Přejít na obsah

Turbo pri studenem motoru


paja13

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Tak diagnostika hlasi tuhle chybu :

17965 P1557 035

Regulace plniciho tlaku

regulacni mez prekrocena

sporadicka

Jinak tahlo regulace turba slo rukou ovladat bez drhnuti.

Co se tyce "nouzaku", tak uz se mi stalo ze to do nej skocilo i za jizdy. Ale spis je problem hned po startu, budto to je ok, nebo ne.

Co s tim ? Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak diagnostika hlasi tuhle chybu :

17965 P1557 035

Regulace plniciho tlaku

regulacni mez prekrocena

sporadicka

Jinak tahlo regulace turba slo rukou ovladat bez drhnuti.

Co se tyce "nouzaku", tak uz se mi stalo ze to do nej skocilo i za jizdy. Ale spis je problem hned po startu, budto to je ok, nebo ne.

Co s tim ? Diky.

Kontrola regulace turba...hadicky ventil N75.Podtlak na volnobeh v systemu regulace -0.7bar.Prehod treba ty dva ventily co jsou vzadu na stene mezi sebou a prekontroluj jestli nekde neni dira pokud mas moznost mereni tak ten podtlak zmer.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zatuhlí lopatky turba,, nalogovat na vagu a uvidíš jak ti to plní a reguluje.

"Jinak tahlo regulace turba slo rukou ovladat bez drhnuti." takze to spise ta N75 blbne.Alw hces to prozkoumat hadicky atd.Prehod ventily mezi sebou co mas vzadu na stene.Oba funguji stejne.Muzes je zamenit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak hadicky po kontrole a tlakovy ventil vymenen, ale bohuzel problem stale pretrvava. Takze to vypada na regulaci turba. Navic jsem si vsiml, ze kdyz na studeny motor vic pridam plyn aby turbo zabralo, motor pri zaberu turba jakoby zacukava a je to doprovazeno pri zacuknuti jakoby sicivym zvukem. (pokud turbo jede pri teplem motoru, je to ok). Je nekdo, kdo je schopny to vyresit jinak nez vymenou noveho turba ? Ve skodovce chteji za nove 30t. :( Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na turbu je regulacni plechovka s membranou, sundej z N75 hadicku co vede k te plechovce a skus cucnout pusou a udelat podtlak jestli se to hybe anebo jestli je protzena membrana.

Tak hadicky po kontrole a tlakovy ventil vymenen, ale bohuzel problem stale pretrvava. Takze to vypada na regulaci turba. Navic jsem si vsiml, ze kdyz na studeny motor vic pridam plyn aby turbo zabralo, motor pri zaberu turba jakoby zacukava a je to doprovazeno pri zacuknuti jakoby sicivym zvukem. (pokud turbo jede pri teplem motoru, je to ok). Je nekdo, kdo je schopny to vyresit jinak nez vymenou noveho turba ? Ve skodovce chteji za nove 30t. :( Diky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, chtel bych se zeptat, cim muze byt, ze pri nastartovani auta pri studenem motoru je temer vzdy RJ v nouzovem rezimu (vubec nezabere turbo). Po ohrati motoru, kdyz chcipnu a znovu nastartuji turbo jede bez problemu. Octavia I 1.9tdi 81kW r.v. 2001. Diky za rady. Pavel

Mám přesně to samé, vyměníl jsem ventil N75, zkoušel jsem i novou váhu vzduchu, hadičky, pořád stejné, ráno po startu RJ, po restartu jede ok.

Přišel jsi už na něco?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u me to s velikou pravdepodobnosti vypada na zadrenou regulaci turba. Zkousel jsem striknout trochu oleje na regulacni tycku a chvili jsem s tim rumploval, par dni to jelo v pohode a pak to zas padlo. Pokud to trochu prozenu behem prvnich 4 minut po nastartovani, kdy RJ toleruje odchylky v tlaku, regulace se rozhybe a pak to vetsinou jede. Pokud to po natoceni sudlam a po nejake dobe slapnu na plyn, tak je to vetsinou hned v nouzaku. Jsem z Kladna. Pokud se najde nekdo z okoli kdo by turbo vycistil a zkontroloval regulacni banku, rad mu to sverim. Diky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u me to s velikou pravdepodobnosti vypada na zadrenou regulaci turba. Zkousel jsem striknout trochu oleje na regulacni tycku a chvili jsem s tim rumploval, par dni to jelo v pohode a pak to zas padlo. Pokud to trochu prozenu behem prvnich 4 minut po nastartovani, kdy RJ toleruje odchylky v tlaku, regulace se rozhybe a pak to vetsinou jede. Pokud to po natoceni sudlam a po nejake dobe slapnu na plyn, tak je to vetsinou hned v nouzaku. Jsem z Kladna. Pokud se najde nekdo z okoli kdo by turbo vycistil a zkontroloval regulacni banku, rad mu to sverim. Diky moc.

Já to mám v nouzáku hned jak vyjedu z garáže, přitom když startuju za studena po práci, tak to jede v poho. Spíš mám pocit, jako by za studena RJ měla nějaké jiné "informace" než po zahřátí, začínám mít pocit, že to ani nebude tak turbem, jako spíš nějakými čidly, nebo možná i RJ. Stále to řešíme, když tak dám vědět, jestli jsem se někam posunul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak podtlak u hadicky co vede k regulacni membrane jsem pusou udelal, a zadne uchazeni tam neni. Je krasne videt ze to hybe regulaci, a jde to hezky jemne bez drhnuti az do konce. Pokud jde regulace takhle bez problemu a N75 je po vymene, je mozne ze by to stale byla regulace ktera zapricini "nouzak"? Nemuze to byt treba pridrene lozisko turba a pak netoci jak ma a je tam mensi tlak ? (i kdyz roztoceni turba je slyset pri seslapnuti plynu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj, tak je tu zase ten samy problem, cca mesic po vycisteni je regulace Truba opet zatuhla. Clovek ktery ho opet vyndal rikal, ze to Turbo vypada jak kdyby za ten mesic najelo 100tkm, ze je opet uplne totalne zanesene, ze to vypada jako kdyby motor spatne spaloval nebo co, a nevi cim by to mohlo byt. Muzete prosim poradit, co by s tim motorem mohlo byt ? Diky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...