Přejít na obsah

Elektrické stahování oken - nefunkční, problémy, závady


galaher

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Ja nechci byt neprijemny, ale prijde mi to trochu moc drahe. 500kc za jednu funkci navic. Ja jsem si to udelal sam a vlezl jsem se do stovky . Jedno casove rele a modul pro denni sviceni. Casove rele koupite za par korun a schema pro modul denniho sviceni stahnete z internetu. Jsou tam dva tranzistory par odporu a kondik. Nemam to sice original, ale fachci to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám problém s atomatickým stáhnutím předních oken. Směrem nahoru při domačknutí tlačítka okna automaticky dojedou do koncevé polohy. Při domáčknutí tlačitka směrem dolů jedou pouze pokud toto tlačítko držím.

Ví někdo kde je problém?.

Octavie rok výroby 2001.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si že sou zasviněný vodivý plošky ve spínačích na dveřích. Stačilo by ho rozdělat a vyčistit ten tišťák. Třeba bude stačit jen suchým hadrem. Měl sem to samý a pomohlo to. Jestli máš VAG tak to napíchni a podívej se jestli tam je požadavek při stisknutí tlačítka až dolů,jestli jo tak je to někde jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám problém s atomatickým stáhnutím předních oken. Směrem nahoru při domačknutí tlačítka okna automaticky dojedou do koncevé polohy. Při domáčknutí tlačitka směrem dolů jedou pouze pokud toto tlačítko držím.

Ví někdo kde je problém?.

Octavie rok výroby 2001.

A dojezdy máš nastavené? Myslím tak jak se to dělá třeba po odpojení akumulátoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, zkoušel jsem to podle návodu, který je v manuálu ori Octavku.

(klíčem pomocí komfortního ovládání

oken zavřete všechna okna

- klíč uvolněte

- po zavření oken podržte klíč v zamykací

poloze ještě asi 3 s.

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je ZAKAZANE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si že sou zasviněný vodivý plošky ve spínačích na dveřích. Stačilo by ho rozdělat a vyčistit ten tišťák. Třeba bude stačit jen suchým hadrem. Měl sem to samý a pomohlo to. Jestli máš VAG tak to napíchni a podívej se jestli tam je požadavek při stisknutí tlačítka až dolů,jestli jo tak je to někde jinde.

Nejspíše to budou ty zašpíněné spínací plošky.

Když zmáčknu spínače větší silou tak okna jedou dolu automaticky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsme to rezdělal. Viditelná špína tam nebyla. Snad možná oxidace plošek na tišťáku. Chce to plošky pořádně vyleštit.

Dal jsem to zpět a okna chodí jak nové.

Díky za rady

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je ZAKAZANE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja mam podobny problem ale ked silnejsie zatlacim alebo tuknem tak okno uz ide automaticky dole. Pravdepodobne to bude tiez treba vicistit. A este by som sa chcel spytat ked mam stiahnute okno v urcitej polohe tak to rezonuje pri jazde akoby okno o nieco klepalo. Robi to takmer na vsetkych oknach okrem zadneho laveho. Neviete co by to mohlo byt? Dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ahoj, mám OI r.v.2003 MR2004 a všechny 4 okna v el. Bohužel mi nejde automatické zavření okna u řidiče a spolujezdce, ale krokování a automatické otevření funguje, nevíte prosím náhodou někdo o co by mohlo jít?

Děkuju

Editováno: , autor: Iguana22
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám OI r.v.2003 MR2004 a všechny 4 okna v el. Bohužel mi nejde automatické zavření okna u řidiče a spolujezdce, ale krokování a automatické otevření funguje, nevíte prosím náhodou někdo o co by mohlo jít?

Děkuju

Ahoj, nemel jsi odpojenou baterku? pokud jo, tak staci stahnout okna az dolu a zas vytahnout a pak by to melo jit ... alespon u me to tak je ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne,ne neměl...mě je jen trochu divný že dolů to jezdí tak jak má a nahoru to nejde......

aha, tak to ti ja neporadim, ale kazda zkusenost dobra, tak pak kdyztak dej vedet az prijdes na to cim to je a drzim palce pri odhalovani ... nebo mozna bych zkusil vytahnout prislusnou pojistku, at se ta jednotka co to ovlada (nejspis komfort ne?) srovna, pokud to pomuze ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Prezrel som si všetko o sťahovaní okien, ale to čo robí, resp. nerobí mne som nenašiel. Zo strany vodiča neviem stiahnuť zadné ľavé okno. Na tých dverách kde je ide v pohode aj dole aj hore, ale zo strany vodiča ide len hore a to je jedno v akej polohe držím ten gombík, stále ide len hore. Ostatné okná viem ovládať v pohode, len to zadné ľavé nie. Mal niekto tento problém? Mám O1 1.9 TDI Combi 81 kW r.v. 2/2000. Vďaka za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj,nemate nekdo skušenosti s el. stahovaní oken. Znání na oktavku 1997 je sní spokojeny ma nalítáno 230 tis a odešel mu zadní pravý motorek stahování. 3krát skusil vyměnit motorek a ani jeden nešel skusil i po vyražených datech a okno se ani nehlo. Pry že každy rok ma jiný sofware , je to pravda nebo nějaký kec. Na levem zadním je vyražený 3měsíc 97. Díky za odpovědi a rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Abych nezakládal nové téma:

Před rokem jsem nechal vyměnit novou el. stahovačku levého předního okna. Dneska po roce jsem si všiml, že jen když jde okno nahoru, tak ve dveří někde v místě pod kolíkem níže, to cvaká. Co to může být, nevíte?

Editováno: , autor: Iguka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska v okně zarachotilo, okno ze spoda vyjelo do půlky, tam se zastavilo, tak jsem ho dal dolů a s rachotem nahoru a už jsem na to nešáhl. Je možné, že to je motorek? Mám pocit, že loni se tam měnila jen stahovačka bez motorku (spadlo mi loni okno, motorek jel ). Motorek, pokud je funkční, tak myslím, že se nemění, je tak?

Navíc dneska u těch stejných dveřích přestal dnes fungovat zámek, točím klíčem na obě strany, ale jde to lehounce a jen cítím odpor pružinky, ale zámek nefunguje. Centrál na těch dveřích funguje. Tak jsem z toho blázen, nevím, jestli to má souvislost. Poradíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...