Přejít na obsah

centrál - závady, poruchy, nefunkční


M-a-r-e-k

Doporučené příspěvky

Tak když se tu už vyřešilo, tak si dovolím písnout sem můj problém s centrálem. Trochu nechápu způsob odemykání 5. dveří. Mám origo centrál (výbava Comfort) a přitom mám normálně ještě páčku vedle řidičových dveří. Kdykoliv přijdu k autu a odemknu ho, odemkne si mi pochopitelně i kufr. Stejný případ nastává i když vystoupím z auta a jdu do kufru. Je normálně odemknutý a nemám problém. Na tom není nic neobvyklého. Jenže už dvakrát se mi stalo že jsem přišel k autu, odemknul, otevřel jen spolujezdcovi dveře, chvíli jsem s někým kecal a pak chtěl jít do kufru. Stisknu prolis nad SPZ a nic. Kufr je zamčený a musel jsem ho ručně odjistit zatažením páčky u řidiče.

Má někdo pro to nějaké vysvětlení? Pročetl jsem návod k obsluze ze včech stran, ale o takovéto funkci není ani zmínka. Proč mám origo centrál a k tomu ještě páčku u řidiče a proč se mi kufr neodemknul?

Díky všem za případnou podporu  -_-

Mám origo centrál a občas se mi taky stávalo, že se auto odemklo, nasedl jsem, jezdil jsem, ale když jsem chtěl do kufru, byl zamčený, takže bud odjistit páčkou u sedačky, nebo zamknout a odemknout auto, ale netuším proč, nicméně myslím, že to je chyba či závada a ne úmyslná funkce :angry:

Tak to je od Škodovky troufalost dát páčku odjišťování kurfu k sedačce i do aut s centrálem.

Asi Škodovka předvídala chybu ve svém systému :smich::smich::smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je od Škodovky troufalost dát páčku odjišťování kurfu k sedačce i do aut s centrálem.

Asi Škodovka předvídala chybu ve svém systému  :smich:  :smich:  :smich:

Nevím jak komu, ale mě centrál kufr jen odemkne="odjistí", ale neodskočí, otevřít ho nějak musím, takže buď páčka nebo zahumusené dveře zvenku.

Editováno: , autor: mischicka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To stěma pátýma dveřma je uplně normální,dokud neotevřeš řidičovi dveře,tak kufr zůstává zamčený,je to údajně kvůli tomu,když stojíš třeba na semaforu,tak aby ti zezadu někdo nevlez do kufru,takhle mi to aspon vysvětlili ve Škodovce.Jinak proč tam máš ještě kličku,to taky nechápu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poprosim o radu tych čo už mali problem s vložkou zamku. Mne praskli kružky vo vložke až dva samozrejme v servise predali poslednu vložku včera, no podarilo sa mi ju zohnať pod rukou nahadzal som to na moju fabku no akosi neviem usadiť tu pružinku,takže mi nearetuje kluč v strednej polohe ale musim ho tam vratiť.Poradi niekto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Nevíte někdo co by mohlo být?Když chci odemknout dveře u spolujezdce tak se mi neotevřou ostatní dveře,otevře dveře jenom u spolujezce a nic víc a kbyž ty dveře zamknu tak už nebliká dioda u řidiče.Chci se zeptat jestli je normální když odemknu všechny dveře,tak se mi nejdřív odemknou přední dveře a pak zadní a kufr.Nemělo by to odemykat najednou.děkuji předem za odpověd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je taká možnosť (skúšal som len s dialkou) že na prvé stlačenie odomkne len vodičove dvere a až potom keď druhý raz odomkneš sa odomkne celé auto. Je to taká ochrana proti tomu aby ti do auta vraj niekto nevliezol kto doň nesmie na parkovisku....

podla mňa ti ostanú zamknuté aj spolujazdcove...skúšal si?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Mám problém, dveře jsem otvíral pouze dálkovým ovládáním a zámek u dveří řidiče přestal fungovat. Teď mi ale přestalo fungovat i DO. Do mý Fabky se dostanu jen za použití klíčku u dveří spolujezdce, ale stejně ani zevnitř neotevřu ostatní dveře. Na DO fungují občas jen páté dveře. Jo a je s tím spojen ještě jeden problém, lze jen těžko nastartovat a po nastartování motor po pár vteřinách chcípne, jako by nešlo pal. čerpadlo. Jo je fakt, že kdež už jsem byl nasr.. a bouchl jsem 5-týma dveřma, podařilo se mi jednou pomocí DO otevřít. Neví někdo čím by to mohlo být?

