Přejít na obsah

Rozvody 1.4 16V 55 kW


lada

Doporučené příspěvky

Tyy jo hochu, vymen ty rozvody zavcas. Ze je to moc penez. Tak aby jsi pak nesetril na novy motor. . . to je fakt desny. Ja to menil uz pri 54000,- mozna brzo, ale to uz se tady rozebiralo . . . radsi za vcas, nez pozdeji s celym motorem. Jinak vymena prijde nekde v normalnim servisu cca na 7000-8000,-Kdyz ti tam daji kvalitni dily.

Jinak rozvody nemaji vliv na vykon, jsou tam zoubky, takze to jede porad stejne a vsechno je stejne nastaveny.Ale pak neco praskne a nazdar.

Kolik to ma najezdeny vubec?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem 3 majitel najeto ted 115000km, filt vymenen pred rokem sport vlozka olej pred rokem.Vse je ok.Problem je ze driv mi auto hooooodne zabiralo mezi 2800-3000ot/min a ted nic.Tak to je ten duvod akorat si uz nepamatuju kdy to prestalo.Mel jsem auto v servise na kontrolu podvozku.A oni mi tam pritahli třmeny tedy desticky a kdyz je auto zvedli tak kdyz zatocim kolama tak drou desticky o kotouce.Kolo se netoci samovolne musim ho vetsi silou roztocit.Ale kdyz stjim na malinko sikmy silnici tak auto se samovolne rozjede takže to neni zas tak fest.To asi vliv na to nema ne?

Udelali to tak v servise.driv mi dreli jemne a tam mi to jeste přitahli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jelikož jsi 3 mjaitel, tak možná to má natočeno víc než je na tachometru to je otázka minuty pokud tedy nemáš servisní knížku, jinak teda jsem nepoznal co by to mohlo být, destičky to nebudou, jinak nevím co by ti tam dotahovaly, destičky jsou tam na volno drží je jen pérka, nejdou nějak dotáhnout, snad možná celý třmen že bys měl povolený ale to pochybuju, tak že auto prostě netáhne, šlápneš na plyn a auto nejede, no mohl by být přeskočený řemen, nebo sjetá spojka, ale tu by jsi snad poznal ne že auto netáhne a otáčky jdou nahoru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ten řemen asi bude muset v tvém případě skouknou odborník, jinak spojka se zkouší tak, že nastartuješ motor, zatáhneš ruční brzdu a zařadíš 3 , pak pomalu pouštíš spojku a přidáváš plyn, pokud motor zhasne je vše v pořádku pokud ne je ji potřeba vyměnit, jinak spojka prokluzuje když prostě už nemůže není to jen u určitý rychlosti, každopádně pokud kupuješ ojetý auto, a nejsi si jistý stavem a ujetými Km mění se olej, svíčky a řemeny, už jen pro vlastní klid, předejdeš tak tomuhle což je to když ti řemen praskne..

post-8-1148415005.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže rozvodový řemeny a kladky jsou vyměněny.Pouze jedna kladka byla bez cerne gumy jinak vse ok i remeny.Ted je tam vse nove. cena 7000 Kč vsude jinak 7500 -12000Kč a 12000Kč v neznackovym servise nevim jak na tu cenu přisli.

Tak a ted klady a zápory:

Plus

Tišší motor malinko

Minus

Jsem lehčí o 7000Kč

Nasranej, že jsem utratil 7000Kč a nikde to neni znat

viz foto stare veci skoro jako nové

post-8-1149185855.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Kdyby náhodou někdo sháněl, sada obsahuje:

2x řemen Bosch

2x napínací kladka orig INA

1x převodní kladka INA

1x vodící kladka s držákem INA

1x vodní čerpadlo Germany - Hepu, nebo Topran

cena za komplet 5.350,-

(je možno i zvlášť)

info: sebo.w@seznam.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Stalo se vam nekdy, ze praskl rozvodovy remen? Nebo jste pri vymene zjistily, ze k jeho prasknuti nechybelo malo? Diky za prispevky. Vim, ze se rozvody meni po 90tis. km, ale kupoval jsem fabii starsi a rozvody jsem hned vymenil, mela najeto 62tis. km a rozvodovy remen uplne rozrezany, motor byl zachraneny, takze si tuto vec hlidejte a mente rozvody po 60tis. km a ne po 90tis. jak udava vyrobce, protoze ten rozvodovy remen tolik ani nevydrzi. Vodici kladka, ktera je vyrobena z plastu byla uplne rozpadla, tato kladka vubec nevydrzela a trhala rozvodak uplne na cucky. Kdyz tak pridejte i svoje nejake prispevky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...