Přejít na obsah

Parkovací senzory - dodatečná montáž


pannosek

Doporučené příspěvky

Mel bych dotaz, znamej si koupil Novou Ibizu, rad by ode me koupil parkovak ale nevi jestli je shoda s Fabii 2 CAN 1.6 nebo uz je to Can 2.0 ? Nema nekdo zkusenost?

Jinak kazdemu komu sem prodaval park. a. na FII/RM sel s radiem bez kodovani hnedka..

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaster: Ibiza 6J by už mala byť CAN 2.0 - napríklad číslo dielu pre samotné čidlá je identické s tým, aké má OII po FL.

mates: Jediná vec, ktorá ma napadá - ak je to správne na ten CAN pripojené, dvojica vodičov pre CAN bola zatočená, alebo len ťahaná popri sebe?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak CAN jsme zapojili na CAN co je v radiu. Barevně se shoduje s tím, na který to má být zapojené. Tzn. or/ze a or/hn. Ještě to teda zkusíme zapojit na CAN co je u řídící jednotky, podle návodu od Vaša. Snad to pomůže. Jinak fakt nevím. Koupil jsem to na Aukru. Tak jen doufám, že je to vůbec funkční....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vaša: Ibiza 6J napríklad nemá samostatnú komfortku a BSG, ale má len jednu RJ, ktorá zlučuje ich funkcie. Samozrejme, pinout je tiež iný... Ibizu 6J je možné diagnostikovať len VAG-COMom od verzie 900 vyššie, 805 nechodí. Ibiza 6J je proste po elektronickej stránke nové Polo - FII/R je len evolúcia FI, bohužiaľ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mates: zkontroloval jsi zapojení napájecího konektoru ? hodně kabeláží mělo přehozenou zem.

Díky za radu. K další práci jsme se dostali až dnes a bylo to tou špatnou kabeláží. Na klonektoru u řídící jednotky parkováku byly špatně napojené napájení. Vše už je funkčí a je to super... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

To Mr.Pecoun: prosim Te nepamatujes si postup jak jsi sundaval bocni tapec v kufru a jak jsi vyndaval pojistkovou skrin?

Ztroskotal jsem na polodemontazi bocniho tapece v kufru, neprisel jsem jak povolit ty dva hacky na tasku-sitku ... (IMAG0791)

Jakym zpusobem to tam je namontovane ??

A dale jak se dostat do pojistkove skrine zezadu? Po demontazi dvou sroubu které drzi celou poj.skrin je zapotrebi aby skrin propadla spodem. Ale tam je tvrzeny polistyren, ktery samo nechci zdevastovat.

Diiky za konstruktivni rady.

post-8040-1250438692_thumb.jpg

post-8040-1250439051_thumb.jpg

post-8040-1250439067_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jft: Kódovanie RJ parkasistu je v tvare 00abc20, kde:

a = 0, ak má pípnuť pri zaradení spiatočky alebo 1, ak nemá pípnuť

b = 0, ak na aute je ťažné alebo 1, ak ťažné nie je

c = 0, ak má auto automatickú prevodovku alebo 1, ak má manuálnu

neros: Ten polystyrén sa dá bez problémov vybrať, jemne prstom po okraji v tých dierach ho vieš vytiahnuť. Keď bude dole, bez problémov sa dostaneš do poistkovej skrinky zozadu.

Editováno: , autor: Igor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky Vaso za odkaz, ale to vse uz mam proctene... Nejde mi o zapojeni jde mi jen o demontaz zadniho bocniho tapece v kufru resp. jak demontovat ty dva uchyty ktere slouzi pro uchyceni site. Nekde jsem to tady cetl..., ale mozna v jinem vlakne, ze uz se na to nekdo ptal, bohuzel zatim take bez odpovedi.

:mellow:

Editováno: , autor: neros
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha

uprostřed držáku je krytka (obdelníková) tu vyšprtni nožem a pod ní je šroubek

Pockej Vaso, to se pletes, ty myslis asi ten vyklapeci drzak. Tam ano po vyklopeni se povoli sroub... Ale ja myslim ty na obrazku "kotva" ty jsou z jednoho kusu tak ze se asi nic loupat nebude, mrkni na ten obrazek.

post-8040-1250744214_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skutecne, kdyz se poradne kouknes, tak uprostred toho drzaku je krytka, kterou odloupnes a pak se dostanes na sroubek....

Jojo, oprava... skutecne tam ten obdelnicek je, ale je tak perfektne zadelany ze vypada jako celek :) Vysprtnul jsem ho skalpelem... A pro ostatni zajemce se da polystyren sundat z podpojistek potlacenim ho smerem od kraje volantu od sebe k motorove casti a pak jet prstem pod volantem od radia ke dverim centimetr po centimetru a vyndavat zpoza "ranliku" palubky. ;)

Editováno: , autor: neros
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parkovak dopojeny, ale byla to "pakarna"... Jak uz tady spousta lidi zjistilo, tak "má "orig." kabelaz nevysla od senzoru ani na origos misto kde má být ŘJ uchycena. Jedine volné místo bylo pod světlem a chytl jsem to stahovací páskou. Když jsme to tady četl, tak všichni rozdělávali prahové lišty a "B" sloupek... Nevím, ale ja oddělal - odhrnul těsnící gumu od prahu a je tam cca 0,5cm mezera mezi karoserii a plastovou krytkou prahu a vedeni pohodlně zastrčil. To samé v "B" sloupku povolil jsme šroub nad pásem pod krytkou AIR BAG odtahl těsnění z obou stran "B" sloupku a lehce odtrhnul ale krytovaní "B" sloupku zůstalo stále na sloupku. Vložil pípák, který jsem upevnil plastovými nýty a zbytek kabeláže protáhl skrz "B" sloupku dále k řidiči. Tam bylo třeba bohužel nastavit všechny 4 kabely :( Nevím jak pro ostatní, ale připájet to tak aby to i nějak vypadalo byla pořádná pakárna. Všude málo místa. Po kompletním dopojení zařadím zpátečku a ?? A nic... :( Tak že jsem projel znova cele zapojení a nic jsem nenašel až v při samotné kontrole pinů na hnědém konektoru jsme zjistil, že je zemnící hnědý drát posunutý na svorkovnici o jeden pin teď nevím jestli z 12-ky na 13-ku nebo naopak. Každopádně parkovák funguje ale mám mám ještě menší problém...

Po zařazení zpátečky se zobrazí "autíčko" na radiu Dance, dlouze pípne tón... Do téhle chvíle to je snad ještě správně, ale pak mi ten reprák piští pořád v jednom kuse aniž by za mnou někdo stál??? Tak prozatím jsem reprák odpojil v "B" sloupku jinak bych asi ohluchnul :(.

Neví někdo v čem by mohl být problém??????

post-8040-1251032048_thumb.jpg

post-8040-1251032076_thumb.jpg

post-8040-1251032106_thumb.jpg

post-8040-1251032126_thumb.jpg

post-8040-1251032148_thumb.jpg

post-8040-1251032168_thumb.jpg

post-8040-1251032189_thumb.jpg

post-8040-1251032227_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na jednotku jsou tam origo trny (myslím je to pod tím tlumením na blatníku)

jde to protáhnout lajdácky podél gumy, ale já to dávám spolu s kabeláží těch pár minut na rozdělání myslím nikoho nezabije

co na to diagnostika ? píše nějaký chyby ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano na jednotku jsou tam orig trny, taky jsem je vyfotil, hned za zad.lev. zverma. Jinak nevim co je na tom "lajdackeho" položit tu kabeláž jak rikas podél gumy... Prostrednictvim odhrnuti gumy jsem polozit kabelaz hned vedle orig. kabelaze. Tak ze nevidim rozdil, mozna v případě ze jsi orig. kabelaz paskoval ke kabelazi od senzoru, ale to jsem nemel v umyslu. Navic jsem celou kabelaz senzoru vlozil do bužírky, tak ze je chranena myslim az nad míru.

A k diagnostice, nevim jak ostatni, ale ja rozhodne diagnostiku k autu nedostal... A do Hellera s tim rozhodne nepujdu ;)

Jinak mne nenapada nic cim by to mohlo byt, dvoulinka na "reprak" jde rovnou z ridici jednotky...

Editováno: , autor: Blacky
pravidla rikaji - necituj posledni prispevek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím,

jen tak pro úplnost z jiné strany k park. asistentu. Taky mám domontováno z orig.dílů a minulý týden mi někdo na ulici naboural zadní nárazník (je v něm díra). Auto na leasing a pojištěné,takže nahlásit + policie a šup do servisu. Nafoceno,napsáno a nárazník na výměnu.

Odpoledne telefon - parkovací senzory jsou tam z výroby,nebo dodatečně montované ??? ! Skladník objednává nárazník a podle VIN mu to nechce objednat správný nárazník se senzory .... Uvidíme jak to dopadne,snad to prý nakonec problém nebude,ale příjemný pocity jsem z toho neměl :-)

Máte už někdo podobnou zkušenost ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...