Přejít na obsah

teplota 1.6 74kW


arijv

Doporučené příspěvky

Zdar chlapi

mam "problém" na mém motoru 1.6 74 kW mám nízkou teplotu i po delší jízdě jsem s ručkou těsně nad tou čárkou co je cca v 1/4 stupnice, přístrojovka je srovnaná-ukazuje dobře, nevíte čím by to mohlo být, jestli např. termostat nebo tak, a může to souviset se zvíšenou spotřebou?

větrák spíná tak jak má

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar chlapi

mam "problém" na mém motoru 1.6 74 kW mám nízkou teplotu i po delší jízdě jsem s ručkou těsně nad tou čárkou co je cca v 1/4 stupnice, přístrojovka je srovnaná-ukazuje dobře, nevíte čím by to mohlo být, jestli např. termostat nebo tak, a může to souviset se zvíšenou spotřebou?

větrák spíná tak jak má

Určitě to souvisí se zvýšenou spotřebou a v tom případě to bude podle mě termostat, takže vyměnit, měl jsem stejnej problém a nebo ještě čidlo, nic jinýho to nebude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar chlapi

mam "problém" na mém motoru 1.6 74 kW mám nízkou teplotu i po delší jízdě jsem s ručkou těsně nad tou čárkou co je cca v 1/4 stupnice, přístrojovka je srovnaná-ukazuje dobře, nevíte čím by to mohlo být, jestli např. termostat nebo tak, a může to souviset se zvíšenou spotřebou?

větrák spíná tak jak má

Určitě to souvisí se zvýšenou spotřebou a v tom případě to bude podle mě termostat, takže vyměnit, měl jsem stejnej problém a nebo ještě čidlo, nic jinýho to nebude...

tak jsem vyměnil termostat a je to O.K. dík za radu :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar,

rad by som sa opytal, ako narocna bola vymena termostatu, kolko stal ten termostat a ci je dole vpredu na bloku, alebo vpravo na hlave...

mam podobny problem, pri stani sa motor ohreje, ale pri jazde teplota nevystupa do stredu stupnice. Cidlo premerane, v poriadku. motor 1,6 74kW AKL

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar,

rad by som sa opytal, ako narocna bola vymena termostatu, kolko stal ten termostat a ci je dole vpredu na bloku, alebo vpravo na hlave...

mam podobny problem, pri stani sa motor ohreje, ale pri jazde teplota nevystupa do stredu stupnice. Cidlo premerane, v poriadku. motor 1,6 74kW AKL

Termostat je vepředu nalevo na bloku, cenu nevím, ale přibližně 800,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 let později...

Ahoj, mam stejny problem jako autor prispevku. Teplota vody do ctvrtiny, nekdy i vic, ale pri jizde klesne i na 1/5. Mam LPG. Koukal jsem na navod do knizky, je tam popsano jen jak ho vysunout. Ocekavam, ze tam bude na pikacu pristup. Co vsechno rozebrat? Mozna budou vadit i ty LPG vstriky. Da se k nemu dostat od spodu? Mam jamu, tak by to asi nebyl problem. Dela se vic verzi nebo jsou vzajemne zamenne (samozrejme pro AKL). Zvazuju jestli rovnou nevymenit vsechnu nemrznouci smes. Kudy ji nejlepe vypustit uplne vsechnu? Predem moc dekuji za rady. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se do výměny pustil sám. Rozebrání docela v pohodě. Horní šroub povolen malou gola sadou z vrchu, spodní z montážní jámy. Odmontoval jsem jen kabely z alternátoru. Nemrznoucí směs vypuštěna u olejového filtru, přes ventil dole a samozřejmě přes termostat. Podařilo vypustit se cca 5l. Nahrazeno G12+ 1:1, což odpovídá cca -30 stupňů. Termostat jsem dával Starline, moc skladem nikde termostaty v místních obchodech nebyly. Nyní je teplota krásně na polovině budíku, termostat drží teplotu 87-90 dle VAGu. Takže nadmíru spokojen. Snad i klesne teplota, rychleji to vytápí a je v autě o dost tepleji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...