Přejít na obsah

Parkovaci senzor - cidla do laku


Jeff

Doporučené příspěvky

Uvazuji o nastrikani cidel parkovaciho asistenta do laku. Rad bych znal vase zkusenosti, pokud jste to uz nekdo delal. Muzu je nechat nastrikat v lakovne, nevim ovsem, jaky postup lakyrnik zvoli. Pokud klasicky (pripravek na plasty + plnic + lak), nemuze dojit pote k nejake omezene funkcnosti senzoru? Povrch senzoru je z takoveho zvlastniho materialu, asi nejaky plast, mam obavy, aby nedoslo pri lakovani v nejakemu naruseni nebo naleptani povrchu.

Vzhledem k tomu, ze na oktavkach jsou cidla lakovana, tak z toho usuzuji, ze by asi nemel byt problem.

Nevadi tedy ultrazvukovemu signalu pruchod pres plastovou (pripadne lakovanou stenu cidla)? Rad bych znal princip cinnosti senzoru.

Muzu si cidla striknout i doma sam. V tom pripade jaky postup zvolit?

Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak, tiež som striekal obyčajným autolakom v spreji biele čidlá z O2 na čiernu farbu a je to bez problémov. Farba drží, senzory fungujú aj po vyše roku... Dokonca funguje (vrátane diagnostiky) aj kombinácia čidlá + káblový zväzok z O2 v kombinácii s RJ z F1...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strikali jste na cidla primo a jen vrchni lak? Ted jsem si procital v sekci instalacni manualy postup lakovani plastu od clena Vasa a on popisuje, ze pouzil zezacatku odmastovadlo a pak zaklad na plasty (pro naleptani povrchu), pak plnic (to jen pro pripad hladkeho povrchu) a nakonec vrchni barvu a bezbarvy lak.

Na cidlo predpokladam plnic neni potreba, ale co ten zaklad na plasty? Ano ci ne? Jde mne jen o to, zdali ho pouzit pred vrchni barvou nebo je to zbytecne a staci hned nastrikat nahotovo bez zakladu na plasty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Octavia foru si jeden nechal dodelavat parkovaci asistent v origo servisu a po pul roce je stav viz foto v odkazu:

http://forum.skodahome.cz/index.php?s=&amp...st&p=246877

A o to mne prave jde. Aby se mne pri striknuti pouze lakem nestalo neco podobneho, treba za 1.5 roku nebo pozdeji.

Gil, Igor > verim vam, ze po vasem striknuti je senzor ok, ale prece jenom po shlednuti toho linku zacinam uvazovat ze pouziju asi pripravek na plasty a plnic + horni kryci lak.

Stale si ale nejsem jisty, jestli plnic + vrchni lak nezbusobi omezenou funkci cidla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čo sa týka plniču, tak neviem fundovane poradiť, no v mojom prípade pomohlo čidlá odmastiť, jemne som ich prebrúsil 1200-vkou brúsnym papierom, strekol som ich základovou farbou a za 24 hodín som dal 2 tenké vrstvy čiernej polomatnej. Drží to bez problémov, auto umývam wapkou a bez problémov a čidlá stále fungujú aj po tých 3 vrstvách farby -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dnes jsem dokoncil nastrikani samotnych cidel doma, ponevadz lakyrnik se k teto praci stavel vyhybave. Lista i drzaky cidel jsou jeste u nej v lakovne.

Na cidla jsem nepouzil plnic. Postup prace jsem volil podobny, jako tady kluci, tzn. cidla zdrsnit smirkovym papirem c.1500, pak odmastit a striknout zakladem na plasty. Ten jsem koupil od motipu za 74kc. Nechal jsem 24 hodin schnout a nastrikal dvouvrstvym krycim lakem v jedne vrstve a dvouvrstvym bezbarvym lakem po 30 minutach take v jedne vrstve. Sprej jsem pouzil ze Skoda origo prislusenstvi, prodava se v kombinaci s vrchnim lakem a cena je asi 260 kc.

post-218-1186321690_thumb.jpg

post-218-1186321701_thumb.jpg

post-218-1186321722_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem dokoncil nastrikani samotnych cidel doma, ponevadz lakyrnik se k teto praci stavel vyhybave. Lista i drzaky cidel jsou jeste u nej v lakovne.

Na cidla jsem nepouzil plnic. Postup prace jsem volil podobny, jako tady kluci, tzn. cidla zdrsnit smirkovym papirem c.1500, pak odmastit a striknout zakladem na plasty. Ten jsem koupil od motipu za 74kc. Nechal jsem 24 hodin schnout a nastrikal dvouvrstvym krycim lakem v jedne vrstve a dvouvrstvym bezbarvym lakem po 30 minutach take v jedne vrstve. Sprej jsem pouzil ze Skoda origo prislusenstvi, prodava se v kombinaci s vrchnim lakem a cena je asi 260 kc.

Asi jsi se spletl a místo základu na plasty jsi vyfotil od Motipu vrchní lak.

Takto vypadají čidla po asi po třech letech,je to buď z výroby,nebo v servisu škoda,známý to tak koupil.

post-655-1186323505_thumb.jpg

post-655-1186323529_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem dokoncil nastrikani samotnych cidel doma, ponevadz lakyrnik se k teto praci stavel vyhybave. Lista i drzaky cidel jsou jeste u nej v lakovne.

Na cidla jsem nepouzil plnic. Postup prace jsem volil podobny, jako tady kluci, tzn. cidla zdrsnit smirkovym papirem c.1500, pak odmastit a striknout zakladem na plasty. Ten jsem koupil od motipu za 74kc. Nechal jsem 24 hodin schnout a nastrikal dvouvrstvym krycim lakem v jedne vrstve a dvouvrstvym bezbarvym lakem po 30 minutach take v jedne vrstve. Sprej jsem pouzil ze Skoda origo prislusenstvi, prodava se v kombinaci s vrchnim lakem a cena je asi 260 kc.

Asi jsi se spletl a místo základu na plasty jsi vyfotil od Motipu vrchní lak.

Takto vypadají čidla po asi po třech letech,je to buď z výroby,nebo v servisu škoda,známý to tak koupil.

Ne nespletl jsem se. Je to opravdu zaklad na plasty. Toto je mensi baleni 150 ml. Prikladam foto zadni strany spreje. Pak maji jeste vetsi baleni, kde je jiz uvedeno ze se jedna o Primer. Ptal jsem se na to specielne prodavace, protoze mne to bylo take divne. Jinak cidla jsem nejprve dobre "odrhl" smirglem, nez jsem daval Primer. Snad to nejaky ten rok vydrzi.

post-218-1186330537_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem dokoncil nastrikani samotnych cidel doma, ponevadz lakyrnik se k teto praci stavel vyhybave. Lista i drzaky cidel jsou jeste u nej v lakovne.

Na cidla jsem nepouzil plnic. Postup prace jsem volil podobny, jako tady kluci, tzn. cidla zdrsnit smirkovym papirem c.1500, pak odmastit a striknout zakladem na plasty. Ten jsem koupil od motipu za 74kc. Nechal jsem 24 hodin schnout a nastrikal dvouvrstvym krycim lakem v jedne vrstve a dvouvrstvym bezbarvym lakem po 30 minutach take v jedne vrstve. Sprej jsem pouzil ze Skoda origo prislusenstvi, prodava se v kombinaci s vrchnim lakem a cena je asi 260 kc.

Asi jsi se spletl a místo základu na plasty jsi vyfotil od Motipu vrchní lak.

Takto vypadají čidla po asi po třech letech,je to buď z výroby,nebo v servisu škoda,známý to tak koupil.

Ne nespletl jsem se. Je to opravdu zaklad na plasty. Toto je mensi baleni 150 ml. Prikladam foto zadni strany spreje. Pak maji jeste vetsi baleni, kde je jiz uvedeno ze se jedna o Primer. Ptal jsem se na to specielne prodavace, protoze mne to bylo take divne. Jinak cidla jsem nejprve dobre "odrhl" smirglem, nez jsem daval Primer. Snad to nejaky ten rok vydrzi.

Jestli to je tak,mělo by to držet.

To označení je dobrej zmetek :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Dnes jsem dokoncil nastrikani samotnych cidel doma, ponevadz lakyrnik se k teto praci stavel vyhybave. Lista i drzaky cidel jsou jeste u nej v lakovne.

Na cidla jsem nepouzil plnic. Postup prace jsem volil podobny, jako tady kluci, tzn. cidla zdrsnit smirkovym papirem c.1500, pak odmastit a striknout zakladem na plasty. Ten jsem koupil od motipu za 74kc. Nechal jsem 24 hodin schnout a nastrikal dvouvrstvym krycim lakem v jedne vrstve a dvouvrstvym bezbarvym lakem po 30 minutach take v jedne vrstve. Sprej jsem pouzil ze Skoda origo prislusenstvi, prodava se v kombinaci s vrchnim lakem a cena je asi 260 kc.

Asi jsi se spletl a místo základu na plasty jsi vyfotil od Motipu vrchní lak.

Takto vypadají čidla po asi po třech letech,je to buď z výroby,nebo v servisu škoda,známý to tak koupil.

Ne nespletl jsem se. Je to opravdu zaklad na plasty. Toto je mensi baleni 150 ml. Prikladam foto zadni strany spreje. Pak maji jeste vetsi baleni, kde je jiz uvedeno ze se jedna o Primer. Ptal jsem se na to specielne prodavace, protoze mne to bylo take divne. Jinak cidla jsem nejprve dobre "odrhl" smirglem, nez jsem daval Primer. Snad to nejaky ten rok vydrzi.

ten základ na plasty je docela duležitý protože ten plast jako rozleptá ber to v uvozovkách aby potom ta barva na tom dobře držela a neodlupovala se s toho plastu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 let později...

Ahojte. Kupil som parkovacie senzory Valeo. Predajca uvadza, ze su lakovatelne. Parkovacie senzory su s krytkou, ked ich na auto nasadim tak je senzor z vonku a nelícuje s karoseriou. Zaujima ma, ci môžem senzor s krytkou nastiekat do farby karosérie , alebo ho musím rozobrať a po dieloch striekat? Pripájam aj fotku senzorov.

20170218_081824.jpg

20170218_081820.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem za radu. O tom priestore medzi obalom a snimacom som cital aj ja, ale realne sa tam nachádza gumove tesnenie, malý kruzok. prípade ze by som to s farbou presvihol je mozne farbu zmyt riedidlom bez poskodenia alebo ked ho pouzijem tak je senzor poskodeny? Nemam s tym skúsenosť tak sa blbo pytam [emoji2]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V prípade, že to zastriekaš, žiadným riedidlom to dôkladne nevyčistíš. Či tým riedidlom poškodíš senzor, netuším. Napadlo ma, do toho medzipriestoru natlačiť niečo mastné, ako vazelínu, napríklad straršiu očnú masť. Tá ma taký tenký špic a dá sa aplikovať na celokm tenučkú vrstvu,  tým by sa to opatrne možno dalo. Potom dôkladne umyť technickým benzínom.  Nemám to vyskúšané, len uvažujem ako na to. Že okolie musíš najprv dôkladne odmastiť, prípadne streknúť  nejakým plničom je nám jasné..., aby tá farba na plaste vôbec držala.  
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...