Přejít na obsah

Parkovací senzory - dodatečná montáž


pannosek

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj chci se zeptat na pár věci. Podařilo se mi sehnat čidla atd z roomstra scout chci je dát na fabii 2. Roomster měl i tažné je tam o jeden fialovej káblík navic ten když nezapojim se asi nic nestane (nevim ani kam ho zapojit) ale chci se zeptat čidla jsem vytahoval sám bohužel u sedačky jsem je musel cvaknout (nemohl jsem sedačku oddělat a tahat kabeláz dál skrz původního majitele) takže káble normál prodlouzím ale pri napojováni tak je mám normál připojit na can káble co vedou do jednotky? A u pojistek tak tam jsou taky už káble ke kterym je normal jen připojim? Asi nejjednodušší jen připojit a zaizolovat.?

A ještě se chci zeptat jsou to čidla z před faceliftem fabia je taky před faceliftem ale jestli jdou použít nějaké jiné držáky čidle aby v tom nárazníku vypadaly lépe a nemusela se dělat tak velká díra?zkrátka aby vypadaly jak u faceliftu? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

poradil by prosím někdo kam připojit kabely can H/L oranžovočerný a oranžovohnědý a napájení fialový? Řídící jednotka je tam tak zahrabaná, že se ke kabelovému svazku nedokážu dostat ani abych se na něj podíval natož tam něco dodělávat navíc nemám ani schema. Napájení dáváte na pojistku světla zpátečky nebo třeba na klakson? Díky Michal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím, mám v aute túto originál sadu parkovacích senzorov: https://eshop.skoda-auto.sk/eshop/sk/b2c/zadni-parkovaci-senzory-fabia-ii-a-roomster  namontovanú v autorizovanom servise, no chcel by som sa spýtať či je možnosť že by sa zobrazovala na rádiu Swing? Lebo bolo by lepšie aby to dávalo signál priamo z reprákov a opticky zobrazovalo, existuje tu taká možnosť? Že by som len natiahol kábel od jednotky v kufri do rádia, alebo si to predstavujem veľmi jednoducho? :/

Editováno: , autor: juraj07
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj chci se zeptat jak zapojit senzory respektive jak zapojit dráty. Na kostru mi je jasnej a CAN taky . ale pak se mají zapojit na pojistky  (ještě jsem to nerozdělával) jeden má na pojistku na 9 a 22. Ale nevím jak to tam je jestli už k tomu nějaké dráty jsou nebo né ( kté pojistce). A pak jestli zapojit před pojistku nebo za postku.? A jak to poznám jestli to je před nebo za pojistkou? A pak normál připojit k drátu který tam tam uz případně je.?Děkuji za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Nazdar, neviem nikde nájsť originál parkovacieho asistenta (RJ, snímače), pre moju Fabiu 2 rok výroby 2009, tak ak by mal niekto doma na predaj, alebo vedel kde by som ho mohol kúpiť, tak mu budem veľmi vďačný.

 

Jediné čo som našiel bolo toto https://www.automultimedia.cz/cz/shop/parkovaci-asistent-sady-6/oem-ops-pdc-sada-zadnich-parkovacich/#prettyPhoto

ale nezdá sa mi to, lebo tam píše pre CAN 2.0, ale zas ked si pozriem typ tej radiacej jednotky, tak sa uvádza že je pre modely pred face, čiže aj pre môj.

 

https://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel/5j0919475-riadiaca-jednotka-pre-parkovacie-senzory-skoda-28685.html

Editováno: , autor: kablikar007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Čaute, potreboval by som poradiť ohľadom montáže originálnych parkovacích senzorov na fabiu II FL. Ide o o to, že už mám sprovoznenú a plne funkčnú kameru. Mám Amundsen+... Moja otázka by bola, že ako (a či vôbec) by vyobrazil Amundsen súčasne kameru aj grafické vyobrazenie z parkovacích senzorov.... 

20180710_192453.jpg

20180710_180034.jpg

20180710_195238.jpg

Editováno: , autor: icosom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...