Přejít na obsah

Parkovací senzory - dodatečná montáž


pannosek

Doporučené příspěvky

než se prčit s lisovacíma sponkama (většinou hliník který s mědí udělá pěknej elekt. článek aby byla oxidace urychlena) tak to radši zamotej jen tak do sebe a omotej izolačkou - aspon ten co to po tobě bude spravovat bude mít mín práce

Nejsou z hliniku, ja kupuju v gme, medene (no spis bronzove) ;)

Jinak jak vypinovat nejrychleji piny ze svorkovnice, nemas nejaky dobry postup.. Ja s tim vzdy zapasim tak 5minut (nekdy i dyl) s jednim pinem. A prasecinu s izolepou to fakt ne.. To predvedli ve znackovem servisu a malem sem sel do vyvrtky, kdyz sem to videl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No komfort CAN je farebne totožný OII Room FII teda pomarančovo/hnedý (OR/BR) a pomarančovo/zelený (OR/GN).

Zaujímalo by ma akej farby máš ty tú kabeláž, je totiž možné že použili CAN kabeláž pohonu ktorá je pomarančovo/hnedý (OR/BR) a pomarančovo/čierny (OR/SW) alebo CAN pre budíky s farbami pomarančovo/hnedý (OR/BR) a pomarančovo/fialový (OR/LI)

No ja mam modro/zluty a cerno/bily na CAN a u napajeni si barvy nepamatuju :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo hlinikovy existujou taky .. nepouzivam

vypichovak? nikdy jsem to nevidel .. nemas fotecku jak to vypada, kde by se to dalo sehnat...

oznaceni barev mam jine :(, bylo mi receno ze je to origal skodovka - tak akorat zjistuju z ceho! CAN mam uz propojeny, ted uz jen napajeni, ale ted neni cas.. Neda se napajeni chytit nekde u dveri?

Editováno: , autor: Blacky
pravidla rikaji - necituj posledni prispevek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem prolejzal net a nasel jsem jednu stranku kde je navod s plankem na vyrobu vlastnich vypichovaku..

Snad nikomu nebude vadit kdyz sem hodim link:

http://www.skodaoctavia.cz/Exteriernavody/...vypichovaku.htm

Takze hodne zdaru kdo si ho bude vyrabet..

Tak jsem dnes dokonal zapojeni... Funguje to i se zobrazenim na radiu.

Vsem diky za rady ;)

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Nechapem, ci mam nejake neseriove auto, ale prave sme napojili uz druhu riadiacu jednotku a ani si nepipne. Vsetko je napojene podla orig. navodu, auto bolo aj na diagnostike a ani nerozpoznalo ze je pripojeny park. asistent. Instalovanli mi to v skoda servise (kvoli spravnemu zapojeniu), bol som pritom, prekontroloval mi to aj kamarat (robi parkovaky, alarmy a elektriku aj na autach 4x drahsich ako moja Fabia uz 10 rokov), vsetko mame spravne zapojene a stale nic. Cloveku od ktoreho som to kupoval a aj poslal na vymenu tvrdili, ze to bolo pri instalacii vypalene. Tu mi tvrdia, ze to nemoze byt, lebo RJ ma usmernovaciu diodu, ktora vypalenie pri zamene kablov zabrani.

Tak prosim vase nazory, pripadne skusenosti.

Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je teda zajímavý....ještě,že jsem si to zapojil sám (za podpory zdejšího fóra -dík) A to jsem ještě musel nastavovat kabeláž a to celý ve studený garáži - no první zařazení spátečky mě uklidnilo kol5 vše šlape jak ze seriovky - klepy,klep ;)

Editováno: , autor: Blacky
Pravidla rikaji - necituj posledni prispevek!!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ved prave, ja som si to dal instalovat v znackovom servise, kvoli spravnemu zapojeniu a jednoducho to nefunguje, nenajde ho ani diagnostika. Takze tak. Naposledy som nieco takto objednaval. kol100

Editováno: , autor: Blacky
Pravidla rikaji - necituj posledni prispevek!!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak dnes mi konecne vsetko funguje. Uplne som bol v tom, ze mam park. asistenta pokazeneho, ale omyl, bol zle zapojeny - na cambus na diag. konektor a nie do hlavneho zvazku. Takze takto sa vyznaju odbornici v Skoda servisoch. A mna presviedcali, ze mam chybnu RJ parkovaku. Az som narazil na cloveka, co mi nasiel zle zapojenie a teraz vsetko funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zase ja. Vsetko mi ide, len ked zapnem svetla spinacom, tak mi prestane fungovat parkovaci asistent a zobrazuje sa mi len radio. Ked je spinac vypnuty a ide len denne svietenie, tak vsetko ide, aj zobrazenie na displeji, aj samotny akusticky signal. Neviete niekto, preco to robi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, nevěděl by někdo zapojení park. asist. z FII na FI ? :help:

Hnědý konektor je obsazen takto:

PIN 1 černožlutý........ ?

