Přejít na obsah

Regulace podsviceni budiku...


drastys

Doporučené příspěvky

Ja som myslel že si to myslel tak že si to raz nastavi a potom to ostane tak ale tak to žial neni

ak chce regulovať, stači dať regulator pred BSG a tak by to šlo ale to radšej dať rovno origo reguláciu

Toto si ako myslel Reso???? že si požičia vypinač a potom ho vrati späť?????
for drastys-nic sa neboj nebude to silne pripadne ak to bude silne pozicas si od niekoho vypinac a stmavnes si to ako budes chciet a a hotovo a nemusis ani kupovat vypinac ! Ale co sa tyka toho mojho podsvietenia mne to oci netaha oci si zvyknu hnet ;) For Gil- ja som si budiky nerobil :) urobil mi ich RAMON :p a za to mu Dakujem ! :worthy

Tak ze si poziva co ja viem od kamarata ak ma komosa co ma tyk vypinac stmavne si to a vrati povodny alebo sa to nebude dat?? :)

Aha ok no ty si kapo ty vies tak ok diki ze si ma opravil ! :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Měl bych taky dotaz a nechci zakládat nové téma.Jak je tedy dělána ta regulace podsvitu?Potřeboval bych snížit intenzitu palubovky,ale aby ostatní zůstalo a pakto šlo regulovat společně.V regulátoru je obyčejný potenciometr.Na palubovku jdou co jsem změřil tři plusy.Jeden stálý a dva spínané na podsvit.Ale nevím,jakým způsobem se do palubovky dostává info o intenzitě.Regulace je prováděna přímo na palubovce,to je jasné,ale nevím,jestli do ní vede jen drát na kterém je napětí z regulátoru,což by pak bylo velice jednoduché,nebo je ta informace předávána datově.Snad jsem to napsal srozumitelně.Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm,to je ta horší varianta.Takže buď budu muset svit palubovky snížit změnou předřadného odporu předkaždou řadu podsvětlujících diod,nebo nějak vykoumat který obvod je regulátor a nějak ho oblbnout,aby reguloval o "kousek" méně.Uvidíme.Jinak díky za odpověď.Jo a ještě,bavíme se o fabii jo?Nebo to tak je jak u fabii tak u oktávek?Ať nevznikne nějaký omyl.Ještě jednou díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož je to sekce FI, tak to je na fabii. OI to měla myslím stejně, OII to má zase jinak, tam je jen potenciometr a o zbytek se stará BCM. Jinak to stmívání se dá i dodělat jednoduchým astabilním klopným obvodem, jako generátor PWM. Frekvence a průběhy sem někam na forum dával myslím Profor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Hmmmm teraz ma napadla ďalšia vec ako nad tým uvažujem.

vzhladom na to, že to nie je len potenciometer ale PWM generátor tak ma zaujúma:

Merá BSG len priemerné napätie na tom výstupe generátoru alebo sníma striedu toho PWM signálu? lebo ak áno, tak by to bolo horšie.

V prípade že by bolo treba vyrobiť ďalší regulátor tak by mal mať tie isté vlastnosti ako origo v aute. čo nie je problém, len treba pomerať osciloskopom.

Inak na BSG je to pin 2 konektoru XS1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...
  • o 1 rok později...

Zdravim, koupil jsem si svou neznalosti vypinac svetel s regulaci jasu na svou F1 r.v.04, bohuzel mam na kupovanem vypinaci regulator jasu na F1 05. Ja mam v aute hranaty,a kupovany ma podelny konektor.

Je sance to prepojit? Nebo musim koupit regulator jasu pro starsi model?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Jochanan napsal:

Zdravim, koupil jsem si svou neznalosti vypinac svetel s regulaci jasu na svou F1 r.v.04, bohuzel mam na kupovanem vypinaci regulator jasu na F1 05. Ja mam v aute hranaty,a kupovany ma podelny konektor.

Je sance to prepojit? Nebo musim koupit regulator jasu pro starsi model?

jde to jednoduše přepinovat na nový konektor, řešil jsem to před 14 dní nazpět. za půl hodiny hotovo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Jsem tady znova,dotaz na ty,co maji prohozeny regulator jasu. Funguje vam varovny zvuk pri vytazeni klicu a zapnutych svetel? Me to fungovalo a uplnou nahodou jsem zjistil,po prehozeni regulatoru a spinace svetel,ze me to uz neupozornuje,ze mam zapnuta svetla.

Musi se neco premostit,nebo bude vada ve spinaci svetel? Popripade jak udelat kontrolu?

Spinac ve dverich je plne funkcni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Jochanan napsal:

Jsem tady znova,dotaz na ty,co maji prohozeny regulator jasu. Funguje vam varovny zvuk pri vytazeni klicu a zapnutych svetel? Me to fungovalo a uplnou nahodou jsem zjistil,po prehozeni regulatoru a spinace svetel,ze me to uz neupozornuje,ze mam zapnuta svetla.

Musi se neco premostit,nebo bude vada ve spinaci svetel? Popripade jak udelat kontrolu?

Spinac ve dverich je plne funkcni.

Když zapneš světla bez klíčku, rozsvítí se ti budíky nebo zůstanou zhaslý a svítí jen se zapnutým zapalováním? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Jochanan napsal:

Omlouvam se,az ted jsem u auta. Sviti jen se zapnutym zapalovani. Co s tim?

Tak v tom případě by mělo pomoct resetovani gateway přes diagnostiku. Je to na dvě minuty práce. Jen to přepiš tím samým kódem, návod na to najdeš kdekoli na netu. Najdi Gateway, myslím, že je to adresa 19, potom kódování a překoduj tím samým kódem, co se tam ukáže. Před tím resetem nezapomeň načíst paměť závad a vymazat jí. Pak dej vědět, jestli to pomohlo... 

Editováno: , autor: deTomasso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Čaute, potrebujem vymeniť spínač svetiel (facelift fabia) bez regulácie podsvietenia prístrojov za spínač, ktorý reguláciu má (tiež  z facelift fabie). Stačí len spínače vymeniť a zapojiť do pôvodných konektorov a bude mi fungovať aj regulácia? Prosím o odpoveď niekoho kto takúto výmenu reálne absolvoval na facelift fabii. Vďaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...