Přejít na obsah

1.6 75 kw - spotreba oleja


Peter50kw

Doporučené příspěvky

Kupil som oktu so 66000 km. Majitel tvrdil, ze olej medzi vymenami nedolieval, pri kupe auta bol olej na minime a mal 11000 od vymeny. Dal som vymenit olej, naliali to po maximom, po najazdeni 3500 km mam olej pobliz minima, co mi odhadom vychadza asi na 2dl/1000 km. Je to primerane? Uvazujem o vymene gufer ventilov. Co by ste poradili? Kolko taka vymena stoji?

Editováno: , autor: Peter50kw
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U 1,6 je to docela velká spotřeba oleje. Já mám 2.0 a tam by to ještě bylo v naprosté pohodě. Taky jsem přemýšlel nad výměnou gufer na ventilech. Stojí jen pár korun, a nemusí se snad ani sundavat hlava (myslím), takže by to memuselo být drahé. Taky jsem sem dříve psal dotaz jak se ty gufera mění, ale nikdo mi nic neporadil, tak se to snad rozjede teď. Ale je mi divné, že by po 66 tkm byli v háji gufera na ventilech nebo pístní kroužky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupil som oktu so 66000 km. Majitel tvrdil, ze olej medzi vymenami nedolieval, pri kupe auta bol olej na minime a mal 11000 od vymeny. Dal som vymenit olej, naliali to po maximom, po najazdeni 3500 km mam olej pobliz minima, co mi odhadom vychadza asi na 2dl/1000 km. Je to primerane? Uvazujem o vymene gufer ventilov. Co by ste poradili? Kolko taka vymena stoji?

Jakou specifikaci má ten olej co tam teď máš? Je blbost aby po 66tis.km bral motor olej. Já třeba mám přes 160tis. 1,6/74kW a nebere mi ani kapku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ze by ten motor nemal brat olej, to som nejak vytusil. Preto sa pytam.

Olej tam byval nejaky 5w30 a pri vymene som tam dal 5w40 od shellu, lebo sa mi nepacilo, ze bol po 11 kkm na minime. Tiez verim, ze to auto nema stacany tachometer - kupil som to od dobreho znameho - prveho majitela a ma aj original servisnu knizku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ze by ten motor nemal brat olej, to som nejak vytusil. Preto sa pytam.

Olej tam byval nejaky 5w30 a pri vymene som tam dal 5w40 od shellu, lebo sa mi nepacilo, ze bol po 11 kkm na minime. Tiez verim, ze to auto nema stacany tachometer - kupil som to od dobreho znameho - prveho majitela a ma aj original servisnu knizku.

Tak to je opravdu divný, 5W-40 je relativně hustej olej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neres to, jestli mas ok emise, dle navodu je normal 0,5l na 1000km, klidek.Ja dolivam 1l na 1500km, na vymenu ho tam proste postupne dam.Mam stejny motor a najeto 90000

takze jestli dobre pocitam, tak tam nalejes 10 litru oleje vicemene na jednu vymenu nebo ti utekla nula???

kazdopadne je to hodne...radim rozebrat, kouknout co s tim je a rychle spravit...

mi to nedalo, schvalne sem to sel taky zmerit...mam sice 1.8 20v, ale díkybohu nic, olej nezere...

Editováno: , autor: nity
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neres to, jestli mas ok emise, dle navodu je normal 0,5l na 1000km, klidek.Ja dolivam 1l na 1500km, na vymenu ho tam proste postupne dam.Mam stejny motor a najeto 90000

takze jestli dobre pocitam, tak tam nalejes 10 litru oleje vicemene na jednu vymenu nebo ti utekla nula???

kazdopadne je to hodne...radim rozebrat, kouknout co s tim je a rychle spravit...

mi to nedalo, schvalne sem to sel taky zmerit...mam sice 1.8 20v, ale díkybohu nic, olej nezere...

jezis, utekla mi nula, samo ze od vymeny k vymene, na 15000 km doleju 1l. Pardon.tohle bych urcite resil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
neres to, jestli mas ok emise, dle navodu je normal 0,5l na 1000km, klidek.Ja dolivam 1l na 1500km, na vymenu ho tam proste postupne dam.Mam stejny motor a najeto 90000

oprava-ma byt 15000km, ne 1500

Tak to mas tretinovu spotrebu oleja oproti mne. Tie 2 deci na 1000 km mi brala S120 ale tam to bola vyborna hodnota a vlastne medzi vymenami som dolieval maximalne ten liter aj to celkom lacneho oleja. Este som mal felcku 1.3 a tam sa hladina oleja za 15000 km ani nepohla. Takze dolievanie oleja medzi vymenami sa mi nepaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neres to, jestli mas ok emise, dle navodu je normal 0,5l na 1000km, klidek.Ja dolivam 1l na 1500km, na vymenu ho tam proste postupne dam.Mam stejny motor a najeto 90000

oprava-ma byt 15000km, ne 1500

Tak to mas tretinovu spotrebu oleja oproti mne. Tie 2 deci na 1000 km mi brala S120 ale tam to bola vyborna hodnota a vlastne medzi vymenami som dolieval maximalne ten liter aj to celkom lacneho oleja. Este som mal felcku 1.3 a tam sa hladina oleja za 15000 km ani nepohla. Takze dolievanie oleja medzi vymenami sa mi nepaci.