PIN 2+4 bíločervený..... repráček

PIN 5 černobílý......... ?

PIN 6 modrožlutý....... ?

PIN 9 zelenožlutý....... ?

PIN 11 hnědý............... ?

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pinout pre RJ parkovacieho asistenta v FII/R je nasledovný:

1 = červenožltá = propojení s kladným pólem 6 (30a) v hlavním kabelovém svazku

2 = hnedočierna = repráčik

4 = modročierna = repráčik

5 = oranžovohnedá = CANL-K

6 = oranžovozelená = CANH-K

9 = čiernofialová = propojení s kladným pólem 6 (15a) v hlavním kabelovém svazku

12 = hnedá = ukostření 13 v hlavním kabelovém svazku

Pinout pre RJ parkovacieho asistenta v FIFL je nasledovný:

1 = čiernofialová = propojení s kladným pólem 6 (15a) v hlavním kabelovém svazku

2 = hnedočierna = repráčik

5 = hnedošedá = odpojení zadního couvacího světla v zásuvce tažného zařízení (jen pro tažné zař.)

6 = čiernomodrá = propojení na couvací světla

8 = hnedá = ukostření 13 v hlavním kabelovém svazku

9 = čiernofialová = propojení s kladným pólem 6 (15a) v hlavním kabelovém svazku

10 = modročierna = repráčik

12 = šedobiela = propojení K-vedení v kabelovém svazku za přístrojovou deskou

16 = hnedá = ukostření 13 v hlavním kabelovém svazku

Takto je to popísané v elektrických schémach. Nie som si istý, či pôjde spojazdniť RJ z FII v FI, pretože RJ z FII berie všetky informácie z CANu - aj či je zaradená spiatočka. RJ pre FI spiatočku vyhodnocovala podľa toho, či svetili cúvacie svetlá... Ak si dobre pamätám, aj FI posiela na CAN info o zaradenej spiatočke, takže TEORETICKY pri správnom zapojení by to malo fungovať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po srovnání č. pinů by to Teoreticky mohlo jít takto:

PIN 1 = černožlutý = propojení s kladným pólem 6 (15a) v hlavním kabelovém svazku

PIN 2 = bíločervený = repráček

PIN 4 = bíločervený = repráček

PIN 5 = černobílý = CANL-K

PIN 6 = modrožlutý = CANH-K

PIN 9 = zelenožlutý = propojení s kladným pólem 6 (15a) v hlavním kabelovém svazku

PIN 11 = hnědý = ukostření 13 v hlavním kabelovém svazku

:kol-140:

co znamená CAN "L" a CAN "H" ? A kde je v pod přístrojovkou najdu ? Zkusím najít nějaké foto.. :ph34r:

Nevím jestli to není moc blbý dotaz, ale jak se připojujou ty vodiče k jednotlivýn pinům ? Vypinovat a přiletovat...? Nechtěl bych to nějak doprasit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

No to vypinovani neni uplne stastnej napad.. nejlepsi je vodic nekde na trase prestrihnout, natahnout na nej smrstovaci buzirku, pak sletovat prestrizene konce k sobe + k nim pridat novy vodic. Nakonec pretahnout tu smrstovaci buzirku a zapalovacem ji smrtstit. Je to 100% spoj.

Ja budu taky instalovat parkovak z F2 na F1 a uvidime jak to pujde. Co jsem cetl, tak nove fabie MR2006 apd. maji elektroniku shodnou s F2, takze teoreticky by informace o zarazene spatecce mela byt dostupna na CANu. Projistotu nejdriv pripojim nanecisto tu RJ parkovaku a uvidime, zda to pofakci. Pak teprv ostra instalace..

Jinak vy co jste to instalovali do F2. Muzete mi rict, k cemu se pridelavaji ty drzaky co jsou na kabelu od parkovacich senzoru? Vypada to, jako by se to melo na neco nacvaknout, ale tezko rict. Na F1 ten drzak aspon podle fotek vypada jinak, tak abych vedel co a jak:) Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, chtěl bych se zeptat ohledně montáže parkpilota roomstra. Máme to namontované do auta, připojené na řídící jednotuku i na napájení, ale nějak to nefunguje. Nezobrazí se to rádiu ani to nijak nepípne při zařazení zpátečky. Je to úplně mrtvé. Musí se tam nějak aktualizovat software v autě, nebo to stačí jen připojit. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, chtěl bych se zeptat ohledně montáže parkpilota roomstra. Máme to namontované do auta, připojené na řídící jednotuku i na napájení, ale nějak to nefunguje. Nezobrazí se to rádiu ani to nijak nepípne při zařazení zpátečky. Je to úplně mrtvé. Musí se tam nějak aktualizovat software v autě, nebo to stačí jen připojit. Díky.

Pokud nemáš tažné zažízení,tak by to mělo makat po zapojení. U tažného se senzory deaktivují pokud zapojíš zásuvku na od přívěsu - pořád by to pípalo .-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...