Přejít na obsah

1.6 75 kw - spotreba oleja


Peter50kw

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny!

OI s benzínovým motorem 1,6 75kW (rok 2003) mám cca 1,5 roku. Zjišťuju, že motor "žere" příliš mnoho oleje.

Občas se po nastartování z výfuku vyvalí tmavý dým. Při zastavení (např. před křižovatkou) je po chvíli v kabině cítit nepříjemný zápach spáleného oleje.

Jinak si myslím, že je vše v normě. Motor táhne, spotřeba (60% dálnice, 40% I.třída) cca 7l/100km.

Zatím jsem s motorem nic nepodnikal.

Má někto zkušenosti s podobným problémem? Na co se mám připravit?

Dík!

Těžko říci chlape, předně napiš, kolik ti to bere. Další věc je, jakou používáš viskozitu. Motor ještě nemusí být v tahu, když ti bere trochu oleje. (Tuším, že výrobce udává neskutečných 1L na 1000km). Já dávám Castrol Magnatec 5W-40. Naleju po horní rysku a když měním po 15.000 km, tak je tam oleje po spodní rysku - nedolývám mezi výměnama. Dříve jsem experimentoval s 0W-30 a auto vzalo 0,5l na 15,000. Add puch v interiéru - vyměň kabinový filtr. Žádný pachy do interieru z motoru nesmí pronikat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Zdravím všechny!

OI s benzínovým motorem 1,6 75kW (rok 2003) mám cca 1,5 roku. Zjišťuju, že motor "žere" příliš mnoho oleje.

Občas se po nastartování z výfuku vyvalí tmavý dým. Při zastavení (např. před křižovatkou) je po chvíli v kabině cítit nepříjemný zápach spáleného oleje.

Jinak si myslím, že je vše v normě. Motor táhne, spotřeba (60% dálnice, 40% I.třída) cca 7l/100km.

Zatím jsem s motorem nic nepodnikal.

Má někto zkušenosti s podobným problémem? Na co se mám připravit?

Dík!

Taky sem zjistil,že mě motor 1.6 74KW AKL žere olej.Tak 1L na 1000km.Auto ma najeto 150000KM.Kolik ma najeto tvoje?

Auto jezdí tak za 6,5-8L.Co používáš za olej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

1.6 74kW -

Ja kdyz jsem mel kolem 10 000km tak uz jsem musel dolejt 1L - 5W40 pouzivam. Pak do tech 15 000km to v poho uz dalo a nastava vymena za novej.

Vzdy nakoupim 5L - ten jeden litr mam tedy na doliti po tech 10 000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 5 měsíců později...
Zdravím všechny!

OI s benzínovým motorem 1,6 75kW (rok 2003) mám cca 1,5 roku. Zjišťuju, že motor "žere" příliš mnoho oleje.

Občas se po nastartování z výfuku vyvalí tmavý dým. Při zastavení (např. před křižovatkou) je po chvíli v kabině cítit nepříjemný zápach spáleného oleje.

Jinak si myslím, že je vše v normě. Motor táhne, spotřeba (60% dálnice, 40% I.třída) cca 7l/100km.

Zatím jsem s motorem nic nepodnikal.

Má někto zkušenosti s podobným problémem? Na co se mám připravit?

Dík!

Nazdárek,mám ten samí problém a mě to žere už 1,5l na 1000km.Autíko má najeto 43000km a zítra jedu do servisu a udělám tam pěkný čoro a potom ti napíšu co to bylo.Celou dobu mě ujištovali že je to v normě a že je to stylem jízdy.Tak jsem udělal testík a netočil jsem to více než 3500 ot.za min. a je to akorád horší.Výfuk mám černý jak nějaká stará tatra,tak já ti potom napíšu.Čus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdárek,mám ten samí problém a mě to žere už 1,5l na 1000km.Autíko má najeto 43000km a zítra jedu do servisu a udělám tam pěkný čoro a potom ti napíšu co to bylo.Celou dobu mě ujištovali že je to v normě a že je to stylem jízdy.Tak jsem udělal testík a netočil jsem to více než 3500 ot.za min. a je to akorád horší.Výfuk mám černý jak nějaká stará tatra,tak já ti potom napíšu.Čus

