Přejít na obsah

Přístřešek pro auto


LuVIrs

Doporučené příspěvky

Taky by se mi to hodilo..takže kucii piste a ukazujte:-P

Až budu hotovy, tak sem hodím aspoň svoje dílo... když nikdo nechce přispět.. stejně mám své představy :palec2:

Odkaz krytiny na střechu http://www.marvec.cz/ chci tam hodit komůrkové desky z polykarbonátu, nemá někdo možnost sehnat tyto desky levněji??? Budu potřebovat zastřešit plochu 3x6m.

Editováno: , autor: LuVIrs
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky by se mi to hodilo..takže kucii piste a ukazujte:-P

Až budu hotovy, tak sem hodím aspoň svoje dílo... když nikdo nechce přispět.. stejně mám své představy :palec2:

Odkaz krytiny na střechu http://www.marvec.cz/ chci tam hodit komůrkové desky z polykarbonátu, nemá někdo možnost sehnat tyto desky levněji??? Budu potřebovat zastřešit plochu 3x6m.

Čau, hlavně si ten přístřešek udělej hodně prostornej. Máme garáž, která je stará možná víc jak 20 let, ale to se s Octama moc nepočítalo. Když tam autem vjedu, tak se blbě vystupuje. Tak jsem to vyřešil tak, že tam mám všechny věci na auto a brácha motorku. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky by se mi to hodilo..takže kucii piste a ukazujte:-P

Až budu hotovy, tak sem hodím aspoň svoje dílo... když nikdo nechce přispět.. stejně mám své představy :palec2:

Odkaz krytiny na střechu http://www.marvec.cz/ chci tam hodit komůrkové desky z polykarbonátu, nemá někdo možnost sehnat tyto desky levněji??? Budu potřebovat zastřešit plochu 3x6m.

Čau, hlavně si ten přístřešek udělej hodně prostornej. Máme garáž, která je stará možná víc jak 20 let, ale to se s Octama moc nepočítalo. Když tam autem vjedu, tak se blbě vystupuje. Tak jsem to vyřešil tak, že tam mám všechny věci na auto a brácha motorku. :palec2:

NO my máme garáž, že by se tam postavili vedle sebe 2 octy, ale je obsazená, a chci aby na auto nepršelo a tak.. myslím, že 3,5x6m je jen pro auti dostačující.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky by se mi to hodilo..takže kucii piste a ukazujte:-P

Až budu hotovy, tak sem hodím aspoň svoje dílo... když nikdo nechce přispět.. stejně mám své představy :palec2:

Odkaz krytiny na střechu http://www.marvec.cz/ chci tam hodit komůrkové desky z polykarbonátu, nemá někdo možnost sehnat tyto desky levněji??? Budu potřebovat zastřešit plochu 3x6m.

Čau, hlavně si ten přístřešek udělej hodně prostornej. Máme garáž, která je stará možná víc jak 20 let, ale to se s Octama moc nepočítalo. Když tam autem vjedu, tak se blbě vystupuje. Tak jsem to vyřešil tak, že tam mám všechny věci na auto a brácha motorku. :palec2:

NO my máme garáž, že by se tam postavili vedle sebe 2 octy, ale je obsazená, a chci aby na auto nepršelo a tak.. myslím, že 3,5x6m je jen pro auti dostačující.

Pokud tam bez problému najedeš a otevřeš dveře alespoň do té první polohy tak je to O.K.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky by se mi to hodilo..takže kucii piste a ukazujte:-P

Až budu hotovy, tak sem hodím aspoň svoje dílo... když nikdo nechce přispět.. stejně mám své představy :palec2:

Odkaz krytiny na střechu http://www.marvec.cz/ chci tam hodit komůrkové desky z polykarbonátu, nemá někdo možnost sehnat tyto desky levněji??? Budu potřebovat zastřešit plochu 3x6m.

Čau, hlavně si ten přístřešek udělej hodně prostornej. Máme garáž, která je stará možná víc jak 20 let, ale to se s Octama moc nepočítalo. Když tam autem vjedu, tak se blbě vystupuje. Tak jsem to vyřešil tak, že tam mám všechny věci na auto a brácha motorku. :palec2:

NO my máme garáž, že by se tam postavili vedle sebe 2 octy, ale je obsazená, a chci aby na auto nepršelo a tak.. myslím, že 3,5x6m je jen pro auti dostačující.

A když prší, tak jezdíš vlakem, aby ti auto nezmoklo? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky by se mi to hodilo..takže kucii piste a ukazujte:-P

Až budu hotovy, tak sem hodím aspoň svoje dílo... když nikdo nechce přispět.. stejně mám své představy :palec2:

Odkaz krytiny na střechu http://www.marvec.cz/ chci tam hodit komůrkové desky z polykarbonátu, nemá někdo možnost sehnat tyto desky levněji??? Budu potřebovat zastřešit plochu 3x6m.

Čau, hlavně si ten přístřešek udělej hodně prostornej. Máme garáž, která je stará možná víc jak 20 let, ale to se s Octama moc nepočítalo. Když tam autem vjedu, tak se blbě vystupuje. Tak jsem to vyřešil tak, že tam mám všechny věci na auto a brácha motorku. :palec2:

NO my máme garáž, že by se tam postavili vedle sebe 2 octy, ale je obsazená, a chci aby na auto nepršelo a tak.. myslím, že 3,5x6m je jen pro auti dostačující.

A když prší, tak jezdíš vlakem, aby ti auto nezmoklo? :D

myšleno když auto stoji... samo, že jezdím pořád ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
nechci zakladat nic novehotak to davam sem. Prosim vas, kdyz chci udelat strechu s obytnym podkrovim na dome s rovnou strechoou + pristavet garaz vedle domu,ktera by byla soucasti domu. Co k tomu potrebuji za povoleni atd.?

stavební povolení a garáži bych neříkal garáž, ale raději dílna či sklad a nepřiznal bych propojení s domem (pokud uvažuješ o dveřích z garáže přímo do domu, jen bych provedl přípravu pro dveře a realizaci nechal po kolaudaci, taky budeš potřebovat posudek statika na zatížení současného zdiva novou konstrukcí a taky základů domu, pokud to bude klasika podkroví, doporučuju uvažovat už při projektu z násobně větší vrstvou izolace než v současné době uvažovaných 18cm, přeci jen střecha má v létě klidně 80 st. C, a pak je pod ní dost vedro a chod klimatizace v podkroví stojí skoro to samé jako v zimě topení, taky doporučuju venkovní žaluzie na střešní okna - nebo alespoň připravit elektriku pro ně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 let později...

Podívejte se například na tyto stránky: http://garaze-pristresky.cz/pristresek-na-auto/ je zde plno verzí dřevěných přístřešků. Krom obyčejné varianty stání si můžete zvolit stání se skladem, který disponuje slušnou velikostí o rozměrech 300 x 200 cm a je vyroben z kvalitních a vlivům počasí odolných smrkových palubek. Úspěšně se také vyhnete znečištění od ptactva, které pro naše i cizí oko není zrovna příjemným ozdobením vašeho vozu. Auto také nebudete vystavovat přímým změnám teplot, který určitým materiálům také neprospívají, jako tomu bývá například při zimním období po příjezdu do vyhřáté garáže a v létě obráceně.

Editováno: , autor: Milos55
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...
Ahoj, oživím tohle téma. A potřeobval bych menší radu. Plánuji stavět přístřešek na auto a potřeboval bych radu s limity materiálu. Byl by někdo schopný posoudit, jestli to nespadne?
484432045_pergola-Obrzek2.thumb.jpg.c4f509d287c5db7f5623dc8ccaef843a.jpg1744447546_pergola-Obrzek3.thumb.jpg.dc56201ca301efdf41905d370eadaec2.jpg
 
 
1741757344_pergola-Obrzek4.thumb.JPG.b02083fed3ae5d5f696ffc0d2cd4b3a9.JPG
 
 
Řekl bych slušně dimenzováno. V dnešní době co říct. Pokud to bude dobře ukotvený a nebude na tom víc jak metr sněhu, nespadne [emoji846]
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Skvělě? díky, ale spiš taková rychlovka a z nouze ctnost. Musel sem to postavit rychle, protože mi sousedi zařídili výpověď obecního pozemku jako parkoviště. Mít více času tak třeba plot bych udělal až nakonec, ale stavěl sem to před zimou 2018/19 a tesaři mohli až na jaře 2019 a nemohl sem nechat psy bez zahrady.

Jinak záliv trval tak 3 týdny, ale z toho víc než půlka byla čekání na něco - na bagr, na beton, na štěrk, na zatravnovačky. Konstrukce - jeden den hoblování a natírání, dva dny montáž. Jeden víkend střecha. Na podzim 2019 jsem musel nechat dodělat vzpěry a dělal jsem si elektriku. Chce to ještě pár dodělávek - ten marmolit budu ho dělat znova (letní slunce na něm vytáhlo spousty nedostatků), zbavit se pilin (za dva roky se nerozpadly), svahovky před zíďku, trocha hlíny a tak.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 1. 2. 2018 na 12:36, Václav Merta napsal:

Narazil jsme na totok oživené téma. No já se díval na ten odkaz a nic moc. Přemýšlím, že by šlo postavit něco jak maj tady http://www.vetas.cz/produkty/zahradni-pergoly-pristresky . Něco jak širokou pergolu.

Zkus kontaktovat https://www.domky-delta.cz/ Tahle je od nich

pristresek.thumb.jpg.b6bc669b4cca23272947fcdc1766709c.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
V 16. 4. 2020 na 14:58, LiveBomb napsal:

 "Na podzim 2019 jsem musel nechat dodělat vzpěry"

 

Ahoj, vidím že na forum chodíš, tak jdu po roce loudit informace :-) To vypadá jako 7x6 m cca? Ty výztuhy jsi dodatečně dával takové ty šíkmé od sloupku k pozednici aby se to zavetrovalo? Sloupky jsou s pozednicí na čep? A poslední záklop a krytina? Díky budu vděčný za info. Chystám se na něco v tomto rozměru moc spádu nemám k dispozici a tohle se mi líbí.  Láďa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

vzpěry - taková ta klasika mezi "stojkou" a "vaznicí" - https://www.poradte.cz/picture/2017/1969503.jpg

plocha  je - šířka 6, délka cca. 7, plocha střechy cca. 7x7

sloupky jsou na kotevní patce, zasazené do opěrné zídky na chemickou kotvu

záklop - 22 OSB deska pero-drazka

krytina - obyčený pozink plech 

 

Práce (z velké části svépomocí)+ materiál byla 150k - cca. 80 zidka, zatravnovacky atd... zbytek drevostavba 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...