Přejít na obsah

Elektrické stahování oken - nefunkční, problémy, závady


galaher

Doporučené příspěvky

Tak na ten zámek, jsem si tady našel návod www.skodaoctavia.cz/clanek/vymena-vlozky-zamku , ale v diskuzi pod ním píše jeden, že při vydělání zámku je potřeba nějak pojistit plechový kroužek, který ten zámek drží v klice, jinak zapadne dovnitř.

takže jestli to chápu dobře, tak vydělám zámek a zůstane mi tam nějaký kroužek, který je potřeba oddělat, aby nezapadl dovnitř? Jak se znám, tak mně tam určitě spadne:smich:

Editováno: , autor: Iguka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dneska jsem zámek vydělal, koupil tu sadu za 48,- Kč ve škodovce a zámek opravil. Byl tam prasknutý ten kroužek. Bylo to jednoduché, zámek jde krásně lehce, jsem spokojen,díky za rady

sundal jsem taky tapec dveří, abych se podíval na tu stahovačku, ale byl tam pod ním igelit a na tom ještě molitan, tak jsem do toho nevrtal. Mám to měněný před rokem, tak by to mělo být v servisu ještě v záruce, tak to zavezu tam, ať se na to podívají. SPíš si myslím, že odešla ta stahovačka, rachotí to někde na kraji a hlavně když okno dojíždí nahoru, dolů to nedělá:feve:

Editováno: , autor: Iguka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem volal do servisu a ptal se na záruku, ale řekli mi, že prý jen půl roku, protože tam mám neoriginální díl. Beztak mi tam dali čínu. A to jsem za to platil 2500, to mi tak mohli za ty prachy dát i origoš. Ach jo. Dneska už bych byl chytřejší.

Musím to teda rozdělat a podívat se, co s tím je. Dneska okno krásně jede dolů bez rachotu, ale když dojíždí nahoru, tak to zarachotí, ale dojede, tak jak má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zdravím pánové, mám problém u stahování oken.

Když nemám nastartovaný motor a jen rosvícené kontrolky tak mi stahování oken jde ( myslím tím rychlé stahnutí ) a když mám nastartovaný motor a bez rosvícených světel tak mi jdou také stáhnout rychlou volbou,ale když rosvítím světla a mám nastartováno stačí jen parkovačky tak mi stahování oken funguje jen na držení ovladače dolů,ale na horu mi jdou stáhnout rychle.Co stím ! Jinak mám auto alarm a nevím jestli se tam někde odpojil kontakt,který mi drží stálí prod do oken,ale zase nevím co stím mají společný světla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Nenašel jsem, že by někdo měl stejný probléma snad nebude vadit že napíšu sem.

 

Není to ani tak problém jako spíš záhada pro mě. Včera večer, jsem sedl do auta, zapl zapalování a první co mě zarazilo, nezhaslo stropní světlo.

Zhasl jsem ho ručně a chtěl jsem stáhnout okno a ono nic. nešlo stáhnout žádné okno, osvětlený byl jen ovládací panel u řidiče,  ovladače na zbylých dvěřích nesvítily.

Mačkání na tlačítko co uzamyká ovládání oken nepomáhalo.

 

Celou dobu jsem  během jízdy jsme se snažil jestli to nebude fungovat a bez efektu. Pak jsem asi po 2 hodinách jel autem znovu a vše od té doby funguje normálně.

 

napadá někoho z vás čím to mohlo být ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 8 měsíců později...

Zdravím.Mám takí problém s mojou octavkou.Niekedy mi nejde stahovanie okien,alebo počas jazdy mi to začalo cukať v motorčeku ako keby som zatváral okno,keď som ho skúsil otvoriť tak sa buď nedalo,alebo keď som aj otvoril tak sa samo zavrelo a zasa to cukalo.Na druhí deň mi okno raz fungovalo a raz nie.Pozrel som tie gombíky na dverách(premeral som ich voltmetrom) ale tie vyzerajú byť v poriadku.Vybral som tú riadiacu jednotku pri motorčeku,ale v podstate som tam nič nevidel.Je to možné nejak opravovať,či sa popozerať po nejakom novom motorčeku?

