Přejít na obsah

Parkovací senzory - dodatečná montáž


pannosek

Doporučené příspěvky

Najskôr to vidím na ten kufor,lebo síce ten display komunikuje z riadiacou jednotkou bezkáblovo ale nemám chuť ťahať napájací kábel cez celé auto do kufra.Radšej sa zrieknem pohľadu na display,stačí mi zvuková signalizácia a ten display umiestnim voľakde vzadu poblíž pravého zadného svetla aj tak je k nemu iba cca.0,5m čierneho a červeného kábliku.Pípanie budem počuť aj tak,aspoň dúfam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Montáž by som zhrnul nasledovne:operácia sa podarila pacient zomrel :kol-29:  Riadiacu jednotku som zapojil v kufri,červený plus káblik na šedý káblik cúvacieho svetla,mínus som dal na kostru.Display,kedže mal až 50cm káblik som napojil vpredu + som dal cez 5A poistku do poistkovej skrinky a mínus

opäť na kostru.Ešte som všetko premeral a urobil generálku.Výsledok bol že sa display po zaradení spiatočky rozsvietil ale to bolo tak všetko.Proste to nefunguje.Teraz neviem ako to vlastne mám reklamovať keď senzory sú už zabudované a nastriekané do farby auta.Riadiaca jednotka a display by mali komunikovať bezdrótovo na frekvencii 430Mhz.

Editováno: , autor: icosom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S křížkem po funuse se zeptám, jestli tě nenapadlo je prostě zkusit ještě předtím, než si je tam "natvrdo" zamontoval (a nalakoval). Předpokládám, že ne. Já mám senzory nachystané doma, ale než je budu montovat, prostě je zkusím zapojit na 12V (z auta nebo ext. zdroje).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem, ješte dodatek. Nevím jak u Roomstera nebo F2, ale u O2 se psalo, že připojení na zpátečku "nefunguje", kvůli nějaké střídavé složce (kvůlivá kontrole žárovky snad) pro řídící jednotku. Zkus to odpojit a at máš jistotu, napoj to na "čistých" 12V třeba ze zapalovače.

U té O2 se to pak řešilo diodou a filtračním kondenzátorem (sám jsem zvědavý, jak to dopadne u mě).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seš si jistej, že to máš opravdu připojené na žárovku couvačky? Měřili jste napětí při zařazení zpátečky. Podle schémat zapojení by ten drát měl být u FabieII před i po FL černomodrý. Šedočervený (šedomodrý po FL) drát jde k obrysovkám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nuž napätie som nemeral a čo sa týka farby kábla budeš mať pravdu ale ty hovoríš o farbe za konektorom.Ja som volil ľahšiu cestu a zapojil som to na šedý káblik na strane samotnej lampy,teda ešte pred konektorom.Ono nie že by to bolo úplne mrtvé,keď zaradím spiatočku rozsvieti sa display ale nič nerobí,žiadne pípanie a podobne.Ešte som bol upozornený či to nebude náhodou tým že boli senzori nastriekané do farby.Pravda výjde najavo v stredu,lebo budem mať k dispozícii druhú sadu a vylučovacím spôsobom zistím kde je chyba... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes sa mi dostala do rúk druhá sada senzorov (Sencor SCA 200) a začal som hneď použitím RJ,kde sa aj celý problém vyriešil,pretože akonáhle som ju pripojil,celý systém ožil.Otestoval som ho a zatiaľ som spokojný.Ženský hlas,ktorý hlási Attention-Warning- STOP síce nie moc počúvateľný ale zas dá sa prepnúť buď na pípanie alebo aj komplet vypnúť.V tom prípade potom je nutné sledovať display a zobrazenie lúčov,nuž ale za 37€ by už človek nemal chcieť viac.Zajtra ešta dokončím umiestnenie displaya a uverejním pár obrázkov.

 

post-78583-0-71703200-1388062704_thumb.jpost-78583-0-90572200-1388062705_thumb.jpost-78583-0-03422800-1388062707_thumb.jpost-78583-0-26250200-1388062708_thumb.jpost-78583-0-52874900-1388062710_thumb.j

post-78583-0-48533800-1388151258_thumb.j

Editováno: , autor: icosom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 6 měsíců později...
  • o 8 měsíců později...

