Přejít na obsah

Parkovací senzory - dodatečná montáž


pannosek

Doporučené příspěvky

mám správnou jednotku 5J0 919 283, je to sada přímo pro před face

senzory mám taky správné.

v programování se tak nějak ztrácím.

možná se blbě optám, ale to se programuje jen v té jednotce pomocného asistenta parkování nebo i v řídící jednotce vozidla se to musí někde povolit?

protože vodiče mám správně zapojené, jedinně že by se to ŘJ muselo dát najevo, že je PDC zapojeno nyní ať začne vysílat.

mám i domontované originální tažné, jen pro jistotu, ale to by s tím nemělo nijak souviset, pokud není připojený vozík zrovna, což není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zapojil jsem to podle škoda originál schématu

jedno napětí na pojistku 9

druhé napětí na pojistku 22

kostru na kostru světel

a can-bus jsem napojil hned u konektoru ŘJ

připojil jsem ještě z elektroinstalace tažného vodič pro vypínání senzorů při zapojeném vozíku

 

odpoledne to jedu celé zkontrolovat, budu mít na to více místa, nafotím to i pro jistotu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oprava:

piny T18b/9 Low (or/br) a na T18b/12 High (or/gn)

vím, který konektor, ten druhý, hned vedle volného místa kam patří tempomat napojit :)

 

jsem vystudovaný elektrikář a kompletní schémata pro před face i po face mám po ruce.

zřejmě to bude jen nějaká blbost, možná jen mrtvý vodič, proměřím po práci a uvidím

 

a to mi ještě s tou sadou na fabii poslali držáky senzorů na octávii II a už druhý týden se z nich snažím dostat ty správné......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak zpátky....

vodiče proměřeny a vše je správně

na jednom plusu stálých 12v

na druhém plus po otočení klíčku 12V

kostra v pořádku na kostřící bod v zadní části karoserie

CAN-Bus L je pod napětím pořád (cca 11V)

CAN-Bus H je pod napětím pořád (cca 0,3V)

stejné hodnoty jsem naměřil u rádia i u ŘJ

 

volal jsem prodejci a tvrdil mi, že je rozdíl mezi VAG a VAS diagnostikou nebo tak nějak a že tou jednou se tam nedá dostat, tak zítra znovu do škodovky ráno to vyzkouše, protože já absolutně nevím, co na to použili, vím jenom že to byl notebook, kabel nějaký a VCDS software.

 

 

mohl by mi někdo s diagnostikou nafotit jak to má vypadat a jestli to jde přes ty "obyčejné domácí" diagnostiky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak už jsem psal, vše jsem několikrát kontroloval podle zapojení z roku 2008, vodiče, zapojení pinů, místa kam jsem to připojil, vše řádně přeměřil....

 

musí být chyba na softwarové úrovni a nebo vadná PDC jednotka

Editováno: , autor: chetar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dneska po VAS diagnostice ve škodovce

hlásí mi to errory na všech 4 senzorech, závada na kostře pernamentní, nebo tak něco

 

nevím za co mě "budha" trestá :D

ale opět další díl v "originální" sadě na Fábii, který patří na jinačí auto, konektory u čidel jsou zapojena úplně jinak, než ve schématu

 

koukám teď na to a chybí tam kostry a i u PDC jednotky je to nějak cipato napojeno stejně jako u čidel, asi taky pro octávku verze, takže celé to předělat, jaj

Editováno: , autor: chetar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čidla mají správné číslo

pdc jednotka taky

prostě špatná kabeláž k čidlům, mám to už přepinované, doufám jenom, že nebudou vadit chybějící kostry a napájení u PDC jednotky, ke všem čidlům to jde jen z jedněch pinů, snad si jednotka nehlídá i proudový odběr pro jednotlivá čidla, to bych musel dodělat 6 vodičů ještě do svazku a to by mě už fakt mr*lo z toho

jdu to teď napojit do auta, tak se uvidí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

 

 

 

špatná kabeláž....

