Přejít na obsah

Parkovací senzory - dodatečná montáž


pannosek

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Nuž kúpil som, nechal namontovať, ale spokojný nie som. Takže: kúpil som túto sadu zadných park. senzorov:  https://www.automultimedia.cz/cz/shop/parkovaci-asistent-sady-2/sada-zadnich-parkovacich-senzoru-pro-skoda/

Mám hneď dva problémy. Prvý je že sa mi na displayi po zaradení spiatočky nezobrazí súčasne kamera z graficky vyobrazeným autom vľavo. Prioritne sa zobrazí kamera, senzory "žijú" lebo sa ozve pípnutie. Vľavo dole mám možnosť nechať zobraziť grafické zobrazenie. Neviem teda či ešte je nejaká možnosť aby sa mi to zobrazovalo všetko tak ako vyššie prezentoval Aleš. 

Druhý problém je, že senzory mierne vytrčajú z nárazníka. Pokiaľ viem majú byť správne zarovno v zadnom nárazníku. Nerozumiem prečo. Však v tej súprave boli originálne senzory a k nim 4 držiaky. Je možné tie držiaky namontovať nesprávne? Fotky dokladám....  

20210504_155843_resized.jpg

20210504_155855_resized.jpg

20210504_165521_resized.jpg

20210504_165537_resized.jpg

20210504_185121_resized.jpg

20210504_185137_resized.jpg

20210410_185555_resized.jpg

Editováno: , autor: icosom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Dobrý den, 

Měl bych dotaz ohledně dodatečné instalace neoriginálních senzorů do F2 Combi (2008). Byť je tam autorádio Dance, originální se vzhledem ke stáří vozu dle mého již v tuto chvíli finančně nevyplatí. 

Je potřeba k takové instalaci mít i CAN-BUS jednotku pro detekci zařazené zpátečky? Nejsem si totiž jist, zda u F2 před FL je či není detekce vadné žárovky, aby připojení napájení na zpátečkové světlo nevyvolalo chybovou hlášku o poruše světel a zároveň tím negativně neovlivnilo funkci řídicí jednotky čidel :) V opačném případě, nevíte o vhodném CAN adaptéru, který by se se senzory dal použít?

Děkuji mockrát,
Emppu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Dobrý den.

chtěl bych dodělat originál parkovací asistent Fabia II před facelift.

Vím že tam má být jednotka 5J0 919 283.

Moje otázka zní zda má někdo zkušenosti s tím zda se dá jednotka zaměnit třeba z octavie před facelift 1Z0 919 283

co jsem koukal do schémat mají zapojenou kabeláž na jiné piny.

Dělal to někdo?

Děkuji za každé info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 9. 7. 2007 na 9:42, mikl napsal:

No nevím jestli ty od Conrada patří mezi levnější,ale k dotazu.

Mám parkovací asistent zakoupený na Aukru,cena 990,-Kč. http://www.aukro.cz/item209515776_parkovac...lay_4_a_6_.html

Montáž dvě hodiny.Vše funguje jak má,tři druhy zvukové signalizace a pomocí LED diod světelná a směrová detekce.

Mám ho krátce,tak s poruchovostí nevím.

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...mp;#entry495867

post-655-1183966892_thumb.jpg

post-655-1183966917_thumb.jpg

Ahoj ,jak si zapojil napájení, mám fabii combi,na fotce pravý svazek,co je označeno páskou je zpátečka. 

20230615_003608.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...