Přejít na obsah

GSM/GPS autoalarm


kvaki

Doporučené příspěvky

  • o 5 týdny později...

Ja objednal Spy Live Real Time World Smallest GSM/GPRS/GPS Tracker a snad uz brzo dorazi (ted se zrovna povaluje v nemecku v DHL Hubu ;-). Cena na eBay v prepoctu kolem 3600, v CR jsem to na nekolika mistech videl za skoro 6 tycek... -li to bude fungovat tak, jak se o tom pise, tak si myslim, ze to bude optimalni reseni s dobrym pomerem cena/vykon ;-)

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...s%3DI%26otn%3D1

Editováno: , autor: sprey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajimave reseni. Plus ma v tom, ze je tam mikrofon a gprs, ale do auta mi prijde lepsi to druhe zarizeni, jelikoz na nej lze napojit vystup z alarmu, takze posle sms i pri aktivaci alarmu, navic ma rele, takze je mozne na dalku neco vypnout v aute atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja objednal Spy Live Real Time World Smallest GSM/GPRS/GPS Tracker a snad uz brzo dorazi (ted se zrovna povaluje v nemecku v DHL Hubu ;-). Cena na eBay v prepoctu kolem 3600, v CR jsem to na nekolika mistech videl za skoro 6 tycek... -li to bude fungovat tak, jak se o tom pise, tak si myslim, ze to bude optimalni reseni s dobrym pomerem cena/vykon ;-)

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...s%3DI%26otn%3D1

Tak vcera to prislo, takze par prvotnich postrehu. Napajeni klasika 5V pres USB, v aute to pak bude potreba nekam vhodne skryt a pripravit si na to napajeni. To radeji sverim nekomu, kdo se v tom vic vyzna ;-) Co se tyce vlastniho nastaveni modulu, tak umoznuje nekolik rezimu. V zakladu staci zavolat a zpet to posle cca do 10ti vterin odpoved s polohou, rychlosti a casem. Dal se da nastavit hlidac na pohyb, tj. jakmile se auto hne, tak to posle zpravu na vybrana tel. cisla (tech muze byt az pet). Potom lze nastavit ohranicenou oblast a pri opusteni teto oblasti to zase informuje na mobil(y). Modul lze taky prepnout do rezimu odposlech a pak po zavolani to hovor prijme a pres mikrofon je slyset, co se v aute deje. Mikrofon je myslim celkem citlivej.

Je v tom GPS modul SirfStarIII, takze presnost je velmi dobra. Co jsem to tak zatim zkousel, tak typuju odchylku od skutecnosti tak na 5-10 metru. Souradnice chodi ve formatu 49.123456 16.123456, takze je potreba si je jeste upravit, -li vam tato podoba nevyhovuje napr. pro prime zobrazeni v navigaci. Jo a soucasti SMSky je i primy odkaz na google mapu, takze kdo ma z mobilu pristup na net, tak hned vidi malou mapku.

Pokud by nekoho z vas zajimaly dalsi informace, tak dejte vedet.

Editováno: , autor: sprey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

To sprey: Ake mate skusenosti s GPS trackerom, funguju vsetky ponukane funkcie? Mali ste uz falosne poplachy? Poslali aj manual na CD? Je to ten isty,

ako na stranke ebay, alebo na CD je podrobnejsi? Skusali ste rozne SIM karty, funguje to na kazdu SIM? Ako prenasate suradnice do mapy? Pouzivate software, ktory dodali, alebo sa prihlasujete cez Internet na ich stranku? Bolo to poslane z Ciny? Ako dlho trvala cesta? Je treba platit aj nejake clo?

Dakujem velmi pekne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spousta otazek, odpovim na vsechny...

