Jump to content
galaher

Elektrické stahování oken - nefunkční, problémy, závady

Recommended Posts

špatně se mi otvírá okénko zadních levých dveří . Když dám nahorů okénko jedo dolů a naopak . ovládaní u řidiče klíčkem i vzadu jde to naopak .

Ahoj, prošel jsem tu témata týkající se elektriky stahování oken už několikrát a už vážně nevím. Tak to zkusím takto:

Celkem jsem identifikoval 3 problémy:

• Od řidiče nejde ovládat zadní levé okno, ale z LZ místa to ovládat jde. Dráty od ŘJ v dveřích do sloupku jsem proměřil a všechny se zdají být ok. Dokonce jsem vyndal už i dráty vedoucí ze sloupku pod bezpečnostní pás, ale tam je vše v pohodě. Vypadá to, že nekomunikuje ŘJ těch LZ dveří s ŘJ u řidiče. Podsvícení tlačítka LZ dveří svítí pořád i při vypnutých světlech, což je zvláštní.
  • Centrální zamykání funguje jen u 3 dveří (LP, PP, PZ) + kufr. (tohle asi souvisí s tím předchozím)
  • Od řidiče jde ovládat zadní pravé okno, ale z PZ místa už se to okno ovladačem ovládat nedá. Zkoušel jsem dětskou pojistku v různých režimech a nic. Okno lze ovládat i přes klíč zamknutím/odemknutím auta. Nejde tedy jen ovladač přímo z místa. Dráty mezi spínačem a ŘJ jsem proměřil už 3x. Zkoušel jsem i spínač z LZ dveří. Pokud odpojím LZ dveře úplně, problém u PZ to nevyřeší.

PS: reproduktory jdou také na všech dveřích.

PS2: reset polohy oken přes klíč už jsem také zkoušel.

PS3: mám rozebrané všechny 4 dveře, u PP a PZ jsem trochu poopravil izolaci některých drátů, protože už byla poškozená, případně jsem to napájel na novo.

Nějaké nápady co ještě zkusit?

Také mám problém s okny a centrálem.

Včera při velkém dešti žena přišla k autu a odemčeli  se jen některé dveře , a stáhlo se spolujezdcovo okno. poté jsem rozdělal a prostříkal kontakty v obou předních dveřích a vše mimo jedněch zadních dveřích které se nezamykaly se tvářilo normálně. Ale dnes si okna dělají co chtějí spouští se i když není klíč v zapalování dokonce i když jsem odpojil komfortní jednotku  a vyndal klíč tak někdy nějaké okno sjede nebo zase vyjede . Nikde jsem nenašel stopy vlhkosti natož oxidace  co s tím?