Přejít na obsah

Teple starty 1.9TDI


Erik2t5

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

přečti si o tom něco na dieselpower

http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?...e387ea504dfacf3

ten tvůj startér je jasnej....

ted jenom zbývá ,aby ti to ho někdo vyměnil...

Ta ůprava map je taky tutovka,ale když ti umírá startér tak se výměně nevyhneš..

A když si to neměl ani na VAGU,tak tam určitě ještě něco bude

Jinak jsem taky z cb..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Takže dávám další poznatky k problému s teplým startem.

Problém vyřešen nahráním nového softwaru do řídící jednotky. Nepleťte si to s diagnostikou. To právě někteří "tunéři" nedokážou přiznat a budou Vám tvrdit,že je to blbost.

Při tý příležitosi jsem si nechal dát čip. Startuje to na nabrnknutí jako kdyby byl motor studenej a opravdu to funguje. A ještě to jede jako k.ráva.

Takže až Vám budou v servisech nutit repas čerpadla (že to ukazuje diagnostika), teplotní snímače, termostaty tak vězte, že neušetříte.

Taky už mám uděláno vše co je snad možný, ale teplý starty prostě nejdou :aggressive: . Poslední možností by asi bylo zmiňované nahrání nového SW do ECU. Kdo to provádí (autorizovaný servis)? Kolik je cca cena?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky už mám uděláno vše co je snad možný, ale teplý starty prostě nejdou :aggressive: . Poslední možností by asi bylo zmiňované nahrání nového SW do ECU. Kdo to provádí (autorizovaný servis)? Kolik je cca cena?

komplet přehrání softu nebo jen někdo přidal startovací dávku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Špatné teplé starty octávií jsou způsobeny opotřebením čerpadla. Netěsnost čerpadla už řídící jednotka nestačí dorovnat dávkou a motor nejde naskočit. Jediná správná cesta je přidání startovací dávky na maximum co jde. Starší čerpadlo může za chvíli dělat to co dělá teď to staré. Jiná věc je špatné starty jak teplé tak studené. To je způsobeno tím, že při startu není dosaženo minimálních otáček pro spuštění vstřikování. Je to způsobeno slabými startéry popř. bateriemi. Nejlevnější řešení je přepsání softwaru v ŘJ. Nová baterie i startér problém zpravidla nevyřeší. Chvíli to sice jede jak má, ale když baterie zestárne nebo startér tak se to vrátí do starých kolejí. Starší čerpadlo může za chvíli dělat to co dělá teď to staré. Dalo by se to obejít ještě tím, že oklamete čidlo teploty paliva v čerpadle... Přidání startovací dávky vám udělám. Kontakt na www.diagnostikaworek.wz.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nepomuze ani zvednuti davky diagnostikou ani vymena ruznych dilu motoru, nebo nepujde pridat diagnostikou(EDC16) tak jsem schopnej upravit obsah rid.jednotky.

Je to velice pohodlne a plnohodnotne reseni, nebude pridano zadne zarizeni pro oblbovani signalu pro ECU atd.( nehrozi pozar pri fusersky zbastlene relatka atd.)

Pozor!!! Pri spojeni s chiptuningem uprava startu zdarma

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám upravenou, zvýšenou, dávku paliva. Žádný další SW úpravy nee (aspoň o nich nevím - to víte auto z bazaru ;) ). No TDIfun mě láká, ale přeci jenom Č. Těšín je pro mě trochu z ruky, takže to budu muset doma probrat a eventuelně to spojit s něčím dalším lol .

Editováno: , autor: lucky.jack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

taky jsem řešil teple starty, vyměnil jsem skoro všechno co má se starty něco společného a nic, pak jsem se rozhod a zajel jsem do českého těšína k TDIfun a výsledek? startuje na brnknutí, spojil jsem to ještě s chipem a celé mě to vyšlo na 6.500,- a to je naprosto bezkonkurenčí cena, z mého AGR 66kw mám odbržděných 13OPS. Takže vřele doporučuji i Vám co jste z daleka se to určitě vyplatí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

staci si urobit odpoj cidla teploty, pred zapnutim kluca ho zatlacim a potom startujem ked naskocia rucicky budikov, nezabudnut ale na rele zhavenia , bud tiez odpojit alebo rele vonku.

Staruje jedna basen, na sto percent este lepsie ako s upravenym softom. Je tam len jediny problem, ak startujem po zatlaceni odpoja cidla teploty a nepockani kym nabehnu rucicky budikou motor hned "vystreli " po nastartovani do cca 1800 otacok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nazdarek vy tady mluvíte o špatných teplých startech a já mám problém opačný když padné teplota asi tak na 5 stupňu a niž tak start studeného motoru hrůza aj na 2x až 3x startuju a od motoru takové mlácení jak kdyby mi chtěli vyskočit valce.A když je teply start normál čim to je???Vyměna žhaviču nová baterka 1,9Tdi 81KW Děkuji za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

žhavicí svíčky jsou měněný jestli sem to dobře pochopil

co Diagnostika načet to někdy vubec někdo? mužeš mít špatný čidlo teploty a udává nesmysly když je to studený muže to dávat vyšší teplotu než je skutečná a nežhaví to kvuli tomu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdarek vy tady mluvíte o špatných teplých startech a já mám problém opačný když padné teplota asi tak na 5 stupňu a niž tak start studeného motoru hrůza aj na 2x až 3x startuju a od motoru takové mlácení jak kdyby mi chtěli vyskočit valce.A když je teply start normál čim to je???Vyměna žhaviču nová baterka 1,9Tdi 81KW Děkuji za radu

TO může dělat taky špatný předvstřik. Je třega změřit VAGem TDI graf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...