Editováno: , autor: Nivel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám problém, dveře jsem otvíral pouze dálkovým ovládáním a zámek u dveří řidiče přestal fungovat. Teď mi ale přestalo fungovat i DO. Do mý Fabky se dostanu jen za použití klíčku u dveří spolujezdce, ale stejně ani zevnitř neotevřu ostatní dveře. Na DO fungují občas jen páté dveře. Jo a je s tím spojen ještě jeden problém, lze jen těžko nastartovat a po nastartování motor po pár vteřinách chcípne, jako by nešlo pal. čerpadlo. Jo je fakt, že kdež už jsem byl nasr.. a bouchl jsem 5-týma dveřma, podařilo se mi jednou pomocí DO otevřít. Neví někdo čím by to mohlo být?

Načíst vagem komfortku. Měly by tam být nějaké závady. To chcípnutí po pár vteřinách může být závada související s imobilizérem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Ahoj všem,

předem se omlouvám,že jsem založil nové téma, ale nevim,kam bych se se svym problemem zařadil. Od včerejška mi blbne zamykání dveří řidiče, nejdou prostě zamknout za žádnou cenu. Dodělával jsem si přední el.okýnka a protože jsem u svého puvodního centrálu omylem ulomil plastík, co drží táhlo, tak jsem včera vyměnil centrál za jiný, co jsem doma měl ještě ze stahovaček. Jenže po tom všem mi začlo blbnout zamykání dvěří u řidiče, všechny ostatní dvěře se zamkly v pohodě. Vzal jsem za ně a normálně se otevřely. Tak jsem dneska vyměnil onen náhradní centrál zpět za svůj puvodni a myslel jsem,že vše bude ok, ale ani ten starej mi nejde zamnkout, ani DO ani ručně. Jeden z tech mikrospínačů,co jsou uvnitř mi přijde zvláštní, že by jen tak odešel a hlavně na obou modulech. Jinak i světýlko mi svítí. Projel jsem to VAGem a žádná chyba v žádné jednotce. Zjistil jsem ještě, že mi nejdou ani okýnka, když jsou napojený na CAN, jinak přes prosté +- fungují. Takže si říkám, že problém bude asi někde v CANu, ale fakt nemám tuchy,když VAG na to nic :( Začínám být zoufalej :( Ještě tady někdo mluvil o drátech v A sloupku, ale to jsem taky prošel a nic vypadlého není. Mohlo by to mít třeba něco společné s kostrou celýho plechu? Jak je tam spojeno nekolik hnedých kabelu a dle manuálu se ukostřují někde za přístrojovou deskou? Hnědá svorkovnice,pozice tusim 5 nebo 2. Za jakýkoli nápady budu moc vděčnej. Teď má auto odpojená táhlo, abyc se mi tam nikdo nedostal a já lezu přes spolujezdce a o vedru bez otevřených oken ani nemluvim :( Ještě mám jeden postřeh: vždycky,když jsem vytáhl hnědou svorkovnici, tak se mi auto zamknulo a ted uz to nedela, tak jestli i tohle pomuze?? Dekuju

Editováno: , autor: mostunge
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na jakej CAN si to připojil?? a měl si vůbec motorky oken oba CANové? oni jsu i LINové

Jojo, to jsem připojil v pořádku, okýnka jezdily v pořádku asi 14 dnů i dojezdy, než jsem se teď pustil do výměny toho "motorku" centrálu :( To je právě na tom to nejzvláštnější :( A hlavně mi nejde do hlavy, jaktože tam nefunguje ani ten puvodni a mylsim, ze by to mohlo mit spojitost s tim, ze kdyz jsem vytahl tu hnedou svorkovnici, tak se vzdycky zamklo vsechno a ted uz nic :help: Nebo to s tim spojitost nemá,nevim :) Nebo nemá někdo jeden centrál nebo celej plech na pujčení a vyzkoušení z okolí Prahy? ;) Nebo někdo, kdo by se mi v tom pohrabal? ;)

Editováno: , autor: mostunge
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odsleduj vedenie od motorku z dverí do A stĺpiku a na A stĺpiku sa na svorkovnici pripoj nejakou 5W žiarovkou.

Ak pri zamknutí blikne máš naprd vedenie vo dverách resp celý konektor.

Je tiež možné že nemáš dobre zapojený konektor na samotnom zámku pretože ako píšeš nejde ti zamknúť ani manuálne ani dialkou a keď ti teda nejde zamknúť manuálne máš niekde prerušené vedenie od spínačov na vložke zámku. Svetielko ti funguje myslíš stropné?

