;)

Tak jistě, když to hodí na korbu náklaďáku, odvezou všechna auta. Ale zablokované pedály a zamčená zpátečka už je docela problém. S takovým autem se manipuluje složitě. Zámek zpátečky normálně vyřadíš tak, že vymáčkneš spojku, ale v tomto případě to nejde. Nezbývá nic jiného než násilím odtlačit auto přes odpor pneumatik a to nejde moc potichu. A na dusík zapomeň, protože tvrzenou karbonovou ocel v tak masivním provedení jen tak lehce nepodchladíš. Určitě ne na podlaze auta v omezeném prostoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidis to, pokud to teda hodej na nakladak a odrusej signal toho GPS pripadne GSM nebo radioveho zabezpeceni, tak k cemu ti pak je nejake zamykani pedalu ? Proste prijede odtahovka a auto odtahnou at tam mas zamykani pedalu nebo nemas.

Jinak co se tyce tech 17 minut v nejake dilne ? To je fakt smesny, na takovehle veci se prece nepouziva nic jineho nez dusik ;)

Takovy ty kecy o odrušeni mám nejraději...tys to slyšel v hospodě,ne?Zajimavé je že se auta zpět vraci k majiteli...

Posílám něco z reality... SECAR BOHEMIA

Vyhledávací technika - Na silnici i ve vzduchu

Seznam špičkové techniky obsahuje vše důležité k tomu, abychom vypátrali váš automobil kdekoliv. Máme mobilní zaměřovače schopné rychlého přesunu na cestách, v terénu nebo ve vzduchu.

Škoda Fabia

Škoda Fabia RS

Škoda Octavia RS

Škoda Octavia 4x4

Hummer H3

Nissan Patrol

VW Transporter 4x4

Morava L200

dvě letadla vybavená pro let v noci i pro let v nepříznivých podmínkách

Z 142

záložní letadlo, určené také pro výcvik

Vyhledávací radiová síť

Na celém území ČR tvoří soustavu rádiové sítě více než 100 anténních zaměřovacích bodů, každý z nich je schopen pokrýt oblast v okruhu 30 až 80 kilometrů. U třídy SHERLOG Satellite navíc zaměřujeme objekt také pomocí systémů GPS a GSM.

Pokud vás to zajímá, naše radiové systémy jsou prakticky neodrušitelné. Pokud by se zloději pokusili radiový systém odrušit, paradoxně by nám tak ještě ulehčili vyhledá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takovy ty kecy o odrušeni mám nejraději...tys to slyšel v hospodě,ne?Zajimavé je že se auta zpět vraci k majiteli...

Posílám něco z reality... SECAR BOHEMIA

Ja zas mam rad kecy jako tu vedes Ty ! Kdyz nekdo nejaky auto chce, tak je uplne jedno co v nem mas. Proste ho nalozej na nakladak a hotovo. V rodine sme meli uplne noveho golfa IV v ty dobe prvni s 110kW a k cemu bylo tvoje vyhledavani ? ... na hovno ... 30 minut v obchodaku a pote na parkovisti prazdno. CO nasli ? Uplny hovno a to bylo v ty dobe auto za 1,1M.

Takze enjoy chytre reci a mysli si jak mas neukradnutelne auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...