Přejít na obsah

Chip 1.8T


tosy

Doporučené příspěvky

Sice to nejsou jižní Čechy, ale o moc dál to není. Už 2x jsem byl v Mníšku u Motordesign a s příštím autem tam pojedu znova ... víc jak těch RSásckých 132 mi tam narvali už před 4 lety a 2 roky zpátky asi o dalších 16 víc ... a jede to jak šlak

O jeeje, Motordesign nabizi 148KW? Mas to dolozene papirove? A jak to u nich probiha? A nake problemy pote byly/nebyly? .)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před úpravou mělo auto asi 93tkm (pokud mám věřit tacho, je to z bazaru :) ) První úprava cca. před 4 lety byla papírově někde kolem 134kW/270Nm a už to byl proti sérii podstatný rozdíl. V praxi to jelo nastejno jako Mondeo ST220. O 2 roky později udělali novější soft 148kW/295Nm, takže jsem to zkusil znova. Opět jsem zaznamenal rozdíl, hlavně v oblasti okolo 2000-2500ot, kde to i do prudkého kopce jede jak tank bez nutnosti podřazení. V podstatě motor teď zabírá od nějakých 1700 ot., a to srovnatelně s dieslem (s tím rozdílem, že mu to ale vydrží skoro k omezovači) a při běžné svižné jízdě staší řadit někde na 2300 ot. Ale když je třeba, tak II. točím klidně do plných. Pro srovnání, ve finální úpravě jsem se 3 dalšími chlapy na palubě a plným kufrem nářadí a železa jel naprosto stejně jako RSo obsazené 2 osobami. Samozřejmě že hodnoty papírově doložené nemám, mi stačí jak to v reálu jede :)

Probíhá to velmi jednoduše - objednáš se na termín, přistavíš auto a za nějakých 45 minut to mají hotové. Fakt jsem byl velice spokojený.

Po druhé úpravě jsem měl jen jediný drobný problém, že mi vypadával tempomat. Problém byl v nějakých náhodných chybách, které se nastřádali v jednotce a na VAGu to bylo pořešené během 2 minut. Jinak klep klep nic. A ohledně životnosti jsem s nimi v Mníšku diskutoval - prostě když s tím budeš jezdit "slušně", tak snížení vůči sérii by nemělo být nijak zásadní (když budeš rvát pořád do červeného jakýkoliv motor, tak odejde jak sériový, tak i upravený). Ostatně, pokud nelítáš po německých dálnicích, tak stejně nemáš šanci to hnát delší dobu do extrému. Já jezdím poslední dobou výhradně okresky+město, takže když je třeba (na ceduli, při předjíždění) dám na pár sekund plný knedlík a pak si jedu svoje. A při tomto provoze mám momentálně spotřebu 7,2 a v minulosti tzo dálnici na tempomatových 160 dělalo okolo devíti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před úpravou mělo auto asi 93tkm (pokud mám věřit tacho, je to z bazaru :) ) První úprava cca. před 4 lety byla papírově někde kolem 134kW/270Nm a už to byl proti sérii podstatný rozdíl. V praxi to jelo nastejno jako Mondeo ST220. O 2 roky později udělali novější soft 148kW/295Nm, takže jsem to zkusil znova. Opět jsem zaznamenal rozdíl, hlavně v oblasti okolo 2000-2500ot, kde to i do prudkého kopce jede jak tank bez nutnosti podřazení. V podstatě motor teď zabírá od nějakých 1700 ot., a to srovnatelně s dieslem (s tím rozdílem, že mu to ale vydrží skoro k omezovači) a při běžné svižné jízdě staší řadit někde na 2300 ot. Ale když je třeba, tak II. točím klidně do plných. Pro srovnání, ve finální úpravě jsem se 3 dalšími chlapy na palubě a plným kufrem nářadí a železa jel naprosto stejně jako RSo obsazené 2 osobami. Samozřejmě že hodnoty papírově doložené nemám, mi stačí jak to v reálu jede :)

Probíhá to velmi jednoduše - objednáš se na termín, přistavíš auto a za nějakých 45 minut to mají hotové. Fakt jsem byl velice spokojený.

Po druhé úpravě jsem měl jen jediný drobný problém, že mi vypadával tempomat. Problém byl v nějakých náhodných chybách, které se nastřádali v jednotce a na VAGu to bylo pořešené během 2 minut. Jinak klep klep nic. A ohledně životnosti jsem s nimi v Mníšku diskutoval - prostě když s tím budeš jezdit "slušně", tak snížení vůči sérii by nemělo být nijak zásadní (když budeš rvát pořád do červeného jakýkoliv motor, tak odejde jak sériový, tak i upravený). Ostatně, pokud nelítáš po německých dálnicích, tak stejně nemáš šanci to hnát delší dobu do extrému. Já jezdím poslední dobou výhradně okresky+město, takže když je třeba (na ceduli, při předjíždění) dám na pár sekund plný knedlík a pak si jedu svoje. A při tomto provoze mám momentálně spotřebu 7,2 a v minulosti tzo dálnici na tempomatových 160 dělalo okolo devíti.

Dik za info, nerad bych proste narazil na nakou shit firmu. Kdybys mel nekdy cestu na jih, tak se ozvi a provez me ve 148KW .-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

sportmotor rika 136kw motordesign 148kw.kde je pravdy?dik :help:

Když už, tak vol ten menší výkon tj.136 kW je to bezpečnější pro motor, spojku i převodovku.Budeš na úrovni RS OI a uvidíš, že ti to pojede i tak velice pěkně.Dnes jsem zrovna s kolegou řešil velkou opravu převodovky zrasované čipovaným motorem a rozhodně není to příjemné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na spojku a převodovku má vliv krouťák, a ten má papírově Sportmotor dokonce nepatrně vyšší.

Jinak bych se nebál ani těch 148kW, šlape mi to už 40tkm naprosto v pohodě. Nárůst výkonu v maximu je sice výrazný, ale i když eko jízdy nejezdím, tak přes 5500 ot. to točím jen zřídka a po dobu max. 2 vteřin (při předjíždění na II.), protože pak to stejně utne omezovač, takže vliv na životnost motoru bych neviděl tragicky.

Nejlepší bys měl obě úpravy testnout, já za sebe jen můžu potvrdit, že u Motordesignu je nejlepší zátah někde mezi 2200-2500 ot. a nárůst výkonu je velmi plynulý (= vcelku plochá křivka krouťáku).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na spojku a převodovku má vliv krouťák, a ten má papírově Sportmotor dokonce nepatrně vyšší.

Jinak bych se nebál ani těch 148kW, šlape mi to už 40tkm naprosto v pohodě. Nárůst výkonu v maximu je sice výrazný, ale i když eko jízdy nejezdím, tak přes 5500 ot. to točím jen zřídka a po dobu max. 2 vteřin (při předjíždění na II.), protože pak to stejně utne omezovač, takže vliv na životnost motoru bych neviděl tragicky.

Nejlepší bys měl obě úpravy testnout, já za sebe jen můžu potvrdit, že u Motordesignu je nejlepší zátah někde mezi 2200-2500 ot. a nárůst výkonu je velmi plynulý (= vcelku plochá křivka krouťáku).

RE: Mel si tech 200PS od Motordesignu na brzde? Zajimali by me krivky vykonu ....vono psat neco je hezky, ale aby to taky dokazali v realu...

Od sportmotoru jsem videl graf z jarova a tech 132Kw tam manik mel, takze to skoro odpovidalo tem jejich 136Kw...

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vono psát je hezký ... ale když to sakra dobře jede, tak to psát můžu.

Měl jsem totiž od nich "původní" úpravu na 135kW a už to jelo o třídu líp něž série a i s novou mapou byl rozdíl patrný od prvního rozjezdu.

Na brzdě jsem to neměl a ani mě to nezajímá - možná to má 148, možná ubohých 140.... pro mě je podstatné, že naložený 4 chlapy a 60 kily v kufru jsem jel nachlup stejně jako fofrující RSo se dvěma lidmi, takže nějaký kůň navrch tam určitě bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vono psát je hezký ... ale když to sakra dobře jede, tak to psát můžu.

Měl jsem totiž od nich "původní" úpravu na 135kW a už to jelo o třídu líp něž série a i s novou mapou byl rozdíl patrný od prvního rozjezdu.

Na brzdě jsem to neměl a ani mě to nezajímá - možná to má 148, možná ubohých 140.... pro mě je podstatné, že naložený 4 chlapy a 60 kily v kufru jsem jel nachlup stejně jako fofrující RSo se dvěma lidmi, takže nějaký kůň navrch tam určitě bude.

RE: Nevztahuj si to na sebe, jen by me zajimalo jestli to co uvadeji je pravdive, ale nejde me ani tak o vykon, ale o vykonove krivky chapes ?

PS: Taky jsem jel v chiple 1,8T a jela lip jak ORS..mela mit 190PS a jela fakt slusne...

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli 100% pravdivé, to potvrdit nemůžu. ale výsledek s novým softwarem je velice dobrý. Krouťák zůstal vcelku plochý a jeho největší nárůst proti sérii (paírově 40%) je mezi 2000-2500ot., takže v těchto otáčkách to táhne jak diesel, což je příjemné pro běžné každodenní svezení, naopak při potřebě není problém podřadit až o tři stupně a prohnat to do omezovače a využít max. výkon. Prostě za daný peníz maximální spokojenost, nenápadné a svižné auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen jedna otázečka - měnili jste spojku za keramickou nebo vám to ta origo zvládá?. Já jen, jestli bych se rovnou neměl připravit na investici do spojky,pač jak se znám, po čipu bych tomu asi chvilku trochu nakládal (rozmuně, že). Uvažuji o Spotrmotoru, AGU, na 136kW

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...