Ber to z te lepsi stranky, aspon je tam sem tam cerstvej olej.No, nez to resit drahou opravou, asi bych presel na cenove vyhodnejsi olej, treba mogul forte gx ja nevim uz co, proste ten nej tuzemsky a bylo by.A dostal by ses is dolivanim na stejnou, mozna mensi castku a myslim, ze Mogul je kvalitni olej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tym lacnejsim olejom to znie celkom rozumne. Zatial to este nieje take strasne. Bojim sa len, ze ta spotreba pojde este nahor.

Treba mogul Racing Pro, cena kolem 220 za litr a kdyz vezmes 7x200-1500,-,a to ses na 15000km na cene essa Ultron 4l, co ty na to?To vis, ze spotreba oleje uz jen poroste,ale u tehle novejch motoru je mozny, ze nektery druh oleje mu nesedne a jeho spotreba je radikalne jina nez pri pouziti jine znacky,Zkus to,a jestli se ho bojis, tak ho vymen treba po 5000km,ale uvidis rozdil ve spotrebe.Mozna.Lepsi nez hned letet do servisu a platit.Timhle NIC neprodelas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to teraz dolejem castrol txt-ckom. alebo sa daju tie oleje miesat a mozem dolievat rovno mogul Racing Pro? Najblizsia servisna prehliadka ma byt v aprili a u mna je to maximalne 5 kkm do vymeny. Mozno liter aj postaci.

asi bys mohl, ale ja bych to radsi nemichal, kort pres zimu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupil som oktu so 66000 km. Majitel tvrdil, ze olej medzi vymenami nedolieval, pri kupe auta bol olej na minime a mal 11000 od vymeny. Dal som vymenit olej, naliali to po maximom, po najazdeni 3500 km mam olej pobliz minima, co mi odhadom vychadza asi na 2dl/1000 km. Je to primerane? Uvazujem o vymene gufer ventilov. Co by ste poradili? Kolko taka vymena stoji?

Mam od nova 1.6/75kW MR2002 a olej zatim nedolivam ani mezi prodlouzenejma intervalama ( ty mi vychazi tak po 25tis ). Ted to ma najeto cca 70tis. Jo davam tam tusim Castrol SLX I LongLife.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to teraz dolejem castrol txt-ckom. alebo sa daju tie oleje miesat a mozem dolievat rovno mogul Racing Pro? Najblizsia servisna prehliadka ma byt v aprili a u mna je to maximalne 5 kkm do vymeny. Mozno liter aj postaci.

Já bych to nemíchal. Buď bych vyměnil celou náplň hned a nebo bych asi ještě dolíval ten olej co tam máš a počkal na pravidelnou výměnu oleje. Píšeš že najedeš ještě tak 5 tisíc km, tak to bych ještě fakt dolejval starej a pak tam vrazil jinej olej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ze by ten motor nemal brat olej, to som nejak vytusil. Preto sa pytam.

Olej tam byval nejaky 5w30 a pri vymene som tam dal 5w40 od shellu, lebo sa mi nepacilo, ze bol po 11 kkm na minime. Tiez verim, ze to auto nema stacany tachometer - kupil som to od dobreho znameho - prveho majitela a ma aj original servisnu knizku.

Tak to je opravdu divný, 5W-40 je relativně hustej olej.

rozhodně je řidší, jako polosyntetika 10w-40 :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Octavia I/1.6/75kW/144.000km: Kupoval som auto so 108tis km. S olejom som problem nemal. Od poslednej prehliadky na 130.000km som vsak dolial 3 litre Castrol TXT 5W40. Pred cestou do Chorvatska som olej dolial po hornu rysku, po navrate bol trocha nad spodnou ryskou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Octavia I/1.6/75kW/144.000km: Kupoval som auto so 108tis km. S olejom som problem nemal. Od poslednej prehliadky na 130.000km som vsak dolial 3 litre Castrol TXT 5W40. Pred cestou do Chorvatska som olej dolial po hornu rysku, po navrate bol trocha nad spodnou ryskou.

Skontroluj ci nekvapka cez odpustacu matku, resp. filter. Pri poslednej vymene mi nedotiahli filter, na spodnom kryte som na druhy den objavil kvapky oleja, filter som dotiahol rucne a odvtedy ani kvapka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím všechny!

OI s benzínovým motorem 1,6 75kW (rok 2003) mám cca 1,5 roku. Zjišťuju, že motor "žere" příliš mnoho oleje.

Občas se po nastartování z výfuku vyvalí tmavý dým. Při zastavení (např. před křižovatkou) je po chvíli v kabině cítit nepříjemný zápach spáleného oleje.

Jinak si myslím, že je vše v normě. Motor táhne, spotřeba (60% dálnice, 40% I.třída) cca 7l/100km.

Zatím jsem s motorem nic nepodnikal.

Má někto zkušenosti s podobným problémem? Na co se mám připravit?

Dík!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...