Přejít na obsah

Elektrické stahování oken - nefunkční, problémy, závady


galaher

Doporučené příspěvky

:smich: Jj, pán se opřel o pojistku...

tolik smíchu z cizích starostí :smich:

Nejlepší že se mi to stalo taky, ale já na to přišel... ;)

tak to jsme na tom stejně, já si to zamáčknul a shodou okolností jsme zrovna dával stahovačku na zadní dveře, chci to zkusit a nic, no hrklo ve mně, fuj tajbl :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdárek pánové potřebuji poradit na mé octě po face se mi stane následující když chci vytáhnout okno celé až na horu krátkým stiskem tlačítka

tak ono vyjede asi do poloviny dveří pak se zastaví a o kousek sjede zpátky nastavoval jsem i základní polohu a nic a ještě jeden postřech zajímavé je že to dělá jenom když auto stojí jsem stoho volaký zmetený prosím o radu děkuji a ještě jedna prosbička nemáte někdo

náhodou fukční stahovačku na ZP dveře samo v el.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sklo anebo jeho pohon jde ztěžka, event. může být vada v motorku, ten bere víc proudu a elektronika to vyhodnotí jako překážku, na kterou sklo narazilo a vrátí ho o kousek zpět.

Pokud se nerozsvěcí stropní světlo při oteření dveří, je pravděpodobně vadný mikrospínač v zámku dveří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, když zavírám okno u řiidiče (OKTA 2.0elegance, rv01), samo po dojezdu do horní poohy začně sjíždět dolů a zastaví se někde v polovině, případně ani do horní polohy nedojede, zastaví a zas sjede o kus níž. Vždycky je to jen jednou, na další pokus už okno normálně zavřu. .. nevíte někdo co s tím, na co se kouknout? Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, když zavírám okno u řiidiče (OKTA 2.0elegance, rv01), samo po dojezdu do horní poohy začně sjíždět dolů a zastaví se někde v polovině, případně ani do horní polohy nedojede, zastaví a zas sjede o kus níž. Vždycky je to jen jednou, na další pokus už okno normálně zavřu. .. nevíte někdo co s tím, na co se kouknout? Dík.

Nedrhne Ti stahovacka ?....jestli ano, je mozne, ze takto reaguje jednotka, ktera si mysli, ze tam priviras hlavu, ruku, psa...

Zkusim to nasimulovat na svem aute....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Okno sjede dolů vždycky až z horní polohy, tzn. když se zcela dovře, plynule zas pokračuje dolů. Dřív to bylo taky jen občas, teď už pokaždý....

Skus "nakalibrovat" stahovacku v tom jednom okne, pripada mi to, ze stratila hodnotu pre dojazd, cize nevie kolko ma este ist dohora a potom zareaguje nudzovym zastavenim (a stiahne sa kusok dole).

Lebo takto Ti to tlaci plnou silou dohora a moze Ti prasknut ten plast co drzi okno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Okno sjede dolů vždycky až z horní polohy, tzn. když se zcela dovře, plynule zas pokračuje dolů. Dřív to bylo taky jen občas, teď už pokaždý....

Skus "nakalibrovat" stahovacku v tom jednom okne, pripada mi to, ze stratila hodnotu pre dojazd, cize nevie kolko ma este ist dohora a potom zareaguje nudzovym zastavenim (a stiahne sa kusok dole).

Lebo takto Ti to tlaci plnou silou dohora a moze Ti prasknut ten plast co drzi okno.

je pravda ze okno zide dole ked si mysli ze narazilo na prekazku skor ako doslo do hornej polohy. takze nastav hornu polohu a ked to bude robit dalej, tak ti zrejme ide to okno tazko a rj to vyhodnoti ako narazenie na prekazku.

kalibracia je tusim popisana v navode, ale ak si spominam dobre tak sa robi nasledovne: pootvor si vsetky okna /nakalibruj vsetko naraz, nech mas istotu/, zamkni auto klucom a drz v zamknutej polohe kym sa nezavru vsetky okna + pockaj este par sekund aj po zatvoreni. pusti kluc, odomkni a vyskusaj okna.

Editováno: , autor: Tunak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Ja jsem menil lanka uz u trech oken. Koupil jsem lanka na kolo. Vyndal jsem stahovacku, zmancknul nejtky, sundal cernej kryt navijaku, nameril podle tech starej ta nova lanka. Provliknul jsme nova lanka bovdenama a v bilem navijaku jsem je zajistil rozrizlou elektro cokoladou a funguje to rok. Prace tak jednou okno hodina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jede a přestane hrát? nechápu, moc zvratů v jedné větě :kuk:

popiš to lépe a přesně

zapnu radio presneji kiss hady treba stahnu oboje okna zaroven amji tam byt dorazy kdyz to prekoroci ty dorazy radio sviti vse jede krom zvuku.mam takovej pocit ze tam ale kdysi byla ta pojistka aby se to nestahovalo uplne.ale je to jen pocit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zapnu radio presneji kiss hady treba stahnu oboje okna zaroven amji tam byt dorazy kdyz to prekoroci ty dorazy radio sviti vse jede krom zvuku.mam takovej pocit ze tam ale kdysi byla ta pojistka aby se to nestahovalo uplne.ale je to jen pocit

a kdy to zase začne fungovat?

máž zadní repra a vejškáče ve dveřích?

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem menil lanka uz u trech oken. Koupil jsem lanka na kolo. Vyndal jsem stahovacku, zmancknul nejtky, sundal cernej kryt navijaku, nameril podle tech starej ta nova lanka. Provliknul jsme nova lanka bovdenama a v bilem navijaku jsem je zajistil rozrizlou elektro cokoladou a funguje to rok. Prace tak jednou okno hodina.

Zdravím a ty lanka nepordávají jako samostatný náhradní díl?Stalo se mu teď u auta že se mi lanka záhadným způsobem zamotali do rozvodky která je na motorku stahování a jinak než jejich zničením jsem je ven nedostal.A celou konzoli stahování se mi kupovat nechce když jinak je vše v pořádku.Po případě nevíte kde bych zjistil délku těch lanek abych nemusel rozebírat funkční stahování a na tom si to měřit.

Dík Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...