Ako si dorábal okná? napájal si sa kde? Kostra je kde napojená toho motoru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odsleduj vedenie od motorku z dverí do A stĺpiku a na A stĺpiku sa na svorkovnici pripoj nejakou 5W žiarovkou.

Ak pri zamknutí blikne máš naprd vedenie vo dverách resp celý konektor.

Je tiež možné že nemáš dobre zapojený konektor na samotnom zámku pretože ako píšeš nejde ti zamknúť ani manuálne ani dialkou a keď ti teda nejde zamknúť manuálne máš niekde prerušené vedenie od spínačov na vložke zámku. Svetielko ti funguje myslíš stropné?

Ako si dorábal okná? napájal si sa kde? Kostra je kde napojená toho motoru?

To je dobrá rada s tou žárovkou, hnedka zítra po práci se to pokusim napojit a zkusit. Jak jsi to myslel tim zapojením konektoru? Myslis k zamku? Tam to jde jen jednim zpusobem,ne? :-O Jojo, svetýlko stropní, takže ten mikro vně vypadá ok, ty uvnitř nevim :( Okýnka jsem dával celé i s plechem a napojoval jsem se na sloupek, pridal 2 kablíky pro napájení stahovaček a ještě z druhý strany A sloupku pro CAN a všechno fungovalo asi 14 dnu :( Kostra motoru stahovaček je napojená na šroub za palubkou a od centrálu je asi v tom kabelovým svazku, co se ukostřuje někde za přístrojovkou, aspon dle manuálu :) Nebo je to ta "společná" kostra, jak jsem psal 2. pozice a ted nevim, jestli to byla 5 nebo 2 :( Ale spíš je divný, že normálně slyšim zvuky jako když se zamkne, dokonce i safe dioda zacne blikat, ale normalne dvere stale otevírám :( Takže asi fakt někde uvnitř ten spínač :( Ale že bych nejak odpraskl u obou tech motorku??

Editováno: , autor: mostunge
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj me se stalo,ze jsme si myslely,ze nam odesel ten spinac v zamku,tak jsem to odvezl do servisu i s novym zamkem,na vymenu,ale ejhle zamek jsme vymenily ,cele dvere nastrojili zpatky a ono se zamklo cele auto,jen dvere u ridice nic,ani klicem,tak po hodine zkoumani,jsme zjistily ty draty ve dverich jak pises,tak tam prihnul nejake svorky a od te doby mam pokoj,musim to zatukat.Mozna to tim neni ale zkusit to muzes,preju at ti to funguje,ja s tim parkuju u panelaku,a pocity nic moc,ja byl jak ostriz,tak drzim palce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj me se stalo,ze jsme si myslely,ze nam odesel ten spinac v zamku,tak jsem to odvezl do servisu i s novym zamkem,na vymenu,ale ejhle zamek jsme vymenily ,cele dvere nastrojili zpatky a ono se zamklo cele auto,jen dvere u ridice nic,ani klicem,tak po hodine zkoumani,jsme zjistily ty draty ve dverich jak pises,tak tam prihnul nejake svorky a od te doby mam pokoj,musim to zatukat.Mozna to tim neni ale zkusit to muzes,preju at ti to funguje,ja s tim parkuju u panelaku,a pocity nic moc,ja byl jak ostriz,tak drzim palce.

Asi nevis konkretne jake svorky,co? Nebo kde priblizne? Ja tedka przkoumal celou kabelz, jestli neni nekde porusena, jestli i ty spojene draty jsou opravdu vsechny spojene a vsechno vypada dobre. Zkusil jsem znova vyndat svorkovnici a zandat zpatky a opet pri vyndani se mi ty dvere nezamkly. A vim 100%, že předtim se mi zamykaly, když jsem ji vytahl :( Není nějaká duše, která by to vyzkoušela u sebe třeba při montování něčeho jiného? :) Že by si jen všimla, zda se mu auto zamkne nebo ne? :)¨Jinak žárovku jsem nenapojoval, tolik času na ulici dnes už mít nebudu :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skús prosím tu žiarovku, stačí paralelne na motor resp to napoj vo dverách. ak bude svietiť pri zamknutí alebo odomknutí do dverí máš vedenie OK.

Potom už len fyzicky ten zámok riešiť

Profore a prosim na jake presne draty to napojit? Protože do centrálu jich jde hafo, tak pokud nevis barvicky? Dle DP jsem zjistil, že asi nějaká kombinace na bílé svorkovnici, pozice 3,4,5 nebo 6. Nebo to mam napichnout pres rozdvojku tesne pred pruchodkou za plech k motrorku centralu? Jestli jsem to teda popsal nejak smysluplne :) Děkuju moc za pomoc

Editováno: , autor: mostunge
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...