Přejít na obsah

centrál - závady, poruchy, nefunkční


M-a-r-e-k

Doporučené příspěvky

Tak jsem dneska zase zkoumal a zkoumal a napojil jsem zarovku u A sloupku a pri zamceni i odemceni blikala. Pak jsem ji zkusil i samostatne u konektoru k zamku a taky blikala, takze to vypada na neporusenost vedeni. Nafotil jsem i polohy zamku, pri odemceni a zamceni a vypada to, ze je tam vse v pořádku, takže mě čeká asi ta špatná varianta s mrtvým mikrospínačem na zamknutí uvnitr zamku:( Prectu si tady znova forum a snad budu chytrejsi. Nejake rady predtim, nez se do toho pustim? A ještě jsem zjistil, ze na moje auto asi leze senilita a rozpada se lol Jak presne vratit takovej ten krouzek okolo vlozky zamku, aby tam drzel( furt mi pada:( )? :) (foto č.3) JA se teda ponorim do DP, ale pokud by nekdo rychle vedel, byl bych vdecnej. A zajimavost: když jsem zase vsechno napojil jako predtim, tak mi najednou funguje i stahovani okynek a zamykani pres ovladac ve dverich(krom ridice), fakt nechápu :aggressive:

pozn. ten krouzek se tam nasune nejdriv z leve casti bliz ke dverim a pak se doklapne. Musite najit presnou pozici toho dolniho sroubku,aby vam to tam dobre zapadlo.. pak uz jen utahnou ci povolit :) Hodne mi pomohl obrázek od Rayxe, tímto děkuji :)

post-7483-1211915055_thumb.jpg

post-7483-1211915070_thumb.jpg

post-7483-1211915083_thumb.jpg

post-7483-1213040240_thumb.jpg

Editováno: , autor: mostunge
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem rozdelal jeden z tech zamku a koukal na studene spoje, zda tam nejaky neni a bohuzel nebyl :( Mikrospinace vypadaji na pohled taky dobre, takze ja uz prestavam tušit :( Nemá pls někdo ten zámek na pujčení, abych zbytečně nekoupil zase další motor a opět nefungoval, to bych raději už koupil celouh stahovačku s plechem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem dneska zase montoval autíčko a zjistil pár věcí. Kabeláží to ai nebude, protože jsem zapojil svoji starou kbelaz, co jsem mel na originalnim plechu a dvere se taky nezamykaly. Pak jsem zkusil i odsroubovat to cele spojeni okolo tahla, co je na zamku centralu a nechal tam jen sroubek pro pripad, ze by to bylo spatne smontovane a ani to nepomohlo, ridic se dal nezamyka :( Zjistil jsem ale, ze kdyz si auto zamknu na madle, tak bych ho mel nejdriv jen odemknout a pak az otevrit, ale ja ho rovnou otevru. Tak me napada jedine uz asi nejakej ten spinac, co dela safe, napada vas neco? Stale neni nekdo, kdo by mel navic central nebo chtel zkusit namontovat do sveho auta ten muj? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už mám vyřešeno :palec2: Přišel jsem na tu záhadu, co mi otravovala nekolik týdnů život:) V prilozenem obrazku je plisek, kterej kdyz rozebirate zamek, tak se musi ten konec dat presne do urciteho mista (takovej chlivecek) a ja jsem to mel vedle toho mistecka. Na funkcnosti se to nepozna, ale kdyz vezmete za zavřené dveře, tak jo :) Takže se vyvarutje tehle malickosti a budete v klidu :)

Snad se to nekdy nekomu bude v budoucnu hodit a bude mit aspon odpověď na to, když mu nebudou zamykat dveře:)

post-7483-1213039874_thumb.jpg

Editováno: , autor: mostunge
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Chci se zeptat.Pokuď jsem měl na F1 RV září/03 ŘJK 6Q0 959 433H(bez dálky),tak mi fungovalo ovládání centrálu přes vnitří kliku dveří řidiče nebo spolujezce, ale těd jsem dal 6Q0 959 433E a tam už to nejde. Musím buď otevřít tlačítkem na řidičových dveřích nebo vyndat klíček ze zapalování(mám aktivní automatické zamykání).Umí mi někdo poradit co s tím?

