Přejít na obsah

Rozvody 1.4 16V 55 kW


lada

Doporučené příspěvky

rozvody jsem nemenil dival jsem se na ne a zdaji se byt jeste ok velkej remenn je krasne naplej kladky ok jenom jsou malinko mistama ze stran sedreny od kladek asi jsou tam videt ty dratecky ale je to opravdu malinkojenom ten malej remen je trosku volnejsi ale to je asi normalni prodoze je kratkej tak asi nemuze bejt uplne nasponovanej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jistě že na výkon poněvač delají nastavení vaček oproti pístu tj. že v( v dobe kdy je píst nahoře potřebuješ aby byli ventili zavřený ne aby byla náká komprese tj. že když se ti v tuto dobu nemaj otevřít a otevřou se tak je to špatně ne). A ještě jinak já myslim že se maj i v 90 000km měnit neeeee.Mimo jiné, ale jak říkám musejí být správně nastavené a to po 117000km můžou být vytahaný i když našponovaný a když se vytahaj tak optvýraj uplne jinak ne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na sevis skoda sa vyser ak tam nemas znameho tak tam nechod. sukromnik ti to spravy podstatne lacnejsie a aj v rovnakej kvalite ak nie mozno este preciznejsie. remen a kladky zozenes v pohode len never reciam originalne. skodovka si to len prebaluje je to zas od nejakeho vyrobcu. takze nevidim v tom problem. neviem odkial cena za material je 1200 ale moze byt aj vyssia lebo sa meni remen a kladky. ozaj co mas za motorizaciu predpokladam ze 16V alebo TDI ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja jsem si sundal horni kryt a dival se nane a zdaji se byt vpohode kladky i remen.

Ale pry muze bet malinko vytahany remen a projevý se to na výkonu.Tak nevim

Jde to zjistit na vagu jestli je to casovani spravny??Abych nevymenil rozvody a bylo to porad stejny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jistě že na výkon poněvač delají nastavení vaček oproti pístu tj. že v( v dobe kdy je píst nahoře potřebuješ aby byli ventili zavřený ne aby byla náká komprese tj. že když se ti v tuto dobu nemaj otevřít a otevřou se tak je to špatně ne). A ještě jinak já myslim že se maj i v 90 000km měnit neeeee.Mimo jiné, ale jak říkám musejí být správně nastavené a to po 117000km můžou být vytahaný i když našponovaný a když se vytahaj tak optvýraj uplne jinak ne

:unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nám to tady vysvětli, když ti motor poběží nepravidelně v důsledku špatnýho nastavení rozvodů tak to samozřejmě bude mýt vliv na výkon  :p

ten řemen se ti prostě nevytáhne, a když, tak tak nepatrně že to absolutně nepoznáš, je něco jinýho řetěz u MPI kde neni napínák kdyby se vytáhl tak by byl volný a přeskočil by, v řemenu je několik vláken které jsou i podobné v gumových pasech na šachtách, nevytáhnou se, na jednom takovém by ses mohl oběsit , mají svoji mezi že můžou prasknout ale když měníš řemen po 90 tis tak je stejně naplý jako když ho tam dáváš, a i kdyby byl nepatrně volnější, tak ti to motor a časování nerozhodí..ale doufat že po výměně rozvodového řemenu ti auto pojede jak z praku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nám to tady vysvětli, když ti motor poběží nepravidelně v důsledku špatnýho nastavení rozvodů tak to samozřejmě bude mýt vliv na výkon  :p

já nemusím nic vysvětlovat jsem automechanik, ten řemen se ti prostě nevytáhne, a když, tak tak nepatrně že to absolutně nepoznáš, je něco jinýho řetěz u MPI kde neni napínák kdyby se vytáhl tak by byl volný a přeskočil by, v řemenu je několik vláken které jsou i podobné v gumových pasech na šachtách, nevytáhnou se, na jednom takovém by ses mohl oběsit , mají svoji mezi že můžou prasknout ale když měníš řemen po 90 tis tak je stejně naplý jako když ho tam dáváš, a i kdyby byl nepatrně volnější, tak ti to motor a časování nerozhodí..ale doufat že po výměně rozvodového řemenu ti auto pojede jak z praku, to je blbost :D

Tak že k věci místo toho svýho napadání bys mohl snad jako automechanik poradit Ladovi co s tím má dělat - nemyslíš třeba když neví jestli byla delaná ser. prohlídka že by mohl začít právě tím abysme nakonci tématu nezjistily že vyměnil vzduch. filtr a auto mu začalo jezdit :smich: pane

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně nenapsal pořádně co tomu je, že auto nemá výkon je široký pojem, musí napsat co to přesně dělá, jestli je motor klidný na volnoběh, jestli motor kouří, jestli žere olej, jestli třeba když se rozjíždí, tak mu třeba připadá občas jako že táhne na laně auto, nepíše jak dlouho má auto kolik mělo najeto když to koupil, nečetl jsem to až zas tak důkladně ale píše něco jako že ten řemen je nějaký prodřený, to by taky nemělo, může být přeskočený řemen, a nemusí to auto táhnout, ale pokud jeví řemen známky poškození každopádně doporučuju výměnu, ten filtr to může taky dělat, občas nějaký škubnutí, ale každopádně závadu víc specifikovat, říc moc mi to nejede , to se nikam nedostanem, každý začíná pri takových věcech sám měnit vše možný jako svíčky filtry atd, prostě to nejlevnější, popiš jak se auto chová, jestli třeba nadměrně nekouří, jestli je motor klidný na volnoběh, jestli se ti občas nezdá že jede na 3, napiš kolikátý jsi majitel kolik mělo najeto když jsi ho koupil, pak se někam dostanem, řemen by to mohl dělat ale už jako přeskočený určitě ne vytahaný..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když jsem u toho tak se taky podělím .) nechla sem ted dělat komplet rozvody na fabiji 1.4 16V 74kw ... nalítáno cca 116 000km -> kompletně vše řemeny kladky napínáky v škodovce i s prací a šroubama 11 tisíc. ona není drahá práce ale ten materiál . a mužu říct že auto opravdu je dinamičtější a tichoulinké -> duvod byl ten že na jednom napínáků se urval ten plast který je kolem železného středu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...