Ahoj, jaké parkovací senzory na Room Scout model 2011? Originál s CANem by samozřejmě byly fajn (mute, OPS), ale stačily by i obyč akustické bez CANu, podmínkou je, aby nevystupovaly z nárazníku, ale splývaly (prostě jako originál po FL).

 

Možná špatně hledám, ale originál jsem za rozumnou cenu nikde nenašel. Nějaké nápady kde, případně u koho tady na fóru za rozumnou cenu koupit originál, nebo jaké dát neorigo splývavé?

 

Někde se tu psalo, že co jde na Polo 6R, jde i na Fabii a Rooma, ale předpokládám, že tohle originál není (nezdá se mi ta bílá nálepka na řídící jednotce):

http://www.ebay.com/itm/OEM-Rear-OPS-4K-Park-Pilot-4-Parking-Sensors-Kit-For-VW-New-Polo-PQ25-6R0919475-/221738672778?hash=item33a0a7a28a&vxp=mtr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

ahoj,

dneska jsem si domontoval škoda originál sadu, jako z výroby.

Napojil na pojistkovou skříň, na CAN-Bus komfort , kostru vzadu na světla a repráček na B sloupek, neměl jsem žádný návod, tak jsem postupoval jen podle toho, co jsem našel na netu a tady.

Čidla jsem zatím nemontoval do nárazníku, jen je mám zapojené a dané v kufru volně, ale to by nemělo ničemu vadit snad na zkoušku.

 

Teď mám ale problém, že mi to nejede, tak jak má.

 

Po otočení klíčku a prvním zařazení zpátečky se mi zobrazí na rádiu symbol autíčka, repráček pípne jednou krátce a pak asi na 3 vteřiny dlouze a tím to zkončí, rádio se zase přepne na rádio.

Při dalším zařazení zpátečky se už nic dalšího nestane.

 

Možná hloupý dotaz, ale neměl bych to někde aktivovat ještě?

Ikdyž je divné že se na rádiu zobrazí symbol autíčka a pak zmizne.

Diagnostiku jsem nezkoušel, nemám k ní přístup.

 

Nesetkal se s tímhle někdo taky?

Poradíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jaké parkovací senzory na Room Scout model 2011? Originál s CANem by samozřejmě byly fajn (mute, OPS), ale stačily by i obyč akustické bez CANu, podmínkou je, aby nevystupovaly z nárazníku, ale splývaly (prostě jako originál po FL).

 

Možná špatně hledám, ale originál jsem za rozumnou cenu nikde nenašel. Nějaké nápady kde, případně u koho tady na fóru za rozumnou cenu koupit originál, nebo jaké dát neorigo splývavé?

 

Někde se tu psalo, že co jde na Polo 6R, jde i na Fabii a Rooma, ale předpokládám, že tohle originál není (nezdá se mi ta bílá nálepka na řídící jednotce):

http://www.ebay.com/itm/OEM-Rear-OPS-4K-Park-Pilot-4-Parking-Sensors-Kit-For-VW-New-Polo-PQ25-6R0919475-/221738672778?hash=item33a0a7a28a&vxp=mtr

parkovačky mám od Jablotronu.....jsem spokojen. Dávají 5 let záruku. Dokonce mi po pěti letech odešlo jedno číslo a vyměnili mi to kus za kus bez poplatku. V nárazníku vypadají jak originál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak, diagnostika v servisu vyhodila hlášku že se nemůže spojit s řídící jednotkou parkovacího asistenta.

tak teď "babo" raď.

Kdyby nebyla připojená na CAN-Bus, tak se přece na rádiu nezobrazí autíčko.

Musím ještě jednou rozebrat tapece a pro jistotu vše přeměřím, ale už jinde než na parkovišti před barákem :D a když tak někde z vrakáče jinačí jednotku zkusím, no to bude zase práce....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...