:help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Chci se zeptat.Pokuď jsem měl na F1 RV září/03 ŘJK 6Q0 959 433H(bez dálky),tak mi fungovalo ovládání centrálu přes vnitří kliku dveří řidiče nebo spolujezce, ale těd jsem dal 6Q0 959 433E a tam už to nejde. Musím buď otevřít tlačítkem na řidičových dveřích nebo vyndat klíček ze zapalování(mám aktivní automatické zamykání).Umí mi někdo poradit co s tím?

:help:

co tímhle máš na mysli? : "ovládání centrálu přes vnitří kliku dveří řidiče nebo spolujezce". Co kodovani tenove komfortky,nakodoval jsi ji stejne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co tímhle máš na mysli? : "ovládání centrálu přes vnitří kliku dveří řidiče nebo spolujezce". Co kodovani tenove komfortky,nakodoval jsi ji stejne?

Na mysli mám to,že když je auto zamčeno po rozjezdu automaticky,tak nejde odemknout centálně vnitřní kličkou řidiče ani spolujezce,ale jen na dvakrát jednotlivé dveře nebo vytažením kličku ze zapalování a nebo tlačítkem vedle ovladání oken.A to samé platí o zamykání,když zatlačím kolíček ve dveřích,tak se zamknout dveře řidiče nebo spolujezce,ale né centrál.

Je nákodovaná na funkci 07

00067 (Centrální zamykání s elektrickým stahováním 2 oken pro otvírání všech dveří)

funkce 10

kanál 03 - 1 (Aktivace automatického uzamčení dveří (při rychlosti nad 15 km/h))

kanál 04 - 1 (Automatické odemknutí dveří při vytažení klíčku zapalování(aktivace/deaktivace))

kanál 08 - 1 (Aktivace a deaktivace směrových světel při odemykání)

kanál 09 - 1 (Aktivace a deaktivace směrových světel při zamykání)

ostatní kanály na 0

Editováno: , autor: Kubenec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

ahojte vsetci , potreboval by som od vas pomoc. mam Fabiu 1,4MPi 2001 Comfort, obcas mam problemy so central. zamykanim. ked auto odomknem a otvorim dvere a uz si sadnem do auta zamkne mi vsetke dvere a po chvili odomkne a to mi robi najma ked je teplo v zime ani velmi nie. mal uz niekto taky problem.?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
počkat, to mě dost zajímá. teď mimo ten problém. Napište kdo opravdu víte, jak to je.

Moc bych po tom automat. zamčení po rozjetí toužil :D ,ale já si myslel, že by na to bylo potřeba ještě nějaký "čidlo" nebo něco. To to vážně jde jen nakonfigurovat ?!?!?

Zdar ja to mam taky maš špatni motorek ve dveřich po levé straně my to děla uplně to sami :laugh.gif motorek original stojí 3300Kč a namontovaní 400-500 v autorizovaním servisu ;) kdybys to našel levněji tak dej vědet zatim zdar napiš mi na imejl Frenkyxxx40@seznam.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Nevíte někdo, kde VAGem zjistím, který dveře mi signalizují, že jsou otevřené ?

Svítí mi světlo v interiéru a auto nejde zamknout ani klíčem, ani DO ani čudlíky na předních dveřích - jedině

tlačítkem s klíčem na ovládacím panelu řidiče. Odemknout to lze i přes DO.

Co by to mohlo být, nějaký mikrospínač v zámku? (ale kterém??)

Ve VAGu se mi to nepřipojilo k jednotce centrálu, ale jen ke komfortce. Nahrazuje komfortka i jednotku centrálu??

Mám DO na přívěšku - není to ještě součástí klíče. Je to MR 2000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Trochu ozivim tuto temu. Mam totiz podobny problem:

Obcas (asi tak 10-20% otvoreni) sa pri otvoreni auta (ci uz origo centralom klucom v zamku alebo dorobenym centralom alebo tlacikami na madle vodicovych dveri) otvoria vsetky dvere, a o pol sekundy na to sa vsetky tri dvere okrem vodicovych zatvoria. Rovnako nie je mozne utvorit kufor. Bohuzial, neviem ako to nasimulovat - proste to robi obcas. Obcas to na druhykrat uz ide, niekedy mi stoja pasazieri pri aute jak kone pred postou a mne sa zvysne dvere podari otvori az na 6-7krat. Pritom to stale robi to iste - otvori a o pol sekundy zatvori.

Central je domontovany ale zavada sa prejavovala aj predtym.

U vodicovych dveri bol vymeneny mikrospinac za nie ten isty typ, ale funguje zatial spolahlivo (ani raz sa mi nestalo aby svetlo pri otvoreni dveri nezasvietilo, resp naopak, svietilo nahodne pocas zatvorenych dveri) - tento mikrospinac by som vylucil. Moja otazka znie ktory z mikrospinacov moze byt vadny? Je mozne ho hladat nejakou realnou cestou? Napr napichnut sa na vsetky stplpiky a zamykat/odomykat az dovtedy kym sa zavada neprejavi?

Fabia 1.4 16V 55KW; rv 2000

Editováno: , autor: mafiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jo jo, byly to dveře u řidiče. Ten mikrospínač byl trvale seplý, tak hlásil otevření dveří. Nepodařilo se mi ho rozchodit, chce to sehnat nový - tak jsem provizorně jednu žílu přestřihl, aby byly dveře "stále zavřené". Auto jde zamykat DO, vše funguje, i SAFE mód. Jen "maličkost" - když zapomenu rozsvícený světla, tak při otevření to nesignalizuje :aggressive: No jo, až ho seženu, tak to ještě jednou rozeberu...

.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobrý den,chtěl bych poprosit o radu.Fabii 1.4 MPI r.v.2002.Central fungoval uplně normálně,ale v posledních dnech se mi nechtěně zamyká.Když odemknu za použítí DO,nasednu a zavřu dveře řidiče,okamžitě se samy zamknou dveře.když je odemknu DO a zase otevřu dveře řidiče,tak se zase okamžitě všechny dveře zamknou.

Nevíte čím by to mohlo být?Děkuji za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Dobrý den,chtěl bych poprosit o radu.Fabii 1.4 MPI r.v.2002.Central je originál a fungoval uplně normálně,ale v posledních dnech se mi nechtěně zamyká.Když odemknu za použítí DO,nasednu a zavřu dveře řidiče,okamžitě se samy zamknou dveře.když je odemknu DO a zase otevřu dveře řidiče,tak se zase okamžitě všechny dveře zamknou.Teď se mi stává,že se mi dveře z ničeho nic zamknou za jízdy.Nevíte čím by to mohlo být?Nebo jestli něco uvidí diagnostika?Děkuji za radu.

Editováno: , autor: vitezslav2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zdravím všechny,

mám F1 a koupil jsem ji s DO. Podle toho co jsem koukal, je to DO pro O1. Fábku mám od února a zatím vše fungovalo ok, ale teď se začaly projevovat problémy. Často se stává, že když chci auto odemknout, nebo zamknout, musím tlačítko držet delší dobu, třeba 2 - 3 vteřiny, než se odemkne/zamkne. Autem jezdím každý den a baterie jsou v ovladači nové. Včera jsem auto nechal stát celý den (víe než 24h). Když jsem k němu dnes přišel, nešlo odemnkout pomocí DO. Připadne mi to, jako kdyby si auto nepamatovalo kód z DO.

Má někdo nějakou radu ? dík...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...