Přejít na obsah

centrál - závady, poruchy, nefunkční


M-a-r-e-k

Doporučené příspěvky

Dobrý den měl bych dotaz, přestalo mi fungovat zamknuti celého auta zatlačením čudliku na řidičových i spolujezdcových dveřích (nevím jestli to fungovalo i na zadních, ale na těch předních ano) totéž je při odemykání kličkou zevnitř, předtím se odemkly všechny dveře, ted jenom ty, u kterých za tu kliku tahám. Jinak vše funguje normálně DO i zamykani tlačítkem vedle stahování oken. Přestalo mi to fungovat po výmeně komfortky, dá se to nějak naprogramovat nebo co se s tím stalo :t ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
čauky, zase taková blbůstka. Někdy se mi stane, že když zastavím a otevřu dveře řidiče, všechny ostatní dveře se zamknou a zůstanou odemknuté jen ty "moje". Jak to mám sakra chápat. Taková obrácená dětská pojistka. Nějak mi to nejde do hlavy..

treba mas obracenou polaritu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už jsem přišel na to, jak to přesněji popsat. Totiž, napsal jsem to blbě. Po zkušenostech s vykradením auta na křižovatce se zamykám. Takže ten centrál se chová takto.

Jedu, zamknu zevnitř vůz, zastavím, na kolébce zmáčku symbol otevření dveří.Pak se odemknou dveře řidiče, ale zbytek auta je pořád zamčený. Musím auto znovu tlačítkem zamknou, a znovu odemknout a až pak se odemkne zbytek vozu. Možná řeším něco standardního, ale přijde mi to divné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co se stane když zevnitř dvakrát dáš povel k odemčení (bez uzamčení)? Při odemykání zvenčí to otvírá všechny dveře najednou?

U origo centrálu jde aktivovat funkce automatického zamknutí při rozjetí se rychlostí větší než 15km/h a odemčení při vytažení klíčku ze spínací skříňky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych to neměl aktivované, tak o tom nemluvím.....

A pomocí kódování řídící jednotky lze zvolit mají-li se na povel odemknutí otvírat všechny dveře najednou (liché číslo) nebo napřed jen řidičovy a druhým povelem všechny ostatní (sudé číslo).

post-10-1163568770.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj všem.Prohledával jsem celé fórum,ale nenelezl jsem uspokojivou odpověď:

centrál na mé Fabii 2001(pouze klíčkový bez DO) se rozhodl,že na řidičově straně(samozřejmě nejpoužívanější) bude pouze zamykat.Při pokusu o odemčení se neděje nic,jen jsem si všiml,že se klíček protočí více než dřiv.Znamená to,že se poškodilo něco na zámku,nebo se třeba pootočil mikrospínač pro odemčení?

Bude nutná demontáž zámku,nebo bude něco vidět po sundání tapecírunku(ještě jsem neměl tu čest ho sundávat)?Prosím o jakoukoli rozumnou radu,příp. o odkaz na článek ve fóru,který jsem přehlédl.Díky moc všem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked pišeš že sa ti pri odomknuti viac potočí..ja som prednedavnom riešil zamok vodiča ktory zamknuť sice išiel ale odomknuť nie a otočil si s nim o 180 stupnov...takže vadná vložka.

"naštastie" mali alarm (na aute bez centrálu) tak som im dorobil centrál a zámok neriešia. mikrospinač maš zrejme dobrý ale nepotočí sa ti na správnu stranu ten jazýček z vložky zámku ked odomykáš.

takže výmena vložky zámku zrejme :(

Editováno: , autor: profor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak když se tu už vyřešilo, tak si dovolím písnout sem můj problém s centrálem. Trochu nechápu způsob odemykání 5. dveří. Mám origo centrál (výbava Comfort) a přitom mám normálně ještě páčku vedle řidičových dveří. Kdykoliv přijdu k autu a odemknu ho, odemkne si mi pochopitelně i kufr. Stejný případ nastává i když vystoupím z auta a jdu do kufru. Je normálně odemknutý a nemám problém. Na tom není nic neobvyklého. Jenže už dvakrát se mi stalo že jsem přišel k autu, odemknul, otevřel jen spolujezdcovi dveře, chvíli jsem s někým kecal a pak chtěl jít do kufru. Stisknu prolis nad SPZ a nic. Kufr je zamčený a musel jsem ho ručně odjistit zatažením páčky u řidiče.

Má někdo pro to nějaké vysvětlení? Pročetl jsem návod k obsluze ze včech stran, ale o takovéto funkci není ani zmínka. Proč mám origo centrál a k tomu ještě páčku u řidiče a proč se mi kufr neodemknul?

Díky všem za případnou podporu -_-

Editováno: , autor: Xp3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak když se tu už vyřešilo, tak si dovolím písnout sem můj problém s centrálem. Trochu nechápu způsob odemykání 5. dveří. Mám origo centrál (výbava Comfort) a přitom mám normálně ještě páčku vedle řidičových dveří. Kdykoliv přijdu k autu a odemknu ho, odemkne si mi pochopitelně i kufr. Stejný případ nastává i když vystoupím z auta a jdu do kufru. Je normálně odemknutý a nemám problém. Na tom není nic neobvyklého. Jenže už dvakrát se mi stalo že jsem přišel k autu, odemknul, otevřel jen spolujezdcovi dveře, chvíli jsem s někým kecal a pak chtěl jít do kufru. Stisknu prolis nad SPZ a nic. Kufr je zamčený a musel jsem ho ručně odjistit zatažením páčky u řidiče.

Má někdo pro to nějaké vysvětlení? Pročetl jsem návod k obsluze ze včech stran, ale o takovéto funkci není ani zmínka. Proč mám origo centrál a k tomu ještě páčku u řidiče a proč se mi kufr neodemknul?

Díky všem za případnou podporu  -_-

Mám origo centrál a občas se mi taky stávalo, že se auto odemklo, nasedl jsem, jezdil jsem, ale když jsem chtěl do kufru, byl zamčený, takže bud odjistit páčkou u sedačky, nebo zamknout a odemknout auto, ale netuším proč, nicméně myslím, že to je chyba či závada a ne úmyslná funkce :angry:

Editováno: , autor: mischicka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...