Zkusenosti mam zatim dobre a funguji vsechny nabizene funkce (sledovani pozice, automaticke ohlaseni pri zmene pozice na predem stanovena cisla, odposlech). S nastavenim jsem zpocatku trochu bojoval, protoze modul se nastavuje pres SMS zpravy a neumi na telefon poslat aktualni nastaveni. Zda se ale, ze pri vymene nebo vybiti baterie, se obnovi puvodni nastaveni a je potreba cca 2-3 zpravy na pozadovane nastaveni. Poslali manual v tistene podobe (dost otresna cinska anglictina, ale da se tomu mistama porozumet :-) Na CD je software pro overeni spojeni s modulem a aktualizaci firmware. Tu jsem ale nedelal, abych modul neumrtvil (drzim se hesla do not touch functional systems ;-). Navod je to ten samy, co je u produktu videt na eBay. SIM kartu jsem zkousel pouze t-mobile, musi byt nastavena tak, aby pri spusteni nevyzadovala PIN, protoze modul ho neumi automaticky zadat. Ale tohle neni zadna zasadni prekazka. Souradnice se daji v tom stejnem formatu prenest napr. do mapy.cz, pro jine zobrazeni je potreba provest prepocteni. Standardne jsou souradnice posilany ve formatu 0.0° ale staci vynasobit cislo za desetinou carku 60ti a je z toho 0°0.0' a tak dale. Software, ktery dodali nepouzivam, staci mi informace z SMS zpravy (souradnice, cas, rychlost, odkaz do google map). Bylo to poslane primo z HongKongu, doma jsem to mel behem 4 dnu (btw: ceska posta by mohla jen tise zavidet ten fofr ;-) Proslo to bez cla, takze DHLko zazvonilo doma a bylo.

Snad jsem na nic nezapomnel.

Editováno: , autor: sprey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jak jsem uvazoval o tomhle typu zabezpeceni tak me docela odradila dostupnost rusicek jak GPS tak GSM a jejich nizka cena. To uz pak asi neni o tom, ze si clovek rekne tohle si uz poridi profi banda co nepujde po bezne octavce, ale s takovouhle si to muze poridit kdejaka smazka a je vysmata :-( Viz http://www.aukro.cz/item590401492_rusicka_gps_signalu.html Nebo to neni tak uciny a tyto "alarmiky" funguji i tak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zajímavé čtení, mám taky dotaz. Je možné používat jen stávájící original DO ale zamezit, když někdo v zámku otočí šroubovákem aby alarm deaktivoval? Neumim si představit mít na klíčích další krabičku, ale zase nechci aby alarm šel deaktivovat zámkem ve dveřích - byl by tam vlastně k ničemu, ikdyž dám záslepku, pořád tam za ní zůstane zámek který lze ovládat šroubovákem. Mluvím konkrétně o tomhle Jablotronu, díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavé čtení, mám taky dotaz. Je možné používat jen stávájící original DO ale zamezit, když někdo v zámku otočí šroubovákem aby alarm deaktivoval? Neumim si představit mít na klíčích další krabičku, ale zase nechci aby alarm šel deaktivovat zámkem ve dveřích - byl by tam vlastně k ničemu, ikdyž dám záslepku, pořád tam za ní zůstane zámek který lze ovládat šroubovákem. Mluvím konkrétně o tomhle Jablotronu, díky.

musíš ve dveřích řidiče přerušit jeden vodič centrálního zamykání

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paráda, takže, ještě to shrnu... Odpojit kontakt ze zámku, napojit na origo alarm (vnitřní čidla, náklon atd.) např. GPS/GSM modul a dá se říct že je zabezpečeno? Pár lidí mi tvrdí že tenhle origo alarm už je jiná káva než se dávali třeba do Passatů B5 atd... Věřit tomu? Nechci nic jinýho kvůli zachování origo dálky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paráda, takže, ještě to shrnu... Odpojit kontakt ze zámku, napojit na origo alarm (vnitřní čidla, náklon atd.) např. GPS/GSM modul a dá se říct že je zabezpečeno? Pár lidí mi tvrdí že tenhle origo alarm už je jiná káva než se dávali třeba do Passatů B5 atd... Věřit tomu? Nechci nic jinýho kvůli zachování origo dálky...

asi jsme si nerozuměnili ty máš origo alarm?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 měsíc později...

Mám prosbu chci namontovat do Octavie 2 rok 2005 Alarm Jablotron Athos CA-1803 na ovládání RESET 1 a řeším kam připojit dráty pro odemykací a zamykací impuls. Může mi prosím někdo poradit?? Díky

Je to žlutý drát ve dveřích řidiče a je jen jeden na odemykání i zamykání, jde to přes impuls. Teda mám toledo III, ale přodpokládám že ty draty budou stejný, jinak pohodlnější je to přes Can modul.

Editováno: , autor: brot1cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...