Přejít na obsah

Xenony


TomV

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Včera už jsem byl skoro na cestě koupit HID sadu na Roomstera, když shodou okolností jsem potkal spolužáka, který dělá likvidátora na České pojišťovně. Zmínil jsem se mu o světlech - xenonech, kdy mne varoval a řekl následují. Je to nepravděpodobné, ale reálné, že pojedeš a někde večer na úzké silnici odřeš bok s protijedoucím vozidlem. Není rozhodující v tuto chvíli , kdo nehodu zavinil. Stalo se a auta zůstali stát na místě a vy jako řidiči jste se nedohodli na vině, tak voláte policii. Toho druhého nenapadne nic lepšího, než říct, že si ho oslnil a to vůbec neví, že máš HID sadu. To je totiž běžná výmluva u tohoto typu nehod. Policajt v tuto chvíli bude muset řešit světla,kdy pak v protokolu budou uvedeny jen dvě možné varianty. 1. spoluúčast obou vozidel, ale já tam budu mít zapsánu příčinu nehody vyhýbání + zjednuduše řečeno neschválenou HID sadu světel jako příčinu oslnění, nebo 2. všechno to hodí jen na ty světla - jen moje vina. Řekl, že vše záleží jen na tom co bude napsáno v policejním protokolu . Problém nastáva v tom, že pojišťovna za mne zatáhne 50 nebo 100 procent plnění ze zákonné pojistky, ale vzhledem ke zprávě od policie, že jsem zavinil , nebo sepodílel na zavinění nehody tech. nezpůsobilým vozidlem (-HID), tak to budou po mne vymáhat v rozmezí 50-100 procent částky.

No a teď babo raď....Dost velký riziko. Nemám mu důvod nevěřit. Pojišťovna jak může, tak se z toho vyvleče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Ahoj všem, mám takovej problém. Mám superba I se xenonama, akorát mi svítěj úplně naprd! Strašně slabě, že je to fakt o hubu a vůbec nevím čím to je. Nejdřvi jsem myslel, že je to normální, ale pak přijel kámoš s O II s xenony a to bylo úplně jíný kafe. Nevíte co stím než půjdu do servisu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Včera jsem zabudoval HID vestavbu do Fabie II - projektorová světla bez natáčení. Použil jsem vestavbovou sadu s měniči ve slim provedení a originál barvu výbojek 4.300 K, výhoda je v tom, že proti starším měničům se tyhle vejdou přímo do lampy, tj. odpadá nutnost tahat dráty ze/do světla. Takže žádný problém s tou uchycovací kostkou výbojky (btw: ta se dá koupit prořízlá kvůli protažení kabelů za 500 Kč - větší nehoráznost jsem už dlouho neviděl !!!), původní gumová průchodka svazku z/do lampy na výbojce se odstraní a tou kostičkou se protáhnou jen 2 VN kabely výbojky, nic víc. Žádné vrtání děr na ten "gumenný dekel", světlo je zavřeno původní poklicí, vše uvnitř. I tak je tam místo tak akorát a celá montáž je přehledná, kabely v pohodě. Navíc před každým měničem doplněn modul kapacitního filtru z důvodu "zestejnosměrnění" odběru a z důvodu minimalizace rušení od přepínacího elmagnetu clonky - takto mi to bylo prodejcem doporučeno a i sám v tom vidím smysl, takže investice +500 Kč do filtrů (možná zbytečná). Ale rozhodně lepší než 500 Kč do rozřízlých kostek úchytů... Svítí to skvěle, projekce samozřejmě kreslí dva tmavé pruhy na silnici od drátku přední elektrody výbojky, uvažuju o tom, že výbojky v uchycení otočím. Denní svícení vypnuto, ale není problém naučit se startovat s parkovačkami aby nedocházelo k probliku při startování - trpí výbojky i měniče.

Při té příležitosti jsem uvnitř lamp objevil ručně přepínací páčku (když stojím u světla které je u spolujezdce vybavuji si ji na straně k chladiči, tj. do středu auta), klidová poloha páčky je nahoře. Je to kousek plíšku a jeho funci zatím neznám, při přepínání tlumené/dálkové se nehýbe. Takže možná to je přepínání levo/pravo stranný provoz, možná nouzové přehození clonky na tlumená při poruše elmagnetu možná něco úplně jinýho - co na to jsem nepřišel. Netuší někdo?

Jinak seřízený to mám tak, že autu před sebou svítím max. na SPZ a to ještě spíš tím modrým lomem - tím hraničním pruhem světlo/stín. Je to možná až moc dolů a ještě by to třeba sneslo výš, nikdo nebliká, já vidím skvěle. Co mě ale mrzí je malý rozdíl mezi pravou a levou stranou osvitu, to světlo je i vpravo příliš uřízlý, mohlo by svítit výš, takhle nejsou vidět vysoké vpravo od silnice umístěné značky co mají 2 nohy (např. směrové tabule dálničních výjezdů nebo takový ty cedule typu zóna atd.). Tady to výrobce fakt uříz moc dole, nechápu proč... Ale jinak je to o mnoho set procent lepší než origo H7 řešení, ty světla v originálním provedení jsou skutečně jedna z největších slabin toho auta. Navíc v kombinaci s vnitřím podvětlením co nejde ztlumit to svítio celý skutečně pěkně na h***o, o co víc to svítilo vevnitř, o to míň ven. Teď už to jde. Barva světla je stejně bílá co mají tachometrové ručičky a MaxiDot písmena - jsem spokojen :-))

Kdo ví nač je ta páčka v lampách? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

4. Můžu nahradit žárovku xenonovou výbojkou ze sady, která se prodává na internetu?

V žádném případě, sady obsahující skutečnou xenonovou výbojku nejsou pro provoz schváleny. "Jediná možná varianta je použít takový typ žárovky, jaký uvádí v návodu výrobce vozidla. Pravý xenonový světlomet je speciálně uzpůsoben, musí mít například automatickou regulaci sklonu, a to běžná světla nemají," varuje Karel Hanzelka z ministerstva dopravy. Při montáži je navíc třeba použít předřadník, zvyšující napětí pro napájení výbojky, což může působit vážné problémy v elektroinstalaci vozidla. Jedinou možností by bylo nechat vyměnit celé reflektory i s elektronikou, takováto přestavba však přijde zhruba na 20 až 50 tisíc korun podle typu automobilu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja souhlasim. Nejak se to rozmohlo. Nejmin 3x denne, me napali xenonem v parabole. Obvykle je to desnej strep. A asi 5x denne to schytam od spatne serizenejch svetel s normalni ( mozna vice watovou) zarovkou. Proste mam pocit, ze STK na to uplne serou a lidi si stim sroubujou jak se jim zachce. :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...