Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

M-a-r-e-k

centrál - závady, poruchy, nefunkční

Doporučené příspěvky

Tak ja mel automatické zamykani... Takže auto bylo zamknute, nicméně central cvakal, jako by to auto chtěl odemknout. Dělal to nějaký špatný kontakt který za normálních okolností systemu říkal, ze klíč byl výrazem (tím se auto odemklo) a to cele se tam rvalo - odemykalo a zase zamykalo. Ale uznávám, to bylnasi jiny případ, než ten tvůj...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

je možné, že by to dělal mikrospínač v zámku? Vzhledem k tomu, že stahovačky ve dveřích jsou nýtované, tak se mi to nechce jen tak pokusem rozdělávat. Ještě někdo měl podobný problém?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mám ten samý problém na své Fábii , origo centrál, výbava komfort a za jízdy cvaká a zamyká a odemyká samo dveře, všechny kromě šoférových, s tím je spojeno i osvětlení interiéru při otevřených řidičových dveří a odjištění pátých dveří ve smyslu cvak zamkne, nesvítí a páté dveře zajištěny a pak samo cvak odmekne, rozvítí se interiérové světlo a odjistí páté dveře.....svazky drátů do dveří jsem lomcoval a nemá to vliv, je to jako by někde blbla kostra...nevíte kde začít hledat ?? Je to na zblbnutí a jelikož to má el. švihadla za nýty, tak se mi do toho taky moc nechce....

Editováno na miketwo

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

ještě nás napadla komfortka, jestli ta náhodou neblbne. Podívám se nejprve do průchodky ve dveřích, jestli tam není nějaký ten kablík žvejknutej.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak nikde zadna chyba zapsana neni,svetylko se rozsveci i zhasina a hned po nastartovani me to v aute zamklo,ale jen jednou z asi 10 jizd

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pánové dnes známému přestala fabka odemykat a zamykat origo dálkou vystřel. klíčem. Při zmáčknutí tlačítka odemčení se ale rozsvěcí stropní lampička a při zmáčknutí zamykání lampička zhasne. Zamykat a odemykat klíčem v zámku centrál funguje. Že by odešla komfortka? Ale to by asi nereagovala dálka při zamčení a odemčení ta stropní lampička ne?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zakladem hledani problemu je diagnostika a pokud nic nepise,tak pak hledat,ale delat to obracene je celkem blbost.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

tak problém s centrálem (se samovolným zamykáním a odemykáním) je vyřešen. Byl špatně nacvaknutý konektor uvnitř dveří do zámku (nezacvaknutá ta zajišťovací packa). Snad už to bude ok.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mám následující problém na své fábii I: odemknu dálkou celé auto (lampička svítí), otevřu pouze dveře u spolujezdce a auto se po asi 1 min zamkne. Dělá to jen u PP dveří spolujezdce. Pokud zřejmě stačím dveře rychle zase zavřít, tak se již nezamkne. Věděl by někdo, kde hledat závadu?

Editováno na psurn

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Díky za odpověď, zřejmě to bude ten mikrospínač, zkoušel jsem teď ještě lampičku a ta se při otevření též nerozsvítí. Vlastně tento u spolujezdce ničemu moc as nevadí, jen člověk musí dávat bacha, aby si nezabouchl klíče. Nefunguje zřejmě již delší dobu, protože když vystoupila jen partnerka, tak se již několikrát nedostala do kufru a já si myslel, že je to bezpečnostní zabezpečení, aby ho někdo jen tak neotevřel.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jo mikrospinac. Poznas tak , ze se nerozsviti lampicka nebo svetla ve dverich. Me to zacina delat u ridice. Zavru a nejde zamknout dalkacem a sviti svetla v kabine. Mikrospinac to chytne treba az na potreti a to musim bouchnout....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahojte všetci. Mám otázku ohľadom centrálneho zamykania bez DO. Jedná sa o to, že už neotvára ani jedny dvere okrem na strane šoféra, ostatné dvere musím ručne otvorit z vnútra. Chyba sa objavila tak, že ráno keď som sa chystal do roboty vtedy všetko v pohode bez problémov som vedel otvoriť všetky štyri, avšak keď som dorazil do roboty približne pól hodina cesty, vtedy som už zamknúť nevedel vlastne centrál už nefungoval musel som po jednom zamknúť. Po fajronte sa my podaliro znova to čo ráno, že otvoriť sa dalo bez problémov, ale zas keď som dorazil domov tak vtedy sa zamknúť znova nedalo. Otvdedy už vobec nefunguje. Ja si myslím, že to móže byť buď s riadiacou jednotkou alebo nejaké relátko. Práve preto sem píšem, že určite sa nájde nejáký odborník, ktorý mi to vie povedať aspoň približne. Mimochodom dnes som rozobral dvere na strane šoféra a skúšal som, počul som pod volantom cvakať takže ja si mylím, že signál dostáva len to von už neposilena na ostatné dvere. Ďakujem za odpovede!!

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím.

Máme problém s centrálem u Fábie I RS. Nezamyká nám pravé zadní dveře. Když ručně zamknu, tak dálkou dveře odemknu. Nevíte kde hledat problém ? Děkuji.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

zdravim,

chtěl jsem se zeptat zda jste někdo neřešil podobný problém co nastal u mě. když odemykám nebo zamykám auto přes DO reagují všechny dveře krom řidiče. když dám klíč do zámku a otočim tak reagují všechny dveře. nemáte někdo radu co s tím ?? Mikrospínač je ok.

Děkuji za rady.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Klíčem zamykáš mechanicky. Mrkni na kabeláž a konektory ve dveřním sloupku.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím chlapi,

mal by som otázku. Mám fabiu r.v. 2001 s centrálnym zamykaním ale bez DO. Iba klasika kľúčom, bez alarmu, bez elektrických okien...

Stala sa mi taká vec, že mi to prestalo fungovať. Pri zamykaní aj odomykani, sa odomknú vždy iba vodičove, resp spolujazdcove dvere (podľa toho na ktorej strane to skúšam).  Akoby nebola elektrika. Preveril som poistku, tá je OK. A tým som zatiaľ asi skončil.

Vie niekto poradiť, kde sa k tomu nachádza nejaká riadiaca jednotka, prípadne aj čo na nej zmerať aby som preveril či je KO, alebo je problém niekde inde.

Čítal som tu niekoľko tém a príspevkov, ale 90% sa týka centrálu s DO, no ja mám bez. Nič sa mi tu nepodarilo nájsť.

Prípadne sa tu riešili také závady, že to fungovalo iba občas, alebo zamykalo a odomykalo ako sa tomu zachcelo, no nič z toho nebol môj problém. U mňa to vyzerá fakt, akoby som nemal elektriku. Akumulátor je OK, napätie je v poriadku a auto aj štartuje.

Ak by teda vedel niekto poradiť kde nájsť nejakú riadiacu jednotku, tak by som bol rád. Prípadne kadiaľ ide nejaký hlavný "komunikačný" kábel celého centrálu, aby som ho vedel skontrolovať.

Ďakujem.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ešte doplním:

Dnes som spozoroval, že pri zamykaní aj pri odomykaní akoby za prístrojovkou niečo cvaklo, akoby relátko. Predpokladám, že reléový box bude niekde tam, ale netuším ako sa k nemu dostať.

Niekde sa tu písalo aj ohľadom snímača zatvorenia dverí. Toto predpokladám mám v poriadku, pretože pri zatvorených dverách mi svetlo vo vnútri nesvieti. Rozsvieti sa až pri otvorení vodičových dverí. Po zatvorení dverí po nejakom čase svetlo zhasne.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se