Přejít na obsah

centrál - závady, poruchy, nefunkční


M-a-r-e-k

Doporučené příspěvky

Zdravím :) koupil jsem fábii rok vyroby 2001 1.4 MPi byl tam dodělavaný centrál na DO a někdy odemyká někdy ne ale zamknou to jde vždy jen odemykat musím kličem a dneska mi to šlo i odemknout i zamknout i stím aby mi zablikaly směrová světla a za 2 hodky jsem potřeboval někam jet a opět jsem musel odemykat kličem neví někdo co stím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, myslím, že máš 2 možnosti:

1. Nenosíš náhodou ovladač DO na tlustém svazku klíčů ?

2. Můžou být špatně ustavené táhla motorků DO v předních dveřích. I když auto zamkneš, nesepne se v některém motorku koncový spínač, který ŘJ DO říká, že je auto zamčeno. Ta si pak myslí, že je stále otevřeno a tak při dalším pokusu o odemčení (stále zamčeného auta) nevydá impulz. Takže voltmetr/ohmmetr, shodit tapece a hledat..

Jíra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

ludia, neviete niekto cim to moze byt ked mi prestane reagovat dialkove od centralu ??? 1,9 TDI elegance original central + 2x vystrelovaci kluc original... no stane sa, ze mi prestane reagovat dialkove... auto normalne zamknem (safe lock funguje vzdy), ale po nejakom case ho uz neodomknem.... proste nereaguje vobec nic, ani odomknut, ani zamknut ani otvorenie kufra... akoby som voebc nemal dialkove... ale ked otvorim klucom tak potom uz zase vsetko funguje ako ma... spravi to obcas.... ale preco ? cim to je ?

a ako som si vsimol hore tiez mi to obcas spravi, ze mi nejde central stacenim cudliku, ale to robi myslim ,ze aj presne vtedy ked prestane reagovat na dialkove

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to mi je rada, ako nic v zlom :).... kluce mam 2x vystrelovacky, jeden nikdy nepouzivany a druhy pouzivany... v oboch su nove baterie :) a keby to bolo bateriou, tak ked to neide tak to neide, lenze ono to zacne reagovat potom normalne ked strcim kluc do dveri a je jedno ktorym smerom ho pretocim ci do zamykacej alebo odomykacej polohy a zacne normalne dialkove fungovat opat..... to proste vyzera akoby za tam zablokovalo nieco... komfortka alebo co...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to mi je rada, ako nic v zlom :).... kluce mam 2x vystrelovacky, jeden nikdy nepouzivany a druhy pouzivany... v oboch su nove baterie :) a keby to bolo bateriou, tak ked to neide tak to neide, lenze ono to zacne reagovat potom normalne ked strcim kluc do dveri a je jedno ktorym smerom ho pretocim ci do zamykacej alebo odomykacej polohy a zacne normalne dialkove fungovat opat..... to proste vyzera akoby za tam zablokovalo nieco... komfortka alebo co...

No to může být něco přímo v tom zámku Diagnostika, měřené hodnoty a sledovat co to dělá Ten zámek řidičových dveří může dělat chyby i když nejčastější závadou bývají zpřelámané dráty u pantů a nebo vyhnilé kontakty v řídící jednotce přímo ve dveřích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

droty prelamane niesu tam je to ok, a hm no ja to tiez vidim na riadiacu jednotku alebo komfortka kedze zahapruje len dialka obcas, klucom to funguje vzdy tak ako ma. a tie kontakty v riadiacej jednotke dveri boli zaoxidovane, ale len na spatne zrkadla, tie fungovali sporadicky, inak vsetko islo normalne, ale po precisteni uz funguju zrkadielka na 100%, len obcas ta dialka akosi pohneva...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

raz naskočí a raz nie ked naskočí bliká aj to male červene svetielko pri cuplíku, ked to vypadne tak sa to chová ako klasické odomykanie na škode 120 len na tých jedných dverách ostatne idu ako maju :) čo by som mal skontrolovat podla teba nemože to byt v kontaktoch alebo čo ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no má to také problémy presne ze culik sa pomaly tlači von ako keby ho netahal motorček .. len proste ako keby sa klasicky otvarali dvere bez centrálu, sem tam to naskočí ale inač to nejde ako má Inač díky za rady moc si to vážim. a ešte kolko asi stojí new Motorček ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem měl takový problém, ale stalo se to podvakrát, když jsem měl auto venku, uzavřený, bylo horko a chtěl jem to otevřít dálkovým, tak pouze u řidiče se dveře neotevřely. Při opakovaným otevření přes klíč , se dveře odemkly , čaflík vyjel , ale hrozně pomalu. Četl jsem ne foru, že by to moh být spínač zámku , ale když jsem auto dal do stínu , tak to šlo a jde zase normálně. teď to zase šlape normálně, tak nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Dobry den chcem sa opitat mam problem neotvara mi soferovu stranu vstko otvory normalne skusal som aj iny cental a nic a niekedy ani na dverach mi nesvieti svetlo a ta mala kontrolka mi pri kolicku tak isto nesvieti neviem si dat rady dakujem za rady

Editováno: , autor: Jaro Boháč
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to nebude v kabelech, a neotvírá jen jedny dveře, zkusil bych se podívat pod tapec dveří. Je tam takové táhlo s koncovkou a malým šroubkem imbusem. Občas to tam bývá povolené, prokluzuje to na tyčcce co má zvedat a zasouvat ten kolíček u diody. Tím pádem samozřejmě nebude svítit i safe system (červená kontrolka u kolíčku) protože si centrál myslí, že jsou stále dveře otevřené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...