Zajímavý..mě to dělá naprosto totéž co tobě,ale systém už v autě byl (koupil jsem nedávno ojetou F2 1,6 16V). Po důležitějších věcech se začínám zajímat i o ty senzory...nezdá se mi,že by předchozí majitel jezdil s blbě zapojenými kabely..ale to zjistím až se dostanu na diagnostiku... Nejdřív ale budu překopávat audio systém,to současný je strašný a že nebudou na Pioneeru funkce s tímto spojené a na palubce stanice rádií (atd...) mě zas až tak nevadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zdravím páni, mám teraz taký problém, že asi pred dvoma dňami mi začal pískať pri cúvaní jeden senzor. Cez VCDS som zistil, že keď zaradím spiatočku tak mi hneď ukazuje vzdialenosť pri prekážke 35cm a ostatné ukazujú 255cm. Nie som si vedomí, že by doňho niekto buchol. Je možné že sa len tak pokazil ? Je možné, že by bol odpojený ? 

Má niekto už skúsenosť takúto ako ja ? Žiadnu chybu mi to ale nevypísalo. Nevie niekto ako sa to správa keď je niektorý senzor odmontovaný ?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najlepšie je to, že v stredu (den pred tým ako som to zistil) som bol v tescu na parkovisku, všetko OK mrzlo žiadna voda. V noci mrzlo a ráno to už nešlo. No budem musieť pozrieť aj tu kabeláž či náhodou nieje povytiahnutý konektor alebo čo. Lenže to musím dať dole celý nárazník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím,

 

v případě, že namontuji neoriginální sadu, pouze se zvukovým signálem, dalo by se nějak vyřešit ztlumení rádia při zařazení zpátečky ?? Mám origo rádio SWING (ale ve Fábii před FL), a to má zezadu připojení MUTE, asi pro HF sady. Čím se ta funkce MUTE aktivuje ?? Nestačí na ten pin přivést +12V např. ??

 

Nevím, jestli se pokoušet o instalaci třeba této drahé sady:https://alarmtuning.cz/parkovaci-senzory-zadni-akusticke-pro-vw-skoda-seat-cerna-matna-25mm-steelmate-pts410-vw-int.htm kde by mě být i komunikace s rádiem po CANu, nebo se spokojit pouze s obyč sadou, kde je jen zvuk. upozornění. Autíčko na rádiu bych klidně oželel, ale to snížení hlasitoti by bylo fajn.

 

Díky.

 

Editováno: , autor: 1TOM1as1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rychlou odpověď :) 

Takže vzít napětí se žárovky na zpátečce, pak zapojit relé..., takže by to mohlo jít.

 

No to je otázka, samozřejmě, nejraději bych origo, ALE. Našel jsem jen samotnou jednotku pro PDC, celou sadu ne. Takže jedině vymontovat z nějaké bouračky.

Nejsem si ale vůbec jistej, zda by mi fungovala komunikace s rádiem, jelikož tam mám ten SWING (rozdílný typ CANu) a i když mám před rádiem zapojený převodník CANu, kdo ví, zda by ty data mezi jednotkou PDC vs. rádio chodily.

Kdyby ne, tak ten origo PDC bude ve výsledku taky jen akustický a nic jiného umět nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě proto váhám jak to vyřešit. Ale co tady pročítám v sekci "Autohifi", tak je asi jistota, že ten Swing origo park. senzory ukazovat vůbec nebude. Převodník ničemu nepomůže, prostě to rádio nebude s PDC jednotkou komunikovat. U facelifta to asi bude řešené jinak.

Takže v případě použití origo senzorů by fungovala pouze akustická signalizace (a vyjde to tak nastejno jako nějaká neorigo sada). A nebo samozřejmě vyměnit rádio za Dance, zahodit převodník a pak by to šlapalo.

Kdybych to vyšlo fakt komplet se vším do 2tis, tak bych i ty origo vzal, ale zas za ty peníze už jsou i myslím si stejně kvalitní neorigo sady co umí taky jen ten zvuk.

 

A nebo zkusit neorigo sadu, co by měla komunikovat se Swingem po CANu. Otázka je, jestli když to napojím až přímo do rádia, bude to tedy chodit po CANu 2.0 a veškerá komunikace tam fakt probíhá mezi tou "zázračnou krabičkou" z neorigo sady a jen rádiem. Jestli se do toho ještě nemusí požívat data z gateway.


Je to zkrátka výzva, aby to chodilo i se Swingem :D 

Nebo se na to vykašlu a hodím tam jen akustickou neorigo sadu, žádné sběrnice, data prostě jen napojit na světlo zpátečky a hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...