Přejít na obsah

Parkovací senzory - dodatečná montáž


pannosek

Doporučené příspěvky

Nazdar, ako ste pripájali kabeláž na poistky? Ja sa tam nejak nemôžem dostať.je tam strašne málo miesta na letovanie alebo podobné hranie.:). ď.

tu poistkovu skrinu treba odsrobovat a da sa dat tolko dole aby si sa dostal ku kablom na ktore to pripojis nie je to nic zlozite trosku zrucnosti a ide to :) pozri si tu http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=52808

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 6 měsíců později...

Ahoj,

mám kompletní parkovací asistent 5J0919283A.

Zapojení kabelů jsem tady už našel:

"PIN 1 červeno/ žlutá svorka 30 (stálé napětí) napojí se na pojistku č. 22 v pojistkovém boxu

PIN 2 a 4 repro

PIN 5 oranžovo zelená - CANH-Komfort napojil jsem na centrální jednotku do černé 18ti pinové svorkovnice na PIN č.12 (barva by měla souhlasit)

PIN 6 oranžovo/hnědá - CANL-Komfort - napojil jsem na centrální jednotku do černé 18ti pinové svorkovnice na PIN č. 9 (barva by měla souhlasit)

PIN 9 černo/fialová svorka 15 (spínané napětí) napojí se na pojistku č. 9

PIN 12 hnědá svorka 31 (kostra) napojí se na kostřící bod na nad lampou nebo na konektor zásuvky 12V v kufru"

Ale potřebuji radu, jestli můžu tuto jednotku nějak rozběhat, pokud nebude propojena s CANH a CANL. Tím myslím, zda tento parkovací systém mohu rozběhat např. doma na stole pomocí 12V zdroje a odzkoušet si ho, jestli bude pípat?

Předem díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Tak jsem si dnes nadělil konečně dáreček, origo parkovací senzory na FII facelift, koupil jsem je asi před měsícem od uživatele Jaster za bezkonkurenční cenu.... montáž s jedinou chybičkou, sice že originální venkovní kabeláž byla pro krátkou Fabii tak jsem je musel prodloužit cca o 30 cm :palec2: , pak připojil "všechny" 4 dráty do stávající instalace... následně proběhlo kódovaní gateway a samotné řj park. pomoci a voala... zařadím zpátečku...píp a autíčko na Swingu lol . Prostě krásná práce....

J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdarec,chci se zeptat na FII fc jsou prý na narazníku naznaceny dvoje díry pročidla. Jedny čárkovaně a druhé označené FC. Mají se prý vrtat ty čárkované. Moje otázka zní co jsou tedy ty druhé s tím označení FC?

Jinak jsem zatím tahal elektriku a všechno je nějaké krátké, takže jsem musel nastavovat. K vrtání čedel jsem se zatím nedostal..

Ještě jeden dotaz krepráčku v Bčkovém sloupku, co tam používáte ze nýty? Ty co jsou v ETCE jsou malé.. Co se týče vlastního repráčku ani ten mi tam moc nesedí, musím z něho upilovat nějakou zarážku, nesedí do výlisu...

Díky za případné info...

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, sháním na svou Fabii combi 2, r.v. 2008 zadní parkovací senzory škoda, aby mi šly zobrazovat na autoradiu Dance. Našel jsem tady http://ostatni-dily-prislusenstvi.sbazar.cz/zadni-parkovaci-asistent-usti-nad-labem-o7267431.html, ale nevím jestli budou pasovat a komunikovat s radiem. Můžu poprosit někoho zkušeného aby mi poradil? Popřípdě jestli někdo nemá na prodej. Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj hledám někoho kdo by namontoval origo parkovací asistent. Asistent mám zakoupen zde na foru takže hledám jen někoho na montáž. FII r.v. 2012. Místo montáže Plzeňský kraj nebo Praha by ještě šla. Děkuji za každé info na soukromou zprávu.

Editováno: , autor: Rumík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No v autorizaku ti to rozhodne nepripoji,nebudou chtit napojovat bcm! Alespon tam kam jezdim ja mi to neudelali a tak jsem si to jak na roomsteru, tak na fabii fc. zapojoval sam, protoze autorizak rekl, ze to neni voliltelne prislusenstvi (ten parkovak z origo prislusenstvi, je jen zvukovy, bez zobrazeni na radiu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak špatně jsem to napsal , ale samozřejmě mě zajímá každá zkušenost s montáží tudíž klidně i autorizovaný servis. Otázka kdo namontuje tedy nebyla jen na lidičky co to dělají doma nebo živnost , ale na radu kontakt kdo provede montáž ( třeba i autorizák ). Takže se omlouvám za špatnou původní formulaci a děkuji za informace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

jojo vyzkoušej rolbaře - ten pražskej kontakt, vím akorát že moc nekamarádí s FII :-), právě kvůli přístupům ke všemu. Jako v bance přístup k penězům :kol-31: . Jinak pochybuju, že by si jel přes celou republiku do prostějova za Vášou :kol-24: , ten už mi dokonce páchal parkovák na leonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...