Vďaka za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zdravím pánové,

 

potřeboval bych od Vás poradit. Sám sem na to krátký :)) a nikde na internetu sem nenašel jak problém vyřešit.

Na mojí Octavěnce (r.v. 98, 1,9TDi) sem nechal dělat nové rozvody. A hned po nových rozvodech my začali automaticky s otevřením auta dálkovým ovladačem sjíždět všechny okna do půlky. Po zamknutí centrálem zase všechny okna vyjedou zpět nahoru. Když otevřu klíčem, tak okna zůstanou nahoře. 

 

Prosím Vás nevíte co s tím dělat? Dá se nějak vypnout to automatické stahování oken? 

 

Děkuji za každou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chybu bych na 100% hledal v RJ tohoto DO, při výměně rozvodů odpojili baterii a RJ DO se změnilo nastavení (nebo je vadná)

 

Např. DO od Jablotronu se dá nastavit prodloužený impuls, předpokládám, že něco obdobného je u tebe, chová se to stejně, jako kdyz podržíš déle otočený klíč v zámku

 

Najdi RJ DO, zjisti co je to přesně zač, pak z navodu na googlu budem snad chytřejší

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

Prosím o radu nejde stahovat žádné okno ale při poslechu a promackavani čudlíku ve dveřích jde slyšet cvakani dříve jsem odpojil baterku a znovu zapojil a okna fungovala ale teď už to nereaguje vůbec je mi to záhadou ze chvíli to funguje a pak zase ne díky za rady 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Dobrý den, 

Prosím o radu. 

U moji o1 (97) mi přestali fungovat všechny okýnka. Závadu jsem nějak záhadně opravil při přepojování repraku u řidiče. Nic méně po dvou týdnech jsem přijel k baráku a okna nešla zavřít. 

Zajel jsem na vrakac a zkusil koupit komfortku (během jízdy na vrakac zase vše fungovalo...). Po výměně vše fungovalo asi tři dny a potom se zase závada projevila úplně stejně - večer před barákem jsem nemohl zavřít okýnka (ani klíčem). Našel jsem popraskanou izolaci a orezle kabely u spolujezdce tak jsem je vyměnil- bezezmeny. Vyměnil jsem moturek u řidiče - zjistil jsem že fungoval i ten starý při testu s nabíječku a hřebíky v pinech. 

Pojistky jsem si nechal radši změřit. 

 

Dnes jsem si všiml že mi jezdí okýnko za řidičem nahoru a dolů jako na zblázněné ale ovládat nejde. 

Jeste k tomu mi občas jde a občas nejde centrál od řidiče (klicem). Od kufru jde vždy když nejde řidič. 

 

Už nevím co mám vyměnit. Nikde jsem nic takhle konkrétně podobného nenašel. 

 

Děkuji za případné řady. 

DJ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Dlouho tu nikdo nebyl a nechci zavádět nove téma Muj problem je a jistě i  několik z vás tu ten problém měl. Jedná se o zadní stahovaní oken . ty tahla to plastové co někdy praskne a vám spadne okno . No tak to je muj problem během roku mi prasklo dvakrát a před loni mi odešli obě strany spadli mi okna nemate náhodou nějakej fígl jak to udělat aby nedochazelo k tomu praskaní tech plastu náhrada kov nebo něco odolného. poprvé mi to okno spadlo asi unavou a podruhé si myslim že jsem tam dal ofuky a to oknou tech par milimetru jak nedovrě tak proto to prasklo vyhodím ty ofuky na zadku auta a bude to když tak dejte vědět Octavia 1 combi 1,9 TDI 96kw rok 2004

 děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...