Přejít na obsah

Elektrické stahování oken - nefunkční, problémy, závady


galaher

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj, prošel jsem tu témata týkající se elektriky stahování oken už několikrát a už vážně nevím. Tak to zkusím takto:

Celkem jsem identifikoval 3 problémy:

  • Od řidiče nejde ovládat zadní levé okno, ale z LZ místa to ovládat jde. Dráty od ŘJ v dveřích do sloupku jsem proměřil a všechny se zdají být ok. Dokonce jsem vyndal už i dráty vedoucí ze sloupku pod bezpečnostní pás, ale tam je vše v pohodě. Vypadá to, že nekomunikuje ŘJ těch LZ dveří s ŘJ u řidiče. Podsvícení tlačítka LZ dveří svítí pořád i při vypnutých světlech, což je zvláštní.
  • Centrální zamykání funguje jen u 3 dveří (LP, PP, PZ) + kufr. (tohle asi souvisí s tím předchozím)
  • Od řidiče jde ovládat zadní pravé okno, ale z PZ místa už se to okno ovladačem ovládat nedá. Zkoušel jsem dětskou pojistku v různých režimech a nic. Okno lze ovládat i přes klíč zamknutím/odemknutím auta. Nejde tedy jen ovladač přímo z místa. Dráty mezi spínačem a ŘJ jsem proměřil už 3x. Zkoušel jsem i spínač z LZ dveří. Pokud odpojím LZ dveře úplně, problém u PZ to nevyřeší.

PS: reproduktory jdou také na všech dveřích.

PS2: reset polohy oken přes klíč už jsem také zkoušel.

PS3: mám rozebrané všechny 4 dveře, u PP a PZ jsem trochu poopravil izolaci některých drátů, protože už byla poškozená, případně jsem to napájel na novo.

 

Nějaké nápady co ještě zkusit?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Také mám problém s okny a centrálem.

Včera při velkém dešti žena přišla k autu a odemčeli  se jen některé dveře , a stáhlo se spolujezdcovo okno. poté jsem rozdělal a prostříkal kontakty v obou předních dveřích a vše mimo jedněch zadních dveřích které se nezamykaly se tvářilo normálně. Ale dnes si okna dělají co chtějí spouští se i když není klíč v zapalování dokonce i když jsem odpojil komfortní jednotku  a vyndal klíč tak někdy nějaké okno sjede nebo zase vyjede . Nikde jsem nenašel stopy vlhkosti natož oxidace  co s tím?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 10 měsíců později...

Ahoj,

Octavia I, 2001, elegance. Zadní stahovačka mechanicky zlobí. Při zátěži (včetně obou dorazů) začne hlasitě cvakat něco na motoru stahovačky. Nevím přesně, jak to tam funguje, ale jako by něco přeskakovalo, třeba ozubené kolo nebo tak něco. Musím tedy oknu pomoci rukou, aby šlo hladce a pak to motor zvládá. Dolů to silou gravitace jede hladce. Než to budu vyndavat a řešit, máte někdo zkušenost? Mám si rovnou připravit něco novýho nebo je možnost to opravit?

 

Nemám teď náladu ani čas to řešit, tak si počkám na nějakou reakci, než to rozeberu.   :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Vidím, že posledné príspevky sú už bez reakcie, aj tak skúsim.

 

Octavia 1, 55kw, AEE

Pointa: ľavé zadné dvere prestali reagovať na centrál. Neskôr prestalo reagovať aj sťahovanie okna - aj zo zadných dverí, aj od šoféra.

Mechanik povedal, že to je riadiaca jednotka a treba vymeniť.

OK, takže zháňam náhradnú. Každé číslo som nafotil, ale neviem prísť na to, aké je oficiálne označenie tejto RJ, ostalo len VW číslo (101 451 203 - H1.20 S2.7 300999). Viete, prosím, niekto z priložených fotiek identifikovať / napísať oficiálne označenie jednotky (predpokladám 1Uxxxxxx) - aby som ju pozrel niekde v bazári? Dík.

1) IMG_20221210_111310_HDR.jpg

2) IMG_20221210_111009_HDR.jpg

3) IMG_20221210_111037_HDR.jpg

4) IMG_20221210_110959_HDR.jpg

5) IMG_20221210_111109_HDR (cislo 1J0 959 383).jpg

Editováno: , autor: Fjody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

vazeni, Ovecka 1/98, jednotka centralniho zamykani Bene 302, funguje na zamykani, otevirani, ale potreboval bych zprovoznit dovirani oken vc. stresniho.

 

Navod rika : 3.4 Pomocný výstup AUX
V případě, kdy je volitelná funkce č.7 nastavena jako Pomocný výstup AUX, je možné
samostatně ovládat zařízení na vozidle (střešní okno, naviják, apod.) současným
stisknutím tlačítek II a III. Délka impulzu na tomto výstupu se nastavuje volitelnou
funkcí č.6.

 

Vystup aux, konektor / pin 10, sedy kabel, no jo ale kam zapojit ? Znamej mechanik bohuzel absolutne nema cas...

Editováno: , autor: pcwifi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahojte,

 

mám taký problém, ktorý by som chcel vyriešiť za menej peňazí, samozrejme ak to pôjde tak.

 

Problém je nasledovný: (do prílohy priložím fotky, aby ste videli o aké ide elektrické sťahovanie okien, 2x elektrické sťahovanie okien vpredu vzadu manuálne)

 

Predchádzajúcemu majiteľovi sa pokazilo elektrické sťahovanie okien na šoférovej strane. Následne to dal spraviť mechanikovi, ktorý odstránil elektrické ovládanie, mechanizmus a namontoval tam manuálne otváranie okna, nakoľko bývali majiteľ to chcel mať čo najrýchlejšie opravené a nechcel čakať na náhradný diel, viď fotka. Môj problém je taký, že ako to tak spravil, tak odvtedy nefunguje elektrické otváranie okna na spolujazdcovej strane a ide leto a bez klímy tam je extrémne teplo :)

 

Moja otázka znie: Dalo by sa nejako oklamať RJ, aby si myslela, že šoférova strana je zapojená a funkčná na elektrické sťahovanie okna? 

 

Nechcem robiť komplet systém celý elektrický, kde bude určite treba zohnať elektrický mechanizmus, motorček, spínače a atď..., alebo spolujazdcovú stranu prerobiť na manuálny mechanizmus. (neviem, či mechanik tam nechal káble vo dverách, zatiaľ som to nemal rozobraté, no dúfam že áno).

 

Ďakujem za každú radu a pomoc

soferova-strana.jpg

spolujazdcova strana.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...