Taky záleží jestli jezdíš krátky trasy ,ale 1,5l na 1000 je dost ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam najeto 130tis a zralo me to 8l na 10tis, tak jsem dal nove guferka na ventily a ted me zere max tak ten 1l na 10tis!ale jeden co mel nalitano 250tis mel stejny problem, udelat taky ty gufera a nevydrzely mu pistni krouzky. olej mu letel vyfukem. takze to asi chce mozna resit co nejdrive!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AHOJ PAVLE01, MÁM STEJNÉ AUTO JAKO TY. DOKONCE I STEJNÝ ROK VÝROBY, NAJETO 85 000 KM A TAKY PAPÁ OLEJ. MEZI VÝMĚNOU PO 15 000 KM DOLÉVÁM TAK 2 L. POUŽÍVÁM CASTROL MAGNATEC 5W 40. A CO SE TÝČE TOHO ŠTIPLAVÉHO ZÁPACHU V KABINĚ JAK PÍŠEŠ MĚL SEM STEJNÝ PROBLÉM, ALE UŽ JE TO VYŘEŠENO :palec2: BYLA PRASKLÁ TA HADICE / TAKOVÁ TA HARMONIKA / CO VEDE OD VZDUCHOVÉHO FILTRU K MOTORU, JE NA NÍ TAKOVÁ ODBOČKA S MENŠÍM PRŮMĚREM A TA BYLA PRASKLÁ. ZJISTIL SEM TO KDYŽ SEM MĚNIL VZDUCHOVÝ FILTR. SUNDEJ KRYT MOTORU A JUKNI NA TO, NEJSPÍŠ TO BUDE ONO A PŘIPRAV SI 1 500 KČ lol TO JE HNUS , ZA KOUSEK PLASTU TAKOVÝ BALÍK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej nikde nekvapka, papka stale viac. V servise tvrdia, ze vymena guferiek ventilov vyzaduje demontaz hlavy a pytaju zato 4500 penazi (150 eur). Keby som isto vedel, ze to pomoze idem dotoho. Uz som dolial od aprila 2 1/2 litra a to este nema 10 kkm.

Na emisiach presiel s dokonalymi hodnotami. Mozno zato, ze pri merani emisii bola zapnuta klima a mal malinko vyssie otacky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no 4500 bych jim moc neveril, ja menil gufera i krouzky na pistech, pac mi moje 1.6 zrala litr oleje na 1000km, po najeti 90 000km zacla neuveritelne zrat olej, spocitam ti jen naklady na vymenu gufer (ale tvuj problem bude jako u me v krouzkach na pistech,taky mi to pomalu zacinalo a zhorsovalo se to ) kdyz ti sundaji hlavu, vetsinou je treba vymenit i tesneni pod hlavu,saci a vyfukove tesneni,tesneni pod klapu,zabrousit ventily,nejake gufera na vacce,olej

rozhodne si nenech jen vymenit gufera,chtej premerit tlaky ve valcich a pokud jeden bude mit min jsou to krouzky, cele me to vyslo asi na 14 tisic, ale ne ve skoda servise, tam by to stalo 3x tolik

hold mel jsem zapecenej jeden stiraci krouzek, tezko rict jak k tomu doslo a kvuli blbine za par babek oprava za 15 k

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AHOJ CHLAPI :palec2: MÁM 1.6 75KW R.V.2003 NAJETO 85 000 KM A TAKY MI TA MOJE KRÁSKA ŽRALA OLEJ JAKO TATRA V TERÉNU. KDYŽ SEM ODDĚLAL KRYT MOTORU, TAK SEM SE NESTAČIL DIVIT :kuk: CELÝ MOTOR BYL ZASRANÝ OD OLEJE, PRASKLA MI TOTIŽ PŘETLAKOVÁ HADICE OD MOTORU A PŘES NÍ TEN OLEJ PRSKAL VEN. V SERVISU MI ŘEKLI, ŽE TO U TĚCH 1.6 PRASKÁ ČASTO, TAK NA TO ZKUSTE HODIT OKO

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 creck - konecne jeden uzitocny prispevok - mne v tom servise tiez povedali, ze zaruku mozu dat len keby vymenili aj kruzky. Potom je otazka, ci sa da poznat - najlepsie pred demontazou hlavy, kde vlastne je problem. Za kruzky plus gufera chcu 25 papierov.

Editováno: , autor: Peter50kw
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Da sa nato spolahnut, ze premeranie tlakov ukaze zapeceny stieraci kruzok? Mne to vychadza skor na tie guferka - auto dymi chvilu po nastartovani, co podla mojho odhadu naznacuje, ze tam olej zateka zhora - teda cez kruzky.

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je ZAKAZANE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dymilo mi taky chvili po nastartovani,neustale se to zhorsovalo,ted po vymene krouzku vse ok a nevezme ani milimetr oleje ,pokud jsi ze severomoravskeho kraje , muzu ti dohodit mechanika co mi GO hlavy a vymenu krouzku udelal za necelych 15k (pokud bys vzal vse od seba vyslo by to jeste levneji,)

kdyz meril tlaky , tak jeden valec mel o 5 